PLN - Polski złoty
CHF
4,38
sobota, 20 lipca, 2024

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – recenzja i opinie

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska z siedzibą w Poznaniu została założona w roku 2017 i specjalizuje się w prawie bankowym, finansach i zabezpieczeniach.

Kancelaria posiada oddziały w Warszawie i Opolu oraz jest w trakcie organizowania oddziału w Trójmieście.

Założycielką Kancelarii jest radca prawny Beata Strzyżowska dysponująca ponad 20-letnim stażem zawodowym na rynku prawniczym oraz w sektorze bankowym. Bogate doświadczenie mec. Strzyżowska zdobywała nie tylko w krajowych i zagranicznych kancelariach prawnych, ale także kierując przez kilka lat departamentem prawnym dużego banku komercyjnego i pełniąc tam funkcję doradcy prezesa. Wiedzę i doświadczenie wyniesione z pracy w bankowości wykorzystuje obecnie wraz z zespołem Kancelarii do reprezentowania interesów osób poszkodowanych na rynku finansowym, szczególnie w sprawach dotyczących kredytów walutowych oraz obligacji GetBack (ma na koncie pierwszy w Polsce korzystny wyrok w sprawie GetBack).

Kancelaria prowadzi sprawy sądowe związane z kredytami denominowanymi i indeksowanymi do walut obcych – CHF, USD, EUR, JPY.  Reprezentuje kredytobiorców z całej Polski przed sądami w różnych miastach, m.in. w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Olsztynie, Łodzi.

Aktualnie prowadzi kilkadziesiąt spraw frankowych. Jak wynika ze strony firmowej oraz danych zamieszczonych na stronie stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (nawigator SBB), z którym Kancelaria współpracuje, na koncie posiada około 30 korzystnych wyroków w sprawach frankowych.

Kierująca zespołem Kancelarii mec. Beata Strzyżowska jest członkiem i założycielem stowarzyszenia Forum Prawników Finansowych – organizacji powołanej przez prawników w celu pomocy osobom poszkodowanym na rynku finansowym, a także występuje jako ekspert w dziedzinie kredytów frankowych na łamach ogólnopolskich dzienników, stacji radiowych i telewizyjnych (m.in. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Polskie Radio, TVN i inne).

Kredyty frankowe to kluczowa specjalizacja, jednak Kancelaria oferuje również usługi prawne dotyczące innych zagadnień związanych z rynkiem finansowym, a także obsługuje sprawy wchodzące w zakres różnych gałęzi prawa. Kancelaria specjalizuje się w następujących obszarach:

 • kredyty walutowe, głównie frankowe (także denominowane i indeksowane do EUR, USD, JPY)
 • obligacje Getback oraz innych emitentów
 • polisolokaty
 • certyfikaty inwestycyjne
 • prawo karne i karno-skarbowe
 • prawo cywilne (w tym prawo rzeczowe, zobowiązań i spadkowe)
 • prawo rodzinne (m.in. rozwody, separacje, podział majątku)
 • prawo nieruchomości
 • prawo spółek (m.in. bieżąca obsługa podmiotów gospodarczych i doradztwo)
 • prawo podatkowe (m.in. doradztwo podatkowe dla spółek, przedsiębiorców indywidualnych i podmiotów gospodarczych)

Kancelaria posiada 7 działów – frankowy, finansowy, GetBack, cywilny, karny, podatkowy i rodzinny. Zespół Kancelarii liczy kilkanaście osób, w tym 7 radców prawnych, 4 adwokatów, 1 aplikant radcowski, 3 prawników, 1 doradca podatkowy oraz studenci prawa i praktykanci.

Prawnicy Kancelarii deklarują specjalizację m.in. w następujących dziedzinach: kredyty frankowe, prawo finansowe, prawo konsumenckie, prawo handlowe, prawo zobowiązań, prawo cywilne, prawo ubezpieczeń gospodarczych, prawo karne, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo zamówień publicznych, postępowania upadłościowe.

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska posiada swój profil na Facebooku, który jest obserwowany przez 1870 użytkowników, jak również jest obecna na Instagramie. Na blogu firmowym w zakładce Aktualności Kancelaria prezentuje wyroki w swoich sprawach, a także publikuje przydatne informacje dotyczące m.in. tematyki kredytów frankowych.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska?

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa bankowego i rynku finansowego. Kancelaria reprezentuje także osoby poszkodowane przez banki i inne instytucje finansowe m.in. w sprawach dotyczących obligacji GetBack, polisolokat oraz certyfikatów inwestycyjnych. Zakres usług świadczonych przez Kancelarię jest jednak znacznie szerszy i obejmuje różne gałęzie prawa, w tym prawo karne, prawo rodzinne, prawo cywilne, prawo nieruchomości, prawo spółek i prawo podatkowe.

W zakresie obsługi prawnej spraw dotyczących kredytów walutowych, Kancelaria przyjmuje do prowadzenia sprawy związane z kredytami indeksowanymi i denominowanymi do CHF, USD, EUR, JPY. Aktualnie prowadzi sprawy kredytobiorców przeciwko następującym bankom:

 • BPH (w tym dawny GE Money Bank)
 • BNP Paribas (w tym dawny Fortis Bank, Dominet Bank, BGŻ)
 • Deutsche Bank (w tym dawny Nykredit Bank)
 • Getin Noble Bank (w tym dawny Metrobank)
 • ING Bank Śląski
 • mBank (w tym dawny BRE Bank)
 • Bank Millennium
 • Pekao (w tym dawny BPH)
 • PKO BP (w tym dawny Nordea Bank)
 • Raiffeisen (w tym dawny Polbank EFG)
 • Santander Bank Polska (w tym dawny Kredyt Bank, BZ WBK)
 • Santander Consumer Bank (w tym dawny PTF Bank)

Kancelaria mec. Beaty Strzyżowskiej reprezentuje kredytobiorców w sądach I i II instancji, jak również przed Sądem Najwyższym, do którego składa zażalenia na prawomocne niekorzystne wyroki w sprawach frankowych. Dodatkowo, w imieniu swoich klientów składa wnioski do sądów o udzielenie zabezpieczenia w postaci zawieszenia spłaty rat do czasu uzyskania prawomocnego wyroku.

Jak działa Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska?

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska oferuje możliwość bezpłatnej analizy umowy kredytowej, pod kątem możliwości złożenia pozwu przeciwko bankowi.

Zgłoszenia w tej sprawie można dokonać telefonicznie, mailowo lub poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy. Dzięki szyfrowanej komunikacji, za pomocą panelu klienta można bezpiecznie składać zapytania, wysyłać zeskanowaną dokumentację, jak również odbierać materiały opracowane przez Kancelarię.

Kolejnym krokiem po przeprowadzeniu analizy dokumentacji kredytowej jest wyliczenie przez specjalistę z zakresu analizy finansowej wysokości roszczeń należnych od banku. Na tej podstawie przygotowywany jest i składany do sądu pozew przeciwko bankowi, a także kolejne pisma procesowe. Postępowania sądowe prowadzone są w kierunku ustalenia nieważności umów kredytowych lub ewentualnie ich odfrankowienia, tj. przekształcenia kredytu w złotowy po usunięciu niedozwolonych klauzul indeksacyjnych.

Kancelaria reprezentuje klienta w postępowaniu sądowym aż do momentu uzyskania prawomocnego wyroku, a jeżeli zajdzie taka potrzeba również w postępowaniu egzekucyjnym przeciwko bankowi. W toku procesu przygotowuje klienta do udziału w rozprawie, służy bieżącym wsparciem i doradztwem, a także występuje z wnioskami o udzielenie przez sąd  zabezpieczenia poprzez zawieszenie płatności rat kredytowych.

Kancelaria bazuje na bogatej wiedzy na temat banków i doświadczeniu wyniesionym z praktyki zawodowej (także w sektorze bankowym). Cały czas rozwija i rozbudowuje własną argumentację w sprawach frankowych, dostosowując ją do aktualnego orzecznictwa oraz zmieniających się strategii banków.

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – opinie klientów

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska uzyskała na platformie Google najwyższą z możliwych notę 5,0 wyliczoną na podstawie 34 opinii. Klienci zwrócili uwagę na następujące aspekty pracy Kancelarii:

 • bardzo dobry kontakt z klientem i rzeczowa komunikacja
 • zgrany i pomocny zespół prawników
 • profesjonalizm zespołu prawnego
 • wiedza ekspercka z zakresu kredytów frankowych
 • wysoki standard usług prawnych
 • sprawy prowadzone rzetelnie i solidnie
 • przejrzyste zasady współpracy
 • skuteczność w walce z bankami

Z recenzjami dotyczącymi pracy Kancelarii można zapoznać się także na portalu Facebook. Są to wyłącznie pozytywne opinie pochodzące od 14 użytkowników. Podkreślano zwłaszcza profesjonalizm prawników i wzorowy kontakt bieżący z klientem, ale także konsekwencję oraz skuteczność w sprawach frankowych, jak również empatyczne podejście.

Co wiemy o Kancelarii Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – informacje ze strony

Strona firmowa Kancelarii https://strzyzowska.com/ prowadzona jest w sposób przejrzysty, za co została doceniona w rankingu kancelarii prawniczych 2021 organizowanym przez „Rzeczpospolitą” uzyskując I miejsce w kategorii „najlepsze strony internetowe”. W rankingu ogólnym Kancelaria osiągnęła 22 miejsce w Wielkopolsce i 193 miejsce w kraju.

Na stronie zamieszczone zostały dane dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki prawników wraz z ich dossier. W zakładce Aktualności figurują między innymi opisy około 20 wyroków wydanych w sprawach frankowych. Kancelaria nie ukrywa sygnatur spraw i w sposób przejrzysty opisuje uzyskane przez siebie wyroki. Łącznie na różnych stronach internetowych prezentuje około 30 wyroków, z czego 27 to unieważnienia umów kredytowych, w tym 2 wyroki prawomocne:

 • unieważnienie umowy Santander Bank Polska, wyrok SA w Szczecinie z 15.04.2021, sygn. akt I ACa 427/20
 • unieważnienie umowy mBank, wyrok SA w Łodzi z 26.08.2021, sygn. akt I ACa 451/20

Kancelaria ma na koncie także wyroki nakazujące odfrankowienie umowy, pozbawiające wykonalności Bankowy Tytuł Egzekucyjny oraz prawomocne postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia w postaci zawieszenia spłaty rat kredytowych.

Na uwagę zasługuje także sukces Kancelarii przed Sądem Najwyższym tj. uwzględnienie przez SN zażalenia na niekorzystny prawomocny wyrok z 19.02.2020 r.  wydany przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w sprawie frankowej sygn. akt XII C 1461/18 przeciwko Santander Bank Polska i uchylenie go.

W sprawach frankowych Kancelaria bazuje na doświadczeniu prawników wyniesionym zarówno z pracy na rzecz krajowych i zagranicznych kancelarii prawnych, jak również w sektorze bankowym. Na potrzeby postępowań sądowych Kancelaria opracowuje i rozwija własną argumentację, a także bazuje na aktualnym orzecznictwie, reagując na bieżąco na zmianę taktyki banków.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony internetowej Kancelarii? Kancelaria nie podaje szczegółów dotyczących stosowanego modelu wynagrodzenia w sprawach frankowych oraz wysokości stawek. Informuje jedynie, że zasady rozliczeń z klientem są przejrzyste. Wiadomo natomiast, że analiza dokumentacji kredytowej wykonywana jest bezpłatnie.

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska 

ul. Jana Matejki 32/33 lok. 2
60-768 Poznań

tel. +48 512 467 749

e-mail: kancelaria@strzyzowska.com

e-mail w sprawach kredytów CHF: sprawaCHF@strzyzowska.com

e-mail w sprawach GetBack: getback@strzyzowska.com

Oddział w Warszawie

ul. Poznańska 38/5
00-689 Warszawa

Oddział na Śląsku

pl. Kopernika 4/1
45-040 Opole

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – mocne strony kancelarii

 • Kancelaria prowadzona przez adwokatów i radców prawnych
 • liczny zespół prawników
 • długoletnie doświadczenie w oferowaniu usług prawnych oraz wyniesione z pracy dla sektora bankowego
 • Kancelaria nie ukrywa sygnatur spraw, omawia wyroki na blogu firmowym, Facebooku i stronie Nawigator SBB
 • przejrzysta strona internetowa, zawierająca m.in. aktualności dotyczące kredytów frankowych i porady dla Frankowiczów
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
 • Kancelaria została bardzo wysoko oceniona na platformie Google oraz na Facebooku

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska – słabe strony kancelarii

 • kredyty w CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, obligacje GetBack, polisolokaty, certyfikaty inwestycyjne, prawo cywilne, prawo karne, prawo rodzinne, prawo nieruchomości, prawo spółek, prawo podatkowe)

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 13

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Łukasz Banasiak
Łukasz Banasiak
Redaktor Franknews. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym. Napisz do mnie lukasz@franknews.pl

Related Articles

Najnowsze