PLN - Polski złoty
CHF
4,35
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ogłoszono upadłość Getin Bank – Postanowienie 20.07.23 r.

Zaskakująca wiadomość z 20 lipca 2023 r. o upadłości Getin Noble Bank przetoczyła się przez polski rynek finansowy, tworząc falę niespokojnej dezorientacji. Sytuacja ma szczególny wpływ na kredytobiorców frankowych, którzy od tej chwili muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością. To nie jest tylko problem dla banku – to zmienia sytuację kredytobiorców i rynku finansowego jako całości. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się jednak Frankowicze.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i otrzymaj kolejne ważne informacje na ten temat jako pierwszy! 

Co dalej z Frankowiczami z Getin Bank

Ogłoszenie upadłości Getin Noble Bank oznacza, że kredytobiorcy frankowi muszą zmienić strategię dochodzenia swoich roszczeń związanych z nieważnością umowy kredytu.

Stała droga cywilnoprawna do odzyskiwania środków od banku nie jest już dostępna. Zamiast tego, żądania zwrotu konkretnych kwot muszą zostać zgłoszone syndykowi banku w toku postępowania upadłościowego.

A co ze spłatą kredytów? Według prawników, kredytobiorcy, którzy nie zalegają ze spłatą kredytu, nie muszą obawiać się utraty mieszkania. Z drugiej strony, zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym może być kluczowe dla ochrony ich praw.

Jednakże kredytobiorcy muszą działać ostrożnie. Składając żądanie zwrotu wpłaconych kwot w postępowaniu upadłościowym, muszą oni przemyśleć swoją sytuację. Jeśli suma wpłat na rzecz banku na podstawie umowy o kredyt nie przekroczyła jeszcze kwoty wypłaconego kapitału kredytu, syndyk może domagać się zwrotu całego kapitału kredytu. Warto skontaktować się jak naszybciej z prawnikiem. 

Nowy etap, nowe wyzwania

Ogłoszenie upadłości Getin Noble Bank to kolejny ważny moment w historii polskiego sektora bankowego, który rzuca na nas cień niepewności. Kredytobiorcy frankowi, choć znaleźli się w trudnej sytuacji, mają jednak szansę wyjść z niej obronną ręką.

Czy to możliwe? Na razie trudno to ocenić. Kluczem do sukcesu będzie jednak świadomość, skrupulatne planowanie i terminowe zgłaszanie wierzytelności. Jak to wszystko wpłynie na przyszłość rynku finansowego w Polsce? Pozostaje nam czekać i obserwować.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i otrzymaj kolejne ważne informacje na ten temat jako pierwszy! 

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze