PLN - Polski złoty
CHF
4,38
niedziela, 21 lipca, 2024

Jak porównać OFERTY i CENY kancelarii frankowych na unieważnienie kredytu we frankach

Jeżeli ktoś chce porównać oferty kancelarii frankowych to pierwszą myślą jest często skorzystanie z dostępnych w internecie porównywarek cen. Nie jest to jednak dobry sposób na znalezienie doświadczonej kancelarii frankowej, z którą przejdzie się w sposób bezpieczny przez proces sądowy z bankiem i szybko zakończy rozliczenia po prawomocnej wygranej. W porównywarkach internetowych nie znajdziemy ofert renomowanych kancelarii frankowych, bo z takiej formy reklamy korzystają tylko mało doświadczone w tej dziedzinie kancelarie oraz pseudokancelarie. Podstawowym kryterium podczas procesu porównywania ofert kancelarii frankowych nie powinna być cena, ale doświadczenie danej kancelarii w prowadzeniu spraw przeciwko bankom. Warto poświecić nieco więcej czasu na przejrzenie stron i blogów poszczególnych kancelarii, a nie iść na łatwiznę i wybrać pierwszą z brzegu ofertę, która skusi niską ceną. Tego typu oferty są na ogół pułapką, bo brak opłaty wstępnej lub niska opłata wstępna wiąże się z koniecznością zapłaty gigantycznej premii za sukces po zakończeniu procesu. 

  • Internetowe porównywarki cen kancelarii frankowych CHF nie są wiarygodnym źródłem wiedzy na temat najlepszych ofert kancelarii frankowych. Nie znajdziesz tam ofert renomowanych i ściśle wyspecjalizowanych w sprawach frankowych kancelarii prowadzonych przez adwokatów lub radców prawnych.
  • Zamieszczane w porównywarkach kancelarii CHF informacje na temat rzekomych sukcesów w sprawach frankowych danej kancelarii lub pseudokancelarii  często są zmanipulowane lub wręcz zafałszowane. Celem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, a resztę ma wykonać handlowiec, który będzie przekonywał że dana oferta jest najlepsza na rynku.
  • Wybierając kancelarię frankową do obsługi swojej sprawy w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę doświadczenie, a dopiero później cenę. Warto postawić na którąś z renomowanych kancelarii, która ma na koncie około 1.000 udokumentowanych sukcesów w sprawach frankowych.
  • Doświadczenie kancelarii ma znaczenie nie tylko na etapie procesu sądowego. Jeżeli chcesz uniknąć komplikacji przy rozliczeniach z bankiem po prawomocnym wyroku, postaw na doświadczoną kancelarię, która wie jak szybko doprowadzić do wykreślenia hipoteki i zmusić bank do rozliczeń oraz do całkowitego zamknięcia kredytu.

Porównywarki internetowe NIE są dobrym sposobem na znalezienie doświadczonej kancelarii frankowej

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że informacje zamieszczane w porównywarkach cen kancelarii frankowych nie są wiarygodnym źródłem wiedzy. Po pierwsze w porównywarkach nie znajdziemy najbardziej doświadczonych w sprawach frankowych kancelarii prowadzonych przez wyspecjalizowanych w tej dziedzinie adwokatów lub radców prawnych. W zamian za to ogłasza się w ten sposób cała masa pseudokancelarii, na ogół prowadzonych w formie spółek z o.o., które nawet nie dysponują zapleczem w postaci profesjonalnych pełnomocników. Kolejną grupę podmiotów ogłaszających się za pomocą internetowych porównywarek stanowią mało doświadczone kancelarie prawne, które dopiero wchodzą na rynek lub działają już od jakiegoś czasu, ale specjalizują się w innych gałęziach prawa.

Dane przedstawiane w porównywarkach cen, odnoszące się do doświadczenia danej kancelarii i rzekomych sukcesów związanych ze sprawami frankowymi, a także dotyczące ceny usługi, są niejednokrotnie zmanipulowane, tak aby zachęcić osoby do podawania namiarów kontaktowych. Resztę zrobi już handlowiec, który będzie przekonywał w trakcie rozmowy telefonicznej do podpisania umowy na obsługę prawną i zapewniał, że oferta jest najkorzystniejsza na rynku.

Tak naprawdę porównywarki cen kancelarii  internetowe mają za zadanie jedynie pozyskanie nowych klientów dla mało doświadczonych kancelarii i podmiotów. Nikomu nie zależy na weryfikowaniu czy dane podane na użytek porównywarek są zgodne z prawdą. Zdarzało się już, że podmioty ogłaszające się w porównywarkach przypisywały sobie cudze sukcesy albo zamieszczały informacje, których nie potwierdzały dane na ich stronach internetowych.

Zmanipulowane lub wręcz nieprawdziwe informacje figurujące w porównywarkach internetowych dotyczą także ceny za obsługę sprawy. Częstą praktyką jest podawanie tylko stawki wynagrodzenia za I instancję sądową, podczas gdy sprawy frankowe są zwykle dwuinstancyjne. Innym sposobem na skuszenie Frankowiczów niską ceną jest ukrywanie wynagrodzenia prowizyjnego.

Czym kierować się szukając dobrej kancelarii do obsługi swojej sprawy frankowej?

Dla każdego cena usługi jest ważna, ale przy wyborze kancelarii frankowej do obsługi swojej sprawy warto postawić na doświadczenie kancelarii, które jest niezbędne nie tylko w trakcie procesu sądowego, ale także po prawomocnej wygranej. Sprawę frankową nie tylko trzeba wygrać, ale też wyegzekwować sprawnie wyrok. Wyłącznie najbardziej doświadczone kancelarie potrafią szybko doprowadzić do ostatecznych rozliczeń z bankiem, wykreślenia hipoteki i całkowitego zamknięcia kredytu.

Doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych powinno być podstawowym kryterium przy wyborze kancelarii. Przy tym nie należy kierować się wyłącznie opiniami w Google, bo nie zawsze są one wiarygodne (pozytywne opinie można dziś bez problemu kupić). Warto poświęcić nieco więcej czasu i przejrzeć dokładnie strony internetowe oraz blogi firmowe poszczególnych kancelarii, sprawdzić czy dokładnie opisują jak wygrywają sprawy frankowe. 

Renomowane kancelarie frankowe prowadzone przez adwokatów lub radców prawnych w sposób transparentny prezentują rezultaty prowadzonych przez siebie spraw. Na stronach internetowych zamieszczają skany wyroków, opisują przebieg postępowań, podając przy tym wszelkie szczegóły w tym sygnatury spraw oraz nazwiska prowadzących je prawników. Co więcej, zamieszczają też podsumowania miesięczne i roczne swojej pracy.

Śledząc wpisy na stronach internetowych można łatwo zweryfikować m.in. ile dana kancelaria ma na koncie wygranych spraw frankowych, z którymi bankami wygrywa, w jakich sądach, a także jak długo trwają prowadzone przez nią postępowania.

Jakiej oferty kancelarii szukać?

Najlepszym wyborem będzie oferta dobrej kancelarii prawnej ściśle wyspecjalizowanej w obsłudze spraw dotyczących kredytów w CHF i koniecznie prowadzonej przez adwokatów lub radców prawnych.

Najbardziej doświadczone kancelarie zaczynały reprezentować Frankowiczów w sądach już około 10 lat temu. Dzisiaj mają na koncie każda po około 1.000 wygranych spraw frankowych.

Prawomocne wyroki unieważniające umowy frankowe uzyskują w dobrym, a czasami wręcz w rewelacyjnym czasie. Coraz częściej donoszą o ekspresowych prawomocnych wygranych uzyskanych nawet w zaledwie nieco ponad rok od momentu złożenia pozwu.

To co je dodatkowo wyróżnia to uczciwe prezentowanie rezultatów prowadzonych przez siebie spraw oraz dbanie o to, aby doprowadzić spór z bankiem do końca na wszystkich płaszczyznach, tj. załatwić w imieniu swojego klienta wszelkie formalności związane z wyegzekwowaniem wyroku i rozliczeniem finansowym z bankiem.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i ZAWSZE otrzymuj jako pierwszy najważniejsze informacje! 

Jakie formy rozliczeń stosują kancelarie frankowe?

Dobre kancelarie frankowe wyróżnia także to, że nie mają stałego cennika, co świadczy o indywidualnym podejściu do każdej sprawy. Dopiero po wnikliwej analizie umowy kredytowej oraz okoliczności towarzyszących zaciągnięciu kredytu prawnik jest w stanie wycenić koszty poprowadzenia sprawy, które zależą m.in. od typu wzorca umownego oraz od stopnia skomplikowania sprawy.

Niższe koszty obsługi sprawy poniesiemy przykładowo jeżeli do umowy nie zawierane były aneksy, nieruchomość nie była wynajmowana i nie prowadzona była w niej działalność gospodarcza.

Z wyższym wynagrodzeniem dla kancelarii trzeba liczyć się natomiast w sytuacji, gdy umowa została zawarta z bankiem znanym z tego, że uparcie komplikuje rozliczenia lub wykreślnie hipoteki. Ponadto cena poprowadzenia sprawy może zależeć od wysokości kredytu i różnych innych czynników.

W przypadku jeżeli dana kancelaria oferuje stałe stawki za poprowadzenie każdej sprawy, niezależnie od tego z jakim bankiem zawarta została umowa, świadczy to o braku zindywidualizowanego podejścia i nastawieniu na masowe prowadzenie spraw jak najniższym kosztem.

Powszechną praktyką stosowaną przez spółki (pseudokancelarie) jest korzystanie z tych samych wzorów pozwów i pism procesowych. Powierzenie swojej sprawy do prowadzenia takiemu podmiotowi wiąże się ze zwiększonym ryzykiem porażki w sądzie.

A oto trzy najczęściej spotykane obecnie modele wynagrodzenia dla kancelarii frankowej:

  1. Wyższa opłata wstępna i niski procent premii za sukces po wygranej, np. 3-5% od kwoty kredytu. Najlepsza z opcji, stosowana przez renomowane kancelarie frankowe. Z góry wiadomo jaką premię trzeba będzie zapłacić po wygraniu sprawy, a opłatę wstępną często można rozłożyć na raty. Jeszcze lepszym wariantem jest zastąpienie premii za sukces wynagrodzeniem dla kancelarii w postaci kosztów zastępstwa procesowego zasądzonych od banku w wyroku.
  2. Niska opłata wstępna i wysoka premia za sukces, np. rzędu 15% od wypłaconego kredytu lub od korzyści z wyroku. Niekorzystna opcja, bo trzeba liczyć się z koniecznością zapłaty wysokiej premii po wygraniu sprawy sądowej. Zakładając przykładowo, że kredyt miał wartość 250.000 zł, to po prawomocnym wyroku trzeba będzie zapłacić kancelarii aż 37.000 zł.
  3. Brak opłaty wstępnej i ogromna premia za sukces w wysokości nawet 20-40% od wypłaconego kredytu lub od korzyści z wyroku. Najgorsza opcja, stosowana wyłącznie przez spółki (pseudokancelarie). Kancelarie prawne prowadzone przez adwokatów lub radców prawnych, wedle postanowień kodeksu etyki zawodowej nie mogą uzależniać zapłaty honorarium za obsługę prawną wyłącznie od wyniku sprawy. Tego typu oferta oznacza gigantyczne koszty obsługi sprawy frankowej po zakończeniu postępowania. Przywołując podany wyżej przykład kredytu w kwocie 250.000 zł, premia za sukces może w tym przypadku wynieść nawet 100.000 zł!

Jak porównywać oferty kancelarii, tak żeby wybrać najlepszą?

Jak powiedziane zostało wyżej, oferty kancelarii najlepiej porównać samodzielnie śledząc wpisy na stronach internetowych poszczególnych kancelarii (nie korzystać z internetowych porównywarek). W ten sposób można ustalić ile sukcesów w postaci wygranych spraw frankowych ma na koncie dana kancelaria (najlepsze mogą pochwalić się nawet 1.000 wygranych spraw).

Spośród dobrych kancelarii można wybrać 2 lub 3 oferty i wysłać do nich skany dokumentacji kredytowej z prośbą o analizę i wycenę kosztów postępowania. Uwaga: nie należy rozsyłać dokumentacji do mało wiarygodnych i niezweryfikowanych podmiotów. Po uzyskaniu wyceny i wybraniu najkorzystniejszej oferty pozostaje już tylko podpisanie umowy zlecenia obsługi prawnej.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i ZAWSZE otrzymuj jako pierwszy najważniejsze informacje! 

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze