PLN - Polish Zloty
CHF
4,33
poniedziałek, 17 stycznia, 2022

Sobota Jachira Kancelaria Prawna opinie i recenzja

Sobota Jachira Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa według informacji zawartych w KRS została zarejestrowana 27.10.2020 roku, jednak jej formalne początki sięgają roku 2016. Partnerami zarządzającymi i komandytariuszami spółki są prawnicy związani z Uniwersytetem Wrocławskim – Radca Prawny Adam Sobota oraz Jędrzej Jachira – absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, odbywający (podobnie jak Adam Sobota) studia doktoranckie na tym Wydziale.

Jędrzej Jachira występuje w ogólnopolskich mediach (m.in. Rzeczpospolita, Radio Wrocław, Newsweek, Gazeta Wyborcza) w charakterze eksperta w sprawach Frankowiczów.

Od początku istnienia Kancelarii Prawnej Sobota Jachira jednym z obszarów jej działania są sprawy kredytów waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego, tj. reprezentacja Frankowiczów przed sądami na terenie całego kraju.

Kancelaria określa się mianem pioniera w sprawach frankowych. Na stronie internetowej Kancelaria wymienia około 90 wyroków dotyczących prowadzonych przez siebie spraw związanych z kredytami w CHF, zapadłych od maja 2018 roku przed różnymi sądami w Polsce, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Bielsku-Białej, Gdańsku, Słupsku, Jeleniej Górze, Białymstoku.

Kancelarii udało się uzyskać 60 unieważnień umów kredytowych i 14 odfrankowień. Dodatkowo pomyślnie zakończyło się wiele spraw dotyczących unieważnienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, udzielenia przez sąd zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców oraz wydania przez sąd nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Pomoc Frankowiczom to jedna z kilku specjalizacji Kancelarii. Poza obsługą spraw dotyczących kredytów walutowych Kancelaria Prawna Sobota Jachira oferuje także usługi dotyczące:

 • odszkodowań od Skarbu Państwa dla przedsiębiorców w związku ze stratami poniesionymi w wyniku restrykcji COVID-19
 • pomocy przedsiębiorcom w rejestracji i przekształcaniu spółek
 • odszkodowań za wypadki
 • spraw spadkowych i testamentów
 • spraw z zakresu prawa pracy
 • spraw rodzinnych (rozwody, alimenty, kontakty z dzieckiem)
 • pomocy prawnej dla zagranicznych podmiotów (negocjacje, opiniowanie kontraktów)
 • spraw windykacyjnych

Zespół Kancelarii tworzy liczna grupa prawników – 14 adwokatów, 4 radców prawnych, 7 aplikantów adwokackich, 3 aplikantów radcowskich, 3 absolwentów studiów prawniczych. Dodatkowo Kancelaria dysponuje personelem pomocniczym w postaci 4 asystentów i 8 osób z działu administracyjnego.

Na tak liczny zespół, zaledwie pięciu adwokatów i radców prawnych (poza Partnerami Kancelarii) deklaruje jako jedną ze specjalizacji prowadzenie spraw dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF.

Większość prawników specjalizuje się w prawie cywilnym, finansowym, gospodarczym, rodzinnym, spadkowym, medycznym, karnym, prawie pracy, w sprawach o odszkodowania i zadośćuczynienie, ochronie własności intelektualnej i sprawach dotyczących nieuczciwej konkurencji.

W kwietniu 2021 roku Kancelaria powołała do życia odrębny dział pomocy prawnej Frankowiczom, który powstał obok działów: obsługi prawnej przedsiębiorców, prawa cywilnego oraz odszkodowań i prawa karnego.

Kancelaria Prawna Sobota Jachira współpracuje z pośrednikami oraz z podmiotami oferującymi obsługę spraw frankowych prowadzonymi w formie spółek z o.o., m.in. BeWa Lex Group Sp. z o.o. Adam Sobota wchodzi w skład Zarządu Działu Prawnego tego podmiotu, a Dyrektorem Działu Prawnego jest Jędrzej Jachira.

Kancelaria posiada profil na portalu Facebook https://www.facebook.com/pg/kancelariasobotajachira/ śledzony przez ponad 1,3 tys. osób, a także kanał na YouTube, który ma 11 subskrybentów. Udostępnia też na stronie internetowej Poradnik Frankowicza, gdzie w formie nagrań wideo wyjaśniane są najważniejsze zagadnienia w sprawach frankowych.

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Prawną Sobota Jachira na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Prawna Sobota Jachira?

Kancelaria Prawna Sobota Jachira oferuje usługi w zakresie pomocy Frankowiczom, spraw odszkodowawczych, cywilnych, windykacyjnych i obsługi przedsiębiorstw. Realizuje kompleksową obsługę prawną spraw dotyczących kredytów indeksowanych i denominowanych kursem CHF, udzielanych w ubiegłych latach przez wszystkie banki prowadzące działalność na terenie Polski (w tym banki z kapitałem zagranicznym i polskim). Z bazy wyroków Kancelarii wynika, że prowadzi ona sprawy przeciwko takim bankom jak:

 • mBank
 • Getin Bank
 • Millennium
 • Raiffeisen (Polbank)
 • Raiffeisen (EFG Eurobank)
 • Santander Consumer Bank
 • BGŻ BNP Paribas
 • Deutsche Bank
 • BOŚ
 • PKO BP
 • ING Bank Śląski
 • BNP Paribas (dawny Fortis Bank)
 • BPH (dawny GE Money)

Kancelaria podejmuje się prowadzenia spraw trudnych m.in. dotyczących umów Deutsche Banku czy Fortis Banku, uznawanych powszechnie przez środowisko prawnicze za niełatwe do zakwestionowania. Sprawy frankowe prowadzone są wyłącznie przez posiadających wiedzę i doświadczonych w tej materii adwokatów oraz radców prawnych. Kancelaria podejmuje działania w kierunku unieważnienia całej umowy kredytowej, jej poszczególnych klauzul mających niedozwolony charakter (odfrankowienie) oraz odzyskania na rzecz klientów nadpłaconych rat. Pomoc Frankowiczom obejmuje postępowanie w I instancji oraz postępowanie apelacyjne, jak również postępowania przed Sądem Najwyższym (skargi kasacyjne). 

Jak działa Kancelaria Prawna Sobota Jachira?

Przed rozpoczęciem prowadzenia sprawy każdorazowo przygotowywana jest indywidualna analiza prawna (opinia), w celu ustalenia czy sprawa nadaje się do prowadzenia, jak będzie wyglądać procedura, o jakie szacowane korzyści można się starać oraz ile wynosi wynagrodzenie Kancelarii. Opinia prawna w sprawie frankowej jest bezpłatna i zwykle jest gotowa w ciągu 2-3 dni roboczych od momentu zlecenia. Aby zlecić analizę prawną trzeba wysłać na adres mailowy Kancelarii skan umowy kredytowej.

W przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu współpracy, klient otrzymuje do omówienia projekt umowy oraz pełnomocnictwa. Po zawarciu umowy obsługi prawnej sprawy (którą można zawrzeć również drogą elektroniczną, bez konieczności przyjazdu do siedziby Kancelarii), następuje niezwłoczne rozpoczęcie działań w ramach postępowania reklamacyjnego, a następnie postępowania sądowego. Kolejnym etapem jest przygotowanie pozwu, który jest kierowany do jednego z sądów cieszących się największą liczbą wygranych w danych sprawach.

W ten sposób Kancelaria stara się w jak największym stopniu zadbać o prawdopodobieństwo wygranej. W toku procesu klient jest informowany o przebiegu sprawy oraz odpowiednio przygotowywany na udział w rozprawie (spotkanie osobiste z prawnikiem lub wideorozmowa). Na wszystkich rozprawach klienta reprezentuje członek zespołu Kancelarii.

Kancelaria Prawna Sobota Jachira – opinie klientów

Kancelaria Prawna Sobota Jachira uzyskała na platformie Google wysoką notę 4,5 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 56 opinii klientów. Są to w większości pozytywne recenzje pracy Kancelarii. Klienci zwracają uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • szybki i dobry kontakt
 • klarowna i rzeczowa porada prawna
 • profesjonalizm, zaangażowanie i determinacja prawników
 • sprawne i rzetelne działania
 • empatyczne podejście do klientów

Na portalu Facebook Kancelaria Prawna Sobota Jachira uzyskała notę 4,9 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 32 opinii.

Pojawiają się jednak także negatywne opinie, dotyczące reklamowania się za pomocą spamu. Wielu użytkowników zarzuca Kancelarii na platformie Google uporczywe wysyłanie spamu na skrzynki mailowe, a nawet wykorzystywanie do tego formularzy kontaktowych w sklepach internetowych.

Rekomendacje dla pracy Kancelarii zamieszczone zostały w filmie promocyjnym na kanale YouTube. Co do wiarygodności zaprezentowanych opinii można mieć jednak pewne wątpliwości, bo w charakterze jednego z zadowolonych z obsługi spraw frankowych klientów wystąpił Wiceprezes powiązanego z kancelarią podmiotu BeWa Lex Group Sp. z o.o., który również oferuje pomoc Frankowiczom.

Co wiemy o Kancelarii Prawnej Sobota Jachira – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://www.kancelariasobota.pl/ zamieszczone zostały informacje dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki adwokatów, radców prawnych, prawników wraz z ich dossier. Figurują tam również informacje na temat największych sukcesów Kancelarii. W zakładce Nasze Wygrane w CHF można prześledzić około 90 wyroków sądowych wydanych w sprawach prowadzonych przez Kancelarię, z czego 60 to wyroki unieważniające umowy kredytowe, a w 14 sąd orzekł unieważnienie klauzul (odfrankowienie umowy). Kancelaria w sposób stosunkowo przejrzysty prezentuje rezultaty swoich działań, podaje sygnatury spraw i inne szczegółowe informacje.Z opublikowanych na stronie informacji wynika, że Kancelaria Prawna Sobota Jachira wygrała prawomocnie w sądach następujące sprawy:

 • odfrankowienie umowy mBank, wyrok SA we Wrocławiu z 16.11.2020, sygn. akt ACa 1531/19;
 • unieważnienie umowy kredytowej mBank, wyrok SO w Łodzi z 16.02.2021, sygn. akt I C 972/20;
 • odfrankowienie umowy mBank, wyrok SO w Łodzi z 15.02.2021, sygn. akt III Ca 2363/19;
 • odfrankowienie umowy mBank, wyrok SO w Łodzi z 09.03.2021, sygn. akt III Ca 306/20;
 • unieważnienie umowy Santander Bank, wyrok SO we Wrocławiu z 21.05.2021, sygn. akt II Ca 67/21;
 • unieważnienie umowy mBank, wyrok SA w Łodzi z 23.07.2021, sygn. akt I Aca 352/21.

Do sukcesów Kancelarii zaliczają się także inne wyroki w sprawie zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców oraz unieważniające UNWW i nakazujące zwrot składek ubezpieczeniowych. Kancelaria zajęła 9 miejsce wśród największych kancelarii prawnych w Rankingu „Rzeczpospolitej” 2020 r. w regionie Dolnego Śląska i Lubuskiego.

Czego nie można się dowiedzieć ze strony Kancelarii Prawnej Sobota Jachira? Na stronie brakuje informacji na temat stosowanego modelu wynagrodzenia oraz wysokości stawek. Można zakładać, że każda sprawa jest indywidualnie wyceniana. Kancelaria informuje, że analiza dokumentacji kredytowej jest przeprowadzana bezpłatnie, a płatności za usługi prawne można realizować za pośrednictwem systemu PayU, kartą płatniczą lub Blikiem.

Kancelaria Prawna Sobota Jachira – podstawowe informacje kontaktowe

Sobota Jachira Kancelaria Prawna Sp.k.

radca prawny Adam Sobota

ul. Skarbowców 115/7

53-025 Wrocław

tel. Sekretariat – (71) 737 37 22

tel. Jędrzej Jachira – 530 842 583

tel. Adam Sobota – 500 741 197

e-mail: biuro@kancelariasobota.pl

Kancelaria Prawna Sobota Jachira – mocne strony kancelarii

 • kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • wiedza ekspercka dotycząca kredytów denominowanych i indeksowanych kursem obcej waluty
 • działalność na terenie całej Polski
 • liczny zespół prawników złożony z radców prawnych i adwokatów oraz aplikantów i prawników
 • powołany dział pomocy prawnej Frankowiczom
 • skuteczność potwierdzona ilością prawomocnych i nieprawomocnych wyroków unieważniających oraz odfrankowiających umowy
 • profesjonalna kompleksowa obsługa spraw frankowych w I i II instancji oraz przed Sądem Najwyższym i TSUE
 • publikowanie na blogu porad, aktualności oraz informacji przydatnych dla Frankowiczów
 • wysoki standard usług
 • bezpłatna analiza dokumentacji kredytowej
 • Kancelaria jest wysoko oceniana przez klientów na platformie Google i na Facebooku.

Kancelaria Prawna Sobota Jachira – słabe strony kancelarii

 • sprawy frankowe nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, prawo rodzinne, odszkodowania, obsługa prawna podmiotów)
 • współpraca z pośrednikami i tzw. „kancelariami frankowymi” prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
 • reklamowanie się za pomocą spamu rozsyłanego na maile

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 16

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze