PLN - Polski złoty
CHF
4,35
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Kancelaria Pilawska Zorski Adwokaci – Recenzja

Kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci z siedzibą w Warszawie rozpoczęła działalność w obecnym kształcie w roku 2018, jednak jej początki sięgają kilku lat wstecz kiedy funkcjonowała jako Kancelaria TPZ.

Kancelaria od 2016 roku reprezentuje klientów w sporach z bankami i podmiotami rynku finansowego, takimi jak m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe i fundusze inwestycyjne. W ramach tej kategorii spraw Kancelaria oferuje pomoc prawną klientom, którzy nabyli toksyczne produkty finansowe, w tym kredyty frankowe, obligacje GetBack, certyfikaty Trigon TFI, obligacje V-Capital, polisolokaty i inne.

Aktualnie prowadzi blisko 300 postępowań sądowych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF. Posiada na koncie około 20 wyroków unieważniających umowy kredytowe różnych banków, w tym 2 wyroki prawomocne. 

Może się również pochwalić uzyskaniem licznych postanowień sądów w zakresie zabezpieczenia powództwa poprzez zawieszenie obowiązku spłaty rat, a także przyjęciem przez Sąd Najwyższy skarg kasacyjnych na prawomocne niekorzystne wyroki sądów apelacyjnych.

Kancelaria prowadzi sprawy głównie przed sądami w Warszawie. Posiada także filię w Bydgoszczy dedykowaną do spraw frankowych.

Wspólnik Kancelarii adwokat Karolina Pilawska regularnie publikuje artykuły poświęcone tematyce kredytów frankowych na łamach „Dziennika Gazeta Prawna” oraz występuje w charakterze eksperta w stacjach telewizyjnych (m.in. Polsat News). Kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci blisko współpracuje ze stowarzyszeniem Stop Bankowemu Bezprawiu, z którym regularnie współorganizuje darmowe webinary, konferencje i spotkania dla kredytobiorców frankowych.

Pomimo że kredyty frankowe stanowią jedną z wiodących specjalizacji, Kancelaria jest mocno zaangażowana także w sprawy innego typu, w tym ochronę wizerunku i własności intelektualnej.

Dodatkowo, Kancelaria skupia się także na problematyce prowadzenia biznesu w dobie koronakryzysu. Poniżej pełny zakres specjalizacji Kancelarii:

 • spory z bankami i podmiotami rynku finansowego
 • prawo cywilne
 • sprawy gospodarcze, obsługa korporacyjna i prawo kontraktów
 • prawo nieruchomości
 • własność intelektualna (ochrona praw autorskich, wizerunku, dóbr osobistych)
 • nieuczciwa konkurencja
 • prawo karne, w tym prawo karne gospodarcze

Zespół Kancelarii tworzy 2 adwokatów (jednocześnie wspólników), 1 aplikant radcowski, 1 aplikant adwokacki i 2 asystentów prawnych.

Prawnicy deklarują specjalizację w następujących gałęziach prawa: prawo finansowe, prawo gospodarcze, prawo cywilne, prawo autorskie, prawo ochrony dóbr osobistych, prawo karne, prawo zobowiązań, prawo spółek, prawo medyczne, prawo rodzinne. Kancelaria współpracuje ze specjalistami zewnętrznymi, w tym z doradcami podatkowymi, doradcami finansowymi, biegłymi rewidentami, specjalistami ds. wyceny przedsiębiorstw oraz rzecznikami patentowymi.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Kancelaria jest obecna w mediach społecznościowych. Posiada swój fanpage na Facebooku, który jest obserwowany przez 1383 użytkowników oraz profil na Instagramie. Prowadzi także kanał na YouTube, posiadający 39 subskrybentów, na którym zamieszcza merytoryczne filmy odnoszące się do tematyki kredytów frankowych, jak również komentarze do uchwał SN i orzecznictwa TSUE.

Na swojej stronie internetowej publikuje ponadto inne przydatne dla Frankowiczów informacje, porady oraz aktualności z orzecznictwa sądów, jak również zamieszcza wzory wniosków do banków o wydanie dokumentacji kredytowej.

Jakie usługi świadczy kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci? 

Kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci oferuje stosunkowo szeroki zakres usług prawnych skierowanych zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych. Oferta Kancelarii obejmuje m.in. obsługę prawną spraw na tle sporów z bankami oraz innymi instytucjami rynku finansowego, w tym reprezentowanie kredytobiorców frankowych.

Kancelaria prowadzi również sprawy z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego i obsługi korporacyjnej, prawa własności intelektualnej i ochrony praw autorskich, prawa nieruchomości, nieuczciwej konkurencji, a także prawa karnego. 

Kancelaria reprezentuje w sądach I i II instancji, a także przed Sądem Najwyższym (skargi kasacyjne) kredytobiorców frankowych, posiadających umowy kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF. Do prowadzenia przyjmuje sprawy dotyczące umów kredytowych następujących banków:

 • Bank Millennium S.A. (w tym Eurobank)
 • mBank S.A.
 • Santander Bank Polska S.A. (dawny Kredyt Bank)
 • Getin Noble Bank S.A.
 • Raiffeisen Bank International AG (S.A.) Oddział w Polsce (dawny EFG Polbank)
 • ING Bank Śląski S.A.
 • BPH S.A. (dawny GE Money Bank)
 • PKO BP S.A. (w tym Nordea Bank Polska)
 • Pekao S.A.
 • Deutsche Bank Polska S.A.
 • BOŚ S.A.
 • Credit Agricole Bank S.A. (dawny Lucas Bank)
 • DNB Bank Polska S.A.

Jak działa kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci?

Pierwszym etapem przed powierzeniem prowadzenia sprawy frankowej kancelarii Pilawska Zaorski Adwokaci jest analiza umowy kredytowej, która przeprowadzana jest bezpłatnie w ciągu tygodnia od przesłania na maila Kancelarii skanu umowy. Z Kancelarią można również skontaktować się telefonicznie lub poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy.

W analizie Kancelaria ustosunkowuje się do tego, czy dana umowa kredytowa kwalifikuje się do podważenia na drodze postępowania sądowego, określa strategię procesową z uwzględnieniem dwóch wariantów (nieważność umowy i jej odfrankowienie), dokonuje wstępnych wyliczeń roszczeń dla obu wariantów i przedstawia propozycję honorarium za prowadzenie sprawy. Następnie klient ma możliwość umówienia się na bezpłatną konsultację z prawnikiem.

Po decyzji o powierzeniu prowadzenia sprawy Kancelarii, klient musi skompletować dokumentację niezbędną do złożenia pozwu w sądzie, na którą składa się: umowa kredytu, załączniki do umowy (w tym regulamin), aneksy do umowy (jeżeli były zawierane), zaświadczenia z banku dot. wypłaty i historii spłat kredytu. Wzory wniosków do poszczególnych banków o wydanie dokumentacji można pobrać na stronie internetowej Kancelarii w zakładce Frankowicze.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie przez współpracujących z Kancelarią analityków szczegółowych wyliczeń roszczeń wobec banku. Niejednokrotnie pozwala to klientom uniknąć wysokich kosztów wynagrodzenia biegłego sądowego ds. rachunkowości.

Po zebraniu niezbędnej dokumentacji, Kancelaria przystępuje do przygotowania i złożenia w sądzie pozwu przeciwko bankowi, w którym domaga się unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia.

Kancelaria stawia sobie za cel nie tylko wygranie z bankiem w sądzie, ale także kompleksowe zabezpieczenie interesów klienta na każdej płaszczyźnie. Zazwyczaj występuje do sądu o udzielenie zabezpieczenia roszczeń klienta poprzez zawieszenie obowiązku spłaty rat kredytowych.

Walkę z bankami prowadzi do końca, nie tylko w sądach I i II instancji, ale także wnosi skargi kasacyjne do Sądu Najwyższego na prawomocne niekorzystne wyroki w sprawach frankowych.

Pilawska Zaorski Adwokaci – opinie klientów

Kancelaria Pilawska Zaorski Adwokaci uzyskała na platformie Google wysoką notę 4,9 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 20 opinii użytkowników. Klienci zwrócili uwagę na następujące aspekty pracy Kancelarii:

 • profesjonalizm i wysokie kompetencje prawników
 • fachowa wiedza prawna, uzupełniana na bieżąco wraz ze zmieniającymi się przepisami
 • zaangażowanie prawników w sprawę
 • klarowne przedstawianie strategii i szans na wygranie sprawy
 • bardzo dobry i stały kontakt z klientem
 • szybkie i skuteczne działanie w sprawach frankowych
 • indywidualne i empatyczne podejście do klienta

Większość użytkowników podkreślała bardzo dobry kontakt prawników z klientami, przekazywanie na bieżąco informacji o postępach w sprawie, w dodatku w sposób przystępny dla każdego. Jedna osoba nie zgodziła się jednak z tymi opiniami sugerując, że obsługa klienta jest na niskim poziomie.

Kancelaria nie posiada jeszcze ocen ani recenzji na portalu Facebook.

Co wiemy o kancelarii Pilawska Zaorski Adwokaci – informacje ze strony

Na stronie firmowej  https://pzadwokaci.pl/ zamieszczone zostały dane dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki wspólników i pozostałych prawników Kancelarii wraz z ich dossier.

Kancelaria zajmuje się sprawami frankowymi od roku 2016. Kancelaria w sposób przejrzysty informuje na temat rezultatów prowadzonych postępowań sądowych, podaje sygnatury spraw i inne szczegółowe dane, a także zamieszcza w zakładce Aktualności skany wyroków.

Według danych prezentowanych przez samą Kancelarię oraz wynikających ze strony stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (Nawigator SBB), obecnie prowadzi ona około 300 spraw sądowych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF.

Na swojej stronie, fanpage’u i stronie SBB podaje szczegółowe informacje dotyczące ponad 20 wyroków, które zapadły w swoich sprawach, z czego 19 to unieważnienia umów kredytowych. Kancelaria ma również na koncie 2 prawomocne wyroki w sprawach frankowych:

 • unieważnienie umowy mBank, wyrok SA w Warszawie z 27.11.2019 r., sygn. akt V Aca 752/18;
 • unieważnienie umowy Banku Millennium, wyrok SA w Warszawie z 16.09.2021, sygn. akt I ACa 404/19

Kancelarii udało się ponadto wywalczyć w sądach liczne postanowienia o udzieleniu klientom zabezpieczenia w postaci zawieszenia obowiązku spłaty rat do momentu wydania prawomocnego wyroku oraz wygrane dotyczące zwrotu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Kancelaria reprezentuje klientów również przed Sądem Najwyższym, składając skargi kasacyjne na prawomocne niekorzystne wyroki w sprawach frankowych.

Pilawska Zaorski Adwokaci blisko współpracuje ze stowarzyszeniem Stop Bankowemu Bezprawiu, z którym współorganizuje bezpłatne webinary dla osób poszkodowanych przez banki, jak również konferencje i darmowe konsultacje dla Frankowiczów.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony internetowej Kancelarii? Kancelaria nie podaje szczegółów dotyczących stosowanego modelu wynagrodzenia w sprawach frankowych oraz wysokości stawek. Informuje jednak, że każda sprawa jest wyceniana indywidualnie. Wiadomo również, że analiza dokumentacji kredytowej oraz pierwsze konsultacje z prawnikiem są wykonywane bezpłatnie.

Pilawska Zaorski Adwokaci – podstawowe informacje kontaktowe

Pilawska Zaorski Adwokaci

ul. Rakowiecka 47 lok. 14
02-528 Warszawa

tel. +48 574 044 974

e-mail: biuro@pzadwokaci.pl, bydgoszcz@pzawdokaci.pl

Pilawska Zaorski Adwokaci – mocne strony kancelarii

 • kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • około 20 unieważnień umów kredytów frankowych
 • 2 prawomocne wyroki unieważniające umowę kredytu frankowego
 • Kancelaria prowadzona przez adwokatów
 • wiedza ekspercka na temat kredytów walutowych
 • przejrzyste prezentowanie rezultatów działań, sygnatur spraw, omawianie i publikowanie wyroków na stronie firmowej, Facebooku oraz stronie Nawigator SBB
 • współorganizowanie wraz z SBB darmowych webinarów, konferencji i konsultacji dla kredytobiorców frankowych
 • udostępnianie przydatnych informacji, publikacji i poradników dla Frankowiczów
 • kanał na YouTube
 • bezpłatna analiza umowy kredytowej i pierwsza konsultacja z prawnikiem
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

Pilawska Zaorski Adwokaci – słabe strony kancelarii

 • kredyty w CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • stosunkowo szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, prawo cywilne, prawo gospodarcze i korporacyjne, prawo nieruchomości, prawo własności intelektualnej, prawo karne i karno gospodarcze)

 

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 18

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Łukasz Banasiak
Łukasz Banasiak
Redaktor Franknews. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym. Napisz do mnie lukasz@franknews.pl

Related Articles

Najnowsze