PLN - Polski złoty
CHF
4,38
czwartek, 18 lipca, 2024

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – Recenzja Franknews

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna z siedzibą w Poznaniu została założona w roku 2006 przez prawników z wieloletnim doświadczeniem. Jest to jedna z najbardziej doświadczonych kancelarii prawnych w Polsce, specjalizujących się od blisko 10 lat w reprezentowaniu kredytobiorców frankowych. Z danych podawanych przez kancelarie wynika, że współzałożyciel i partner Kancelarii radca prawny dr Mariusz Korpalski w roku 2012 złożył w sądzie pierwszy w Polsce pozew Frankowicza przeciwko bankowi.

Jest on uznanym ekspertem w sprawach kredytów powiązanych z kursem obcej waluty, m.in. współautorem publikacji pn. „Przewodnik frankowicza” oraz autorem pracy doktorskiej dotyczącej wpływu zmiany kursu walutowego na wysokość świadczenia wynikającego z umowy bankowej, jak i wielu innych publikacji poświęconych temu zagadnieniu.

Jest także członkiem Forum Konsumenckiego przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Bogatym doświadczeniem w sprawach frankowych może także pochwalić się drugi z partnerów Kancelarii – radca prawny Beata Komarnicka-Nowak, która od lat zamieszcza w ogólnopolskich czasopismach (m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej oraz Gazecie Bankowej) publikacje na temat kredytów walutowych i opcji. Kancelaria skutecznie reprezentuje kredytobiorców frankowych w sądach i ma na koncie co najmniej kilkadziesiąt wyroków w sprawach wytoczonych w ramach pozwów indywidualnych.

Na stronie internetowej Kancelarii szczegółowo zaprezentowane zostało około 90 wyroków zapadłych w postępowaniach frankowych od kwietnia 2016 roku, z czego 49 stanowią unieważnienia umów kredytowych, a 27 to odfrankowienia.

Poza pozwami indywidualnymi, Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna obsługuje również pozwy hybrydowe (przeciwko Raiffeisen Bank Polska, mBank, BPH, Getin Noble Bank) i zbiorowe (przeciwko Getin Noble Bank i BPH). Kancelaria posiada oddziały w Poznaniu i w Warszawie, ale działa na terenie całego kraju i reprezentuje klientów przed różnymi sądami, m.in. w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu.

Pomimo że Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna jest wyspecjalizowana w obsłudze spraw frankowych, to zakres oferowanych usług jest szerszy i obejmuje:

 • umowy i spory bankowe (negocjowanie i przygotowywanie umów kredytowych, spory dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do walut obcych, inwestycje finansowe, transakcje pochodne)
 • reorganizację firm i compliance (przekształcenia przedsiębiorstw, organizacja holdingu, planowanie sukcesji, wdrożenie u przedsiębiorców RODO, a także procedur dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu)
 • odnawialne źródła energii (doradztwo inwestycyjne, negocjacje z URE, umowy z odbiorcami)
 • organizację sieci dealerskiej maszyn rolniczych (ochrona danych osobowych, porozumienia dystrybucyjne, finansowanie sprzedaży)

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna nie informuje na swojej stronie internetowej jak liczny jest zespół prawny, jakim doświadczeniem (poza wspólnikami Kancelarii) dysponują pozostali prawnicy i w jakich dziedzinach się specjalizują.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Kancelaria prowadzi kanał na YouTube, posiadający 84 subskrybentów, na którym zamieszcza merytoryczne filmy dotyczące problematyki jak wygrać z bankami, kredytów walutowych oraz opcji. Ponadto jest obecna na Facebooku (profil śledzi 1822 użytkowników), na Instagramie i Twitterze. Przydatne dla Frankowiczów informacje i aktualności z orzecznictwa sądów Kancelaria zamieszcza także na Blogu firmowym. Na stronie internetowej udostępnia darmowy Kalkulator, służący do szacunkowego wyliczenia wartości roszczenia wobec banku. Kancelaria prezentuje ponadto na swojej stronie Listę klauzul abuzywnych zidentyfikowanych w umowach kredytowych różnych banków.

Jakie usługi świadczy Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna?

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna jest wyspecjalizowana w obsłudze prawnej spraw z powództwa kredytobiorców frankowych. Jednakże, zakres świadczonych przez Kancelarię usług jest szerszy i obejmuje także kwestie przekształceń własnościowych podmiotów gospodarczych i wdrażania RODO, doradztwo i reprezentowanie dostawców odnawialnych źródeł energii oraz producentów maszyn rolniczych.

W ramach obsługi spraw frankowych Kancelaria oferuje usługi zarówno związane z wnoszeniem pozwów indywidualnych, jak również obsługuje pozwy hybrydowe (przeciwko Raiffeisen Bank Polska, mBank, BPH, Getin Noble Bank) i zbiorowe (przeciwko Getin Noble Bank i BPH).

Kancelaria nie podaje na swojej stronie przeciwko jakim bankom prowadzi postępowania w ramach pozwów indywidualnych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF. Na podstawie prezentowanych wyroków i danych ze strony stowarzyszenia SBB można zakładać, że dotyczy to następujących banków:

 • BGŻ
 • BOŚ
 • BPH
 • BPH GE Money
 • BZ WBK
 • BZ WBK (dawny Kredyt Bank)
 • Deutsche Bank
 • Getin Noble Bank (w tym Dom Bank)
 • Fortis Bank (obecnie BGŻ BNP Paribas)
 • ING Bank Śląski
 • mBank/Multibank
 • Millennium
 • PKO BP
 • PKO BP (Nordea)
 • PEKAO
 • Raiffeisen/Polbank
 • Santander Consumer Bank
 • Santander Bank Polska

Kancelaria składa także w postępowaniu indywidualnym pozwy o zapłatę oraz pozwy przeciwegzekucyjne.

Jak działa Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna?

W sprawie frankowej kredytobiorcy mogą wysłać do Kancelarii zgłoszenie poprzez dostępny na stronie formularz kontaktowy. Osoby zainteresowane wytoczeniem pozwu indywidualnego przeciwko któremukolwiek z banków albo przyłączeniem się do pozwu zbiorowego, w pierwszej kolejności powinny przesłać na wskazany adres mailowy komplet zeskanowanej dokumentacji kredytowej (umowa kredytowa, aneksy do umowy, harmonogramy spłat, regulamin obowiązujący przy zawieraniu umowy).

Kancelaria w ciągu tygodnia dokonuje bezpłatnej analizy dokumentacji kredytowej i przedstawia ofertę prowadzenia sprawy. Kolejnym krokiem jest wyliczenie wartości roszczenia wobec banku, a następnie przygotowanie dokumentów niezbędnych do złożenia pozwu przeciwko bankowi.

W toku procesu Kancelaria skupia się m.in. na wykazaniu, że bank w sposób dowolny ustalał kurs przeliczeniowy stosowany do rozliczeń kredytu, co skutkuje nieważnością całej umowy lub bezskutecznością samej klauzuli przeliczeniowej.

Kancelaria w pierwszej kolejności domaga się ustalenia nieważności całej umowy kredytowej, a ewentualnie tzw. odfrankowienia kredytu. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych przeciwko różnym bankom pozwala Kancelarii na dobranie odpowiedniej strategii procesowej i skutecznej argumentacji.

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – opinie klientów

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna uzyskała na platformie Google notę 4,0 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 20 opinii użytkowników. Klienci zadowoleni z usług Kancelarii zwrócili uwagę na następujące aspekty:

 • skuteczność – wygrywanie spraw frankowych, także prawomocnie
 • dobór właściwej strategii i argumentacji w walce z bankami
 • duże doświadczenie w sprawach kredytów frankowych
 • wysokie kompetencje prawników
 • umiarkowane ceny usług i dobra relacja cena – jakość

Nie wszyscy opiniodawcy w wizytówce Google pozytywnie odnieśli się do kwestii kosztów obsługi sprawy przez Kancelarię, wskazując na stosowanie oddzielnych stawek za każdą czynność oraz wysokiej premii za sukces (10%). Część użytkowników zwróciła także uwagę na nieinformowanie klienta na bieżąco o postępach w sprawie.

Kancelaria nie posiada jeszcze ocen na portalu Facebook.

Co wiemy o Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – informacje ze strony

Na stronie firmowej  https://law24.pl/ zamieszczone zostały dane dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki wspólników wraz z ich dossier. Na stronie brakuje informacji dotyczących pozostałych członków zespołu Kancelarii, ich kwalifikacji, doświadczenia i zakresu specjalizacji.

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna w sposób przejrzysty informuje na temat rezultatów prowadzonych postępowań sądowych, podaje sygnatury spraw i inne szczegółowe dane.

W zakładce Nasze Wyroki Kancelaria prezentuje zestawienie oraz zamieszcza skany około 90 wyroków, które zapadły w obsługiwanych przez nią sprawach frankowych począwszy od kwietnia 2016 roku, z czego 49 to unieważnienia umów kredytowych7 odfrankowienia, a inne wyroki to pozbawienie wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego.

Poza pozwami indywidualnymi, Kancelaria prowadzi także pozwy hybrydowe oraz zbiorowe przeciwko części banków posiadających portfele kredytów walutowych.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony internetowej Kancelarii? Kancelaria nie podaje szczegółów dotyczących stosowanego modelu wynagrodzenia w sprawach frankowych oraz wysokości stawek. Wiadomo natomiast, że analiza dokumentacji kredytowej wykonywana jest bezpłatnie.

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – podstawowe informacje kontaktowe

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna sp. j.

Oddział w Poznaniu

ul. Śląska 20
60-614 Poznań

tel. +48 618 434 030

e-mail: kancelaria@law24.pl, analizy@law24.pl

Oddział w Warszawie

ul. Pańska 96
00-837 Warszawa

e-mail: warszawa@law24.pl

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – mocne strony kancelarii

 • wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • kilkadziesiąt korzystnych wyroków w postaci unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia
 • obsługa nie tylko pozwów indywidualnych przeciwko bankom, ale także hybrydowych i zbiorowych
 • Kancelaria prowadzona przez doświadczonych radców prawnych
 • wiedza ekspercka na temat kredytów walutowych
 • aktywność na terenie całego kraju i reprezentowanie klientów przed sądami w różnych miastach Polski
 • przejrzysta prezentacja sygnatur spraw, omawianie i publikowanie wyroków na stronie firmowej, Facebooku i stronie Nawigator SBB
 • udostępnianie przydatnych informacji i darmowych narzędzi dla Frankowiczów (np. kalkulator roszczeń)
 • merytoryczny i cieszący się popularnością kanał na YouTube
 • bezpłatna analiza umowy kredytowej
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna – słabe strony kancelarii

 • kredyty w CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • stosunkowo szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, przekształcenia przedsiębiorstw, wdrażanie RODO, odnawialne źródła energii, maszyny rolnicze i inne)
 • brak informacji na temat liczebności zespołu oraz doświadczenia i specjalizacji prawników

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 2.5 / 5. Liczba głosów: 16

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Łukasz Banasiak
Łukasz Banasiak
Redaktor Franknews. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym. Napisz do mnie lukasz@franknews.pl

Related Articles

Najnowsze