PLN - Polski złoty
CHF
4,39
wtorek, 21 maja, 2024

Kancelaria Rachelski i Wspólnicy – Recenzja Franknews

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie dysponuje ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku prawniczym w Polsce. Specjalizuje się w kompleksowych usługach w zakresie wszystkich zagadnień prawnych mających wpływ na działalność przedsiębiorstw. Świadczy usługi prawne zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych. Kancelaria ma na koncie blisko 4,5 tys. różnego typu spraw, które – wedle podawanych przez Kancelarie  statystyk – w 94,7% zakończyły się wygranymi klientów. Oferuje pomoc dla klientów z całej Polski.

Wspólnicy i prawnicy Kancelarii wywodzą się z sektora finansów i bankowości, a jedną ze specjalizacji Kancelarii jest pomoc osobom posiadającym kredyty frankowe. W zakresie kredytów walutowych powiązanych z kursem CHF Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy oferuje kompleksową obsługę sporów na tle kredytów indeksowanych i denominowanych.

Przyjmuje do prowadzenia także sprawy dotyczące umów spłaconych w całości oraz przedawnionych. Duże doświadczenie Kancelarii pozwala dokonać oceny realnych możliwości dochodzenia od banków pieniędzy, a wieloletnia praktyka ekspertów Kancelarii gwarantuje profesjonalną pomoc, nawet w skomplikowanych sprawach frankowych.

Kancelaria opisuje na stronie firmowej i fanpage’u około 30 wyroków w swoich sprawach, z czego 23 to unieważnienia umów i 2 odfrankowienia.

Pozostałe wyroki i postanowienia w sprawach frankowych odnoszą się do udzielenia sądowego zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców, pozbawienia banku tytułu egzekucyjnego oraz uzyskanych nakazów zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Większość wyroków w sprawach frankowych prowadzonych przez Kancelarię Prawną Rachelski i Wspólnicy zapadła już po wyroku TSUE z dnia 3 października 2019 w sprawie Dziubak przeciwko Raiffeisen (C-260/18).

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy – poza pomocą kredytobiorcom frankowym – oferuje szeroki wachlarz usług prawnych skierowanych głównie do klientów instytucjonalnych, w tym z zakresu:

 • obsługi korporacyjnej firm i doradztwa
 • pomocy w zakładaniu spółek i startupów
 • wsparcia i doradztwa w zakresie prawa pracy i kontraktów managerskich
 • sporów sądowych, arbitrażu i mediacji w sprawach cywilnych, gospodarczych i administracyjnych
 • wsparcia dla e-biznesu
 • kompleksowej obsługi i wsparcia dla firm z zakresu RODO
 • planowania sukcesji w firmie
 • pomocy w dematerializacji akcji imiennych, na okaziciela lub papierów wartościowych
 • doradztwa przy realizacji projektów w obrębie sektora bankowego, zarządzania aktywami, pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi oraz sektora ubezpieczeniowego
 • sporządzania i negocjowania dokumentacji umów kredytowych i zabezpieczeń
 • doradztwa regulacyjnego, odnośnie procedur wewnętrznych, finansowania, fuzji i przejęć i restrukturyzacji instytucji finansowych

Klientami instytucjonalnymi Kancelarii są między innymi znane koncerny medialne (np. Business Insider Polska, TVN) oraz uznane marki i podmioty, w tym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy też Lasy Państwowe.

Zespół Kancelarii składa się z radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych. Kancelaria współpracuje także z profesorami uniwersyteckimi, biegłymi rewidentami oraz kancelariami notarialnymi. Na stronie internetowej prezentuje wyłącznie sylwetki radców prawnych, będących wspólnikami zarządzającymi Kancelarii.

Radca prawny Stanisław Rachelski posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla sektora bankowego, jak również jako negocjator i mediator. Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, prywatyzacji, rynkach kapitałowych oraz prawie handlowym i cywilnym.

Drugi ze wspólników – radca prawny Wojciech Ostrowski także może pochwalić się długim stażem w sektorze bankowym. Specjalizuje się w inwestycjach kapitałowych, obrocie papierami wartościowymi, restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, prawie bankowym, handlowym oraz w prawie pracy.

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy posiada profil na portalu Facebook, śledzony przez 912 użytkowników. Dodatkowo, prowadzi kanał na YouTube posiadający 32 subskrybentów. W zakładce Blog na stronie firmowej prezentuje przydatne dla Frankowiczów informacje i aktualności z orzecznictwa TSUE i sądów w sprawach frankowych.

Z Kancelarią powiązana jest strona www.sppartnerzy.pl, która dedykowana jest dla posiadaczy kredytów frankowych. Poprzez tę stronę można wysłać formularz zgłoszeniowy, celem przeprowadzenia przez prawników analizy dokumentacji kredytowej, jak również zgłosić swój udział w bezpłatnym webinarze na temat możliwości uwolnienia się od zadłużenia we franku szwajcarskim. Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy promuje się na Facebooku za pomocą płatnej reklamy, występując jako SP Partnerzy i organizując darmowe webinary (profil  https://www.facebook.com/sppartnerzy/).

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Prawną Rachelski i Wspólnicy na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania dalszej części naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy?

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy oferuje szeroki zakres usług dla klienta biznesowego. Dotyczy to m.in. pomocy w zakładaniu firm, startupów i e-biznesu, obsługi prawnej przedsiębiorstw, obsługi i doradztwa w zakresie RODO, projektów realizowanych w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i w sektorze pośrednictwa w obrocie papierami wartościowymi. Kancelaria oferuje także profesjonalne doradztwo w zakresie przekształceń własnościowych, fuzji oraz sukcesji przedsiębiorstw.

Jeżeli chodzi o obsługę klientów indywidualnych, Kancelaria prowadzi m.in. obsługę spraw sądowych i mediacje w sprawach cywilnych. Wyodrębnioną specjalizacją Kancelarii jest obsługa sporów sądowych na tle kredytów frankowych.

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy oferuje kompleksową obsługę sporów na tle kredytów indeksowanych i denominowanych do CHF. Przyjmuje do obsługi umowy kredytów czynnych, spłaconych w całości oraz przedawnionych. Usługi związane z kredytami CHF obejmują:

 • unieważnienie umowy kredytowej
 • przewalutowanie kredytu na złote na korzystnych warunkach (odfrankowienie)
 • odzyskanie nadpłaty tytułem spreadów i zawyżonych rat stosowanych przez bank

Kancelaria nie podaje na stronach internetowych listy banków, których umowy kredytów frankowych kwestionuje w sądach w imieniu swoich klientów. Na podstawie zamieszczonych danych dotyczących uzyskanych wyroków można zakładać, że Kancelaria obsługuje spory na tle umów frankowych m.in. następujących banków:

 • Getin Noble Bank
 • EFG Eurobank Ergasias (Raiffeisen Bank International)
 • Raiffeisen (Polbank)
 • BPH
 • ING Bank Śląski
 • Millennium
 • mBank
 • PKO BP
 • BGŻ BNP Paribas

Według danych zmieszczonych na stronie SP Partnerzy, prawnicy Kancelarii oferują także konsultacje dotyczące umów w walutach innych niż CHF, w tym EUR i USD.

Jak działa Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy?

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy oferuje bezpłatną analizę umowy kredytowej, którą można zlecić za pomocą formularza dostępnego na stronie firmowej lub poprzez wypełnienie formularza na powiązanej z Kancelarią stronie SP Partnerzy. W celu przeprowadzenia przez prawników analizy należy wysłać na adres mailowy skany umowy kredytowej wraz z aneksami.

Analiza dokumentacji kredytowej umożliwia zidentyfikowanie niedozwolonych/abuzywnych postanowień i dokonanie realnej oceny możliwości dochodzenia roszczeń od banku. Przy każdej sprawie frankowej Kancelaria stosuje indywidualne podejście (z uwzględnieniem specyfiki danej umowy kredytowej oraz sytuacji osobistej klienta) i opracowuje strategię działania najbardziej odpowiednią dla wygrania sprawy w sądzie. Kolejnym krokiem jest złożenie pozwu przeciwko bankowi, w którym Kancelaria w imieniu klienta domaga się unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia.

Kancelaria pomaga uwolnić się od nieograniczonego kredytu CHF oraz odzyskać zwrot nadpłaconych pieniędzy od banku, zapewniając przez cały tok postępowania profesjonalną pomoc prawną i przejmując wszelkie formalności.

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy – opinie klientów

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy uzyskała na platformie Google wysoką notę 4,5 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 29 opinii. Są to w zdecydowanej większości pozytywne opinie. Nieliczne niskie oceny nie zostały uzasadnione w formie recenzji. Klienci zwrócili uwagę w szczególności na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • rzeczowe i rzetelne podejście do sprawy
 • sprawne i wysoce profesjonalne działanie w sprawach frankowych
 • duże zaangażowanie prawników
 • pełna i fachowa informacja o przebiegu procesu
 • szybkie tempo przygotowywania pozwu i innych dokumentów
 • indywidualne podejście do klienta
 • wysoki poziom wiedzy eksperckiej na temat kredytów frankowych
 • skuteczność (wygrane sprawy frankowe)
 • dobra atmosfera i pozytywna energia w zespole

Kancelaria została także oceniona na portalu Facebook najwyższą notą 5,0 wyliczoną na podstawie opinii 12 użytkowników.

Co wiemy o Kancelarii Prawnej Rachelski i Wspólnicy – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://rachelski.pl/ zamieszczone zostały dane dotyczące specjalizacji Kancelarii oraz zakresu oferowanych usług. Można tam także znaleźć informacje na temat wspólników Kancelarii i ich doświadczenia. Kancelaria nie prezentuje pozostałych członków zespołu. Ze strony internetowej nie wynika wprost od kiedy Kancelaria zajmuje się tematyką kredytów frankowych.

W zakładce dotyczącej kredytów frankowych opisane zostały 54 wyroki w postaci unieważnienia lub odfrankowienia umowy, które zapadły po orzeczeniu TSUE z października 2019 roku. Nie są to wyroki w sprawach prowadzonych przez Kancelarię Prawną Rachelski i Wspólnicy, ale prezentacja ogólnego trendu w orzecznictwie polskich sądów po przełomowym orzeczeniu unijnego Trybunału Sprawiedliwości – wśród wszystkich wyroków zajmują się jedynie 2 kierujące do wyroków uzyskanych przez Kancelarie.

źródło: https://rachelski.pl/kredyty-frankowe/tsue-rachelski-wyroki/]

 

W zakładce Blog oraz na profilu facebookowym można zapoznać się z  opisami około 30 wyroków w sprawach prowadzonych przez Kancelarię, z czego 23 to unieważnienia umów, a 2 to odfrankowienia. Kancelaria prezentuje także jako sukcesy w sprawach frankowych nakazy zapłaty uzyskane w postępowaniu upominawczym.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony Kancelarii? Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy nie informuje zbyt szczegółowo na temat stosowanej w walce z bankami taktyki oraz argumentacji. Na stronie brak również informacji dotyczących zasad płatności honorarium za obsługę prawną sprawy frankowej oraz wysokości stawek. Wiadomo jedynie, że analiza umowy kredytowej jest wykonywana bezpłatnie.

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy

ul. Koszykowa 54

00-675 Warszawa

tel. +48 (22) 438 94 04, +48 438 94 02, +48 661 244 244

e-mail: kancelaria@rachelski.pl

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy – mocne strony kancelarii

 • długa obecność na rynku i doświadczenie w świadczeniu usług prawnych
 • reprezentowanie klientów z całego kraju
 • zamieszczanie przydatnych dla Frankowiczów informacji
 • oferowanie możliwości udziału w bezpłatnych webinarach
 • zespół złożony z radców prawnych i adwokatów
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
 • Kancelaria została dobrze oceniona na platformie Google i Facebook

Kancelaria Prawna Rachelski i Wspólnicy – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, obsługa podmiotów gospodarczych, pomoc w zakładaniu spółek, doradztwo w zakresie prawa pracy, RODO, doradztwo w projektach z sektora bankowego i ubezpieczeniowego, doradztwo dotyczące fuzji i przejęć, sporządzanie i negocjowanie umów i inne)
 • brak informacji na temat ilości prowadzonych spraw frankowych oraz jak długo Kancelaria zajmuje się tą tematyką
 • Kancelaria prezentuje na stronie wyroki w sprawach prowadzonych także przez inne Kancelarie, co może wprowadzać klientów w błąd
 • stosunkowo niewielka liczba pozytywnie zakończonych spraw frankowych
 • na Facebooku Kancelaria wskazuje jako swoje sukcesy również nakazy zapłaty

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 16

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze