PLN - Polski złoty
CHF
4,38
czwartek, 18 lipca, 2024

Czyżewski Nowojski Ostaszewski Kredyty Frankowe – Recenzja

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski (CNO) z siedzibą w Poznaniu do niedawna specjalizowała się głównie w świadczeniu profesjonalnych usług prawnych dla przedsiębiorców (m.in. obsługa prawna, restrukturyzacja podmiotów, likwidacja spółek oraz rejestrowanie nowych podmiotów), jak również w przeprowadzaniu upadłości konsumenckiej.

Od 2020 roku powołana została nowa marka Kancelarii CNO pod nazwą Ostaszewski Kredyty Frankowe i wyodrębniony został dedykowany zespół zajmujący się sprawami kredytów w CHF. Na czele zespołu frankowego stoi doświadczony adwokat i mediator Daniel Ostaszewski (specjalista w zakresie kredytów frankowych, prawa cywilnego i handlowego), a w skład zespołu wchodzi łącznie 2 adwokatów, 1 aplikant radcowski oraz ekonomiści, księgowi i analitycy bankowi.

Kancelaria posiada biura w Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych obsługuje klientów z całej Polski, zapewniając możliwość współpracy zdalnej.

Kancelaria Ostaszewski Kredyty Frankowe ściśle współpracuje z Kancelarią Adwokacką Rafał Przybyszewski, z którą prowadzi wspólnie oddział w Bydgoszczy ukierunkowany na kredytobiorców z Bydgoszczy, Torunia, Kujaw i Pomorza.

Jak chwali się Kancelaria CNO na filmie promującym współpracę, w roku 2020 za jej pośrednictwem złożonych zostało 200 pozwów w sprawach frankowych.

Kancelarie wskazuje na swoje sukcesy na stronie internetowej. Omówione tam zostało 16 orzeczeń, z czego tylko 3 to unieważnienia umów kredytowych, a pozostałe pozycje stanowią postanowienia o udzieleniu sądowego zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców i wyroki oddalenia powództwa banku.

Kredyty frankowe to nowa dziedzina wśród specjalizacji Kancelarii Prawnej Czyżewski Nowojski Ostaszewski. Kancelaria posiada szeroki zakres specjalizacji skierowany głównie do przedsiębiorców, w tym:

 • stała obsługa prawna firm
 • doradztwo podatkowe
 • restrukturyzacja firm
 • likwidacja spółek
 • RODO – ochrona danych osobowych
 • zakładanie i rejestracja spółek
 • prawo procesowe
 • prawo budowlane
 • prawo medyczne
 • praca transgraniczna
 • znaki towarowe
 • prawo karne gospodarcze

Wśród usług dedykowanych dla osób fizycznych znajduje się pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, legalizacja pobytów cudzoziemców oraz prowadzenie spraw z zakresu prawa rodzinnego.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Zespół Kancelarii Prawnej Czyżewski Nowojski Ostaszewski tworzy 4 adwokatów, 2 aplikantów radcowskich, 1 aplikant adwokacki i 2 prawników. Deklarują oni specjalizację w prawie gospodarczym, cywilnym, handlowym, bankowym, postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, prawie ochrony danych osobowych, prawie pracy, prawie spółek, w upadłości konsumenckiej i sprawach odszkodowawczych.

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski posiada profil na portalu Facebook, śledzony przez 556 użytkowników. Dodatkowo jest obecna na Instagramie oraz prowadzi kanał na YouTube posiadający 39 subskrybentów.

Mecenasi Daniel Ostaszewski oraz Rafał Przybyszewski prowadzą także cieszący się dużą popularnością kanał pod nazwą wskazowkiprawne, który posiada 1,03 tys. subskrybentów. W zakładce Aktualności na stronie firmowej Kancelaria prezentuje przydatne dla Frankowiczów informacje oraz aktualności z orzecznictwa TSUE i sądów w sprawach frankowych.

Dodatkowo w zakładce Materiały można zapoznać się z Poradnikiem Frankowicza oraz skorzystać z darmowego Kalkulatora, przeznaczonego do oszacowania roszczeń z tytułu kredytu frankowego, jak i ustalenia w jakim zakresie wadliwa jest umowa kredytowa.

Kancelaria udostępnia także na stronie wzór reklamacji do banku oraz wzór wniosku o wydanie historii spłaty kredytu.

 

 

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski zajęła w lipcu 2020 roku 29. miejsce w rankingu kancelarii prawnych opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Prawną Czyżewski Nowojski Ostaszewski na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej części recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski?

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski świadczy profesjonalne usługi prawne dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych. Zakres usług jest bardzo szeroki i obejmuje wiele gałęzi prawa. Wśród usług skierowanych do klienta instytucjonalnego znajduje się zarówno stała obsługa prawna, jak i pomoc w restrukturyzacji, likwidacji i zakładaniu spółek. Kancelaria świadczy także na rzecz klientów indywidualnych usługi wsparcia w procesie ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Wyodrębnioną specjalizacją Kancelarii jest reprezentowanie klientów w sporach sądowych z bankami na tle kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF. Kancelaria oferuje kompleksową obsługę na etapie przedsądowym i sądowym spraw prowadzonych przeciwko następującym bankom:

 • Millennium
 • PKO BP
 • Getin Noble Bank
 • BPH
 • Raiffeisen
 • Santander

Pomoc prawna jest udzielana kredytobiorcom frankowym w sytuacji kiedy:

 • zamierzają pozwać bank
 • zostali pozwani przez bank
 • rozważają ugodę z bankiem

Kancelaria pomaga w zakresie kredytów frankowych nie tylko kredytobiorcom posiadającym status konsumenta, ale także przedsiębiorcom, którzy przed laty zaciągnęli tego typu kredyty.

Jak działa Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski?

Procedura postępowania sądowego przeciwko bankowi rozpoczyna się od analizy umowy, którą można zamówić wysyłając zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej lub zamawiając w zakładce Kontakt konsultację online lub bezpośrednio w jednym z biur Kancelarii w Poznaniu lub Bydgoszczy.

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski oferuje konsultacje, w ramach których adwokat dokonuje analizy umowy i sprawdza czy występują w niej niedozwolone postanowienia umowne oraz przeprowadza wstępne wyliczenia kwot należnych od banku. Analiza jest dokonywana na spotkaniu.

Jeżeli sprawa zostanie zakwalifikowana do postępowania sądowego, klient powinien w pierwszej kolejności uzyskać z banku historię spłaty kredytu. W tym celu składa do banku wniosek, którego wzór można znaleźć na stronie Kancelarii.

Na podstawie historii spłaty kredytu ekonomista wchodzący w skład działu frankowego Kancelarii wylicza należne kwoty od banku.

Kolejnym krokiem jest złożenie przez kredytobiorcę reklamacji do banku wraz z wezwaniem do zapłaty.

Po przeprowadzeniu etapu przedsądowego, jeżeli bank ustosunkuje się negatywnie do reklamacji, Kancelaria przygotowuje i składa w sądzie pozew, a następnie prowadzi postępowanie sądowe.

W treści pozwu Kancelaria konstruuje zazwyczaj tzw. roszczenia kaskadowe – w pierwszej kolejności domaga się unieważnienia umowy kredytowej, a jako roszczenie ewentualne wskazuje odfrankowienie. W prowadzeniu spraw frankowych Kancelaria wykazuje pełne zaangażowanie, indywidualne podejście oraz najwyższą staranność.

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski – opinie klientów

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski uzyskała na platformie Google najwyższą z możliwych notę 5,0 wyliczoną na podstawie 201 opinii. Zdecydowana większość opinii pochodzi jednak od klientów, którym Kancelaria pomogła przeprowadzić upadłość konsumencką.

W sprawach frankowych zamieszczone zostały tylko pojedyncze recenzje. Klienci zwrócili uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • profesjonalizm i rzetelność
 • wysoki standard usług
 • wiedza prawna na najwyższym poziomie
 • wygrana w krótkim czasie sprawa frankowa
 • skuteczne i szybkie przeprowadzanie upadłości konsumenckiej
 • otwartość na klienta i empatia
 • indywidualne podejście do sprawy
 • rozsądne ceny usług i dobry stosunek cena – jakość

Kancelaria została także oceniona na portalu Facebook notą 5,0 wyliczoną na podstawie 2 opinii.

Co wiemy o Kancelarii Prawnej Czyżewski Nowojski Ostaszewski – informacje ze strony

Na stronie firmowej zamieszczone zostały dane dotyczące szerokiej specjalizacji Kancelarii oraz zakresu oferowanych usług. Zaprezentowane tam zostały także sylwetki wspólników Kancelarii oraz innych prawników, wraz z dossier.

Ze strony internetowej wynika, że nowa marka pod nazwą Ostaszewski Kredyty Frankowe i dział dedykowany do obsługi spraw frankowych zostały powołane do życia w pierwszej połowie 2020 roku.

Kancelaria prezentuje uzyskane przez siebie wyroki w sprawach dotyczących kredytów CHF w zakładce Nasze orzeczenia. Zamieszczone tam zostały skany 16 wyroków oraz postanowień, z czego 3 to unieważnienia umów kredytowych:

 • unieważnienie umowy Raiffeisen/Polbank, wyrok  SO w Poznaniu z 16.08.2021, sygn. akt XII C 734/20;
 • unieważnienie umowy Getin Noble Bank, wyrok SO w Warszawie z 21.07.2021, sygn. akt XXVIII C 770/21;
 • unieważnienie umowy Millennium, wyrok SO w Poznaniu z 25.06.2021, sygn. akt I C 1799/20.

Na pozostałe pozycje składa się 12 postanowień o udzieleniu sądowego zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców oraz 1 wyrok oddalający powództwo banku przeciwko kredytobiorcy.

Jednym z największych sukcesów Kancelarii w obszarze kredytów CHF jest unieważnienie umowy Getin Noble Bank w 4 miesiące. Bazując na udostępnionych danych odnośnie do zakończonych spraw frankowych można przypuszczać, że Kancelaria nie ma jeszcze na koncie prawomocnych wyroków w postaci unieważnienia lub odfrankowienia umowy.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony Kancelarii? Kancelaria nie precyzuje jakie stawki stosuje za prowadzenie sprawy frankowej. Natomiast w jednym z artykułów na blogu informuje, że dopuszcza dwa modele wynagrodzenia:

 1. wynagrodzenie jednorazowe – niezależne od wyniku sprawy
 2. wynagrodzenie oparte na opłacie inicjacyjnej plus premia za sukces (tzw. success fee) w przypadku wygrania sporu (zazwyczaj 5-10 %)

Za korzystne dla kredytobiorcy rozwiązanie Kancelaria uznaje model drugi, gdzie zapłata 1/3 wynagrodzenia następuje z góry, a pozostałe 2/3 honorarium w ramach premii za zwycięstwo płatne jest tylko w razie wygrania procesu. Można zakładać, że wysokość wynagrodzenia jest każdorazowo ustalana indywidualnie i zależy od wysokości kredytu, stopnia skomplikowania sprawy oraz przewidywanego nakładu pracy.

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski Sp. komandytowa

Siedziba: ul. Święty Marcin 25/7

61-804 Poznań

Biuro Poznań

ul. Święty Marcin 25/7

tel. +48 511 030 795, +48 797 397 266

e-mail: d.ostaszewski@cno-legal.pl

Biuro Warszawa

ul. Skierniewicka 10A

tel. +48 511 030 795

e-mail: kancelaria@cno-legal.pl

Biuro Bydgoszcz

 

Stary Rynek 15-21 lok. 10

tel. +48 668 003 285

e-mail: bydgoszcz@cno-legal.pl

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski – mocne strony kancelarii

 • długa obecność na rynku i doświadczenie w oferowaniu usług prawnych
 • zespół złożony z radców prawnych i adwokatów
 • zamieszczanie przydatnych dla Frankowiczów informacji oraz narzędzi
 • cieszący się dużą popularnością kanał na YouTube
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
 • Kancelaria została dobrze oceniona na platformie Google i Facebook
 • Kancelaria znalazła się w rankingu „Rzeczpospolitej”

Kancelaria Prawna Czyżewski Nowojski Ostaszewski – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • brak na koncie prawomocnych wyroków w sprawach frankowych

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 24

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze