PLN - Polski złoty
CHF
4,58
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

SZTUCZNA INTELIGENCJA dla Frankowiczów sprawdzi w 2 min czy możesz pozwać bank

Frankowe umowy kredytowe są tematem sporu już od kilku lat. Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach szwajcarskich, skarżą się na klauzule abuzywne zawarte w umowach. W celu rozwiązania tego problemu, kancelarie specjalizujące się w kredytach frankowych połączyły siły z branżą IT i analitykami finansowymi. Powstało narzędzie SkanerCHF. Narzędzie to pozwala na wstępną analizę umów frankowych i ustalenie czy umowa zawarta z bankiem zawiera klauzule abuzywne, co może skutkować unieważnieniem kredytu frankowego. SkanerCHF działa na zasadzie sztucznej inteligencji i jest dostępne za darmo dla wszystkich kredytobiorców.

  • Spory frankowe sprawiły, że kancelarie specjalizujące się w kredytach frankowych połączyły siły z branżą IT i analitykami finansowymi, aby usprawnić swoją pracę oraz przekazać klientom narzędzie, które wstępnie prześwietli umowy zawarte z bankami.
  • SkanerCHF to innowacyjne narzędzie, które umożliwia wstępną analizę umów frankowych i ustalenie czy umowa zawarta z bankiem zawiera klauzule abuzywne, co może skutkować unieważnieniem kredytu frankowego.
  • SkanerCHF jest bezpłatne, użytkownicy mogą zasłonić swoje dane osobowe przed wgraniem skanu umowy, a cała analiza odbywa się bez zobowiązań.
  • SkanerCHF działa na zasadzie sztucznej inteligencji i sprawdza, czy w umowie pojawiają się nieuczciwe klauzule, jaka jest ilość klauzul oraz w których miejscach umowy one się znajdują.

Czym jest Skaner CHF?

SkanerCHF to innowacyjne narzędzie udostępnione całkowicie za darmo przez doświadczonych adwokatów i radców prawnych z kancelarii frankowej mecenasa Jacka Sosnowskiego.

Powstało po to, aby umożliwić frankowiczom wstępną analizę umów frankowych i ustalenia czy umowa zawarta z bankiem zawiera klauzule abuzywne a tym samym czy oparty na niej kredyt frankowy można unieważnić.

Narzędzie to jest bezpłatne, przed wgraniem skanu umowy do aplikacji można zasłonić dane kredytobiorcy, a cała analiza odbywa się całkowicie bez zobowiązań. 

Aplikacja działa w oparciu o zaawansowaną sztuczną inteligencję, dzięki czemu umożliwia samodzielną, bez pomocy prawników wstępną weryfikację umowy. Program sprawdza czy w umowie pojawiają się nieuczciwe klauzule, jaka jest ilość klauzul, i w których miejscach umowy one się znajdują.

Kancelaria podczas tworzenia SkanerCHF bazowała na swoim ponad 7 letnim doświadczeniu frankowym, dziesiątkach przeprowadzonych spraw, a przede wszystkim na wyrokach sądów, w których stwierdzano niedozwolony charakter zapisów umownych. 

Analiza umowy w 2 minuty! Jak to działa?

W pierwszej kolejności, aby skorzystać z narzędzia SkanerCHF należy wejść na stronę www.skanerchf.pl.

Następnym krokiem jest wgranie skanu umowy kredytowej, a także jej aneksu i regulaminu, ponieważ w tych dokumentach również istnieje możliwość wystąpienia postanowień nieuczciwych.

Jak wspomniano wcześniej, dane osobowe kredytobiorcy nie są konieczne do przeanalizowania zapisów umownych, toteż z powodzeniem można je zasłonić. Po wgraniu plików i zaakceptowaniu warunków korzystania z serwisu należy wskazać z jakiego banku pochodzi umowa, ponadto na koniec trzeba wpisać adres mailowy, na który zostanie przesłany raport po przeanalizowaniu dokumentów przez program. 

SPRAWDŹ UMOWĘ JUŻ TERAZ WWW.SKANERCHF.PL

Po przejściu wszystkich kroków program przetwarza umowę przez około dwie minuty, a następnie wysyła wiadomość e-mail ze wskazanymi klauzulami abuzywnymi. Cała procedura jest bardzo szybka i sprawna, frankowicz po niespełna dwóch minutach jest w stanie stwierdzić, czy jego umowa jest nieuczciwa czy nie. 

Czy sztuczna inteligencja zastąpi prawnika?

Choć SkanerCHF to narzędzie stworzone przez wyspecjalizowaną kancelarię adwokacką każdy frankowicz musi zdawać sobie sprawę, że nie jest to narzędzie nieomylne, a jego wynik należy traktować orientacyjnie. Istnieje wiele dodatkowych argumentów i przesłanek, które analizuje sąd podczas procesu frankowego, którymi są między innymi: 

  • Zawód i wykształcenie frankowicza;
  • Przeznaczenie nieruchomości, na którą zawarty był kredyt;
  • Prowadzenie działalności gospodarczej w nieruchomości objętej kredytem;
  • Ilość posiadanych umów frankowych

Toteż skanerCHF nie zastąpi konsultacji z adwokatem lub radcą prawnym, który w oparciu o swoje doświadczenie i orzecznictwo będzie w stanie rozszerzyć analizę posiadanego przez kredytobiorcę zobowiązania we frankach.

https://youtu.be/o_5Iw_siZv4
Film prezentujący narzędzie SkanerCHF

Sprawdź jakie masz możliwości – odfrankowienie i unieważnienie umowy kredytu we frankach

Po przeanalizowaniu umowy, a także sprawdzeniu w kalkulatorze frankowym jaka kwota rat została nadpłacona, warto sprawdzić co można zrobić z kredytem we frankach. 

Drogi sądowe są dwie. Pierwszą z nich jest unieważnienie umowy. Jest to obecnie najczęściej wybierana droga przez kredytobiorców, a sąd przychyla się do roszczenia klientów banków. Unieważnienie umowy we frankach sprowadza się do uznania umowy za nigdy nie zawartą. Dzieje się tak ze względu na fakt, że umowa zawiera klauzule abuzywne w takiej ilości i jakości, że umowa po wyłączeniu postanowień niedozwolonych nie może funkcjonować. Po orzeczeniu unieważnienia umowy sąd orzeka o rozliczeniu wzajemnym między stronami. Bank powinien zwrócić kredytobiorcy całą kwotę, którą od niego otrzymał na poczet wpłaconych rat wraz z odsetkami i prowizją, natomiast frankowicz jest zobligowany do zwrotu kwoty, która faktycznie została mu wypłacona. 

W przypadku wybrania drogi odfrankowienia kredytu sąd orzeknie o unieważnieniu jedynie niektórych postanowień umownych. Oznacza to, że umowa nadal wiąże strony, a bank musi dokonać zwrotu nadpłaconych rat. Pozostałość kredytu liczona jest już w złotówkach, raty ulegają zmniejszeniu i nie są już powiązane z frankiem szwajcarskim.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

1 KOMENTARZ

Najnowsze