PLN - Polski złoty
CHF
4,35
piątek, 19 kwietnia, 2024

Jak sprawdzić swoją umowę o kredyt we frankach z bankiem?

Rzecznik Finansowy przygotował „mapę klauzul niedozwolonych” używanych przez banki w umowach kredytowych „walutowych”. Jest to bardzo pomocna pozycja dla frankowiczów którzy jeszcze zastanawiają się czy mogą pozwać bank za kredyt we frankach. Mapa zawiera wskazówki dotyczące możliwych roszczeń, w dokumencie Rzecznik wprost wskazuje które zapisy w umowach frankowiczów mogą powodować ich unieważnienie.

Opracowanie mapowania klauzul jest odpowidzią na wiele sygnałów, które otrzymał Rzecznik Finansowy w zapytaniach telefonicznych lub e-mailowych. Wskazują one, że duża część posiadaczy kredytów frankowych nie podjęła żadnych działań związanych ze swoimi umowami. Frankowicze nie wiedzą czy ich umowa faktycznie zawiera postanowienia, które są uważane za niezgodne z prawem.

Zobacz: SZTUCZNA INTELIGENCJA dla Frankowiczów sprawdzi w 2 min czy możesz pozwać bank

Rzecznik Finansowy wskazał, że mapa klauzul niedozwolonych w umowach frankowych nie tylko wskazuje, które zapisy w umowach frankowiczów są nielegalne ale też informuje co może ewentualnie z taką umową zrobić sąd z uwagi na zastosowanie tej klauzuli.

W informacji podkreślono, że zestawienie jest wynikiem analizy warunków umowy podpisanej przez frankowiczów z bankami w latach 2002-2009. Rzecznik oparł się przygotowując mapę na wzorach umów przesłanych mu przez klientów banku, dlatego nie wykluczone, że na rynku są jeszcze inne wzory umów gdzie występują inne klauzule.

 

 

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze