PLN - Polski złoty
CHF
4,61
czwartek, 8 czerwca, 2023

Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy – opinie i recenzja

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy od roku 2015 zajmuje się obsługą spraw kredytobiorców przeciwko bankom oraz obroną kredytobiorców przed roszczeniami banków, w tym o pozbawienie wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego. Jedyną specjalizacją Kancelarii jest obsługa sporów na tle kredytów powiązanych z kursem waluty obcej, głównie frankowych.

Kancelaria prowadzi też sprawy kredytów powiązanych z kursem euro, dolara amerykańskiego oraz japońskiego jena. Jej założycielem jest doktor nauk prawnych, adwokat Jacek Czabański – autor licznych publikacji na temat kredytów powiązanych z kursem waluty obcej m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej czy Rzeczpospolitej oraz w pismach naukowych. Mec. Czabański wielokrotnie występował jako ekspert w tematyce kredytów frankowych na łamach różnych stacji telewizyjnych oraz brał udział w konferencjach poświęconych temu zagadnieniu.

Jest członkiem Forum Prawników Finansowych, które zrzesza prawników specjalizujących się w obronie konsumentów oraz Forum Konsumenckiego przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy prowadzi około tysiąc spraw przeciwko bankom. Wąska specjalizacja, doświadczenie i duża wiedza ekspercka prawników przekłada się na liczne sukcesy, w szczególności w zakresie spraw dotyczących kredytów frankowych.

Od 2016 kształtuje linię orzeczniczą sądów, czego rezultatem jest wiele udokumentowanych korzystnych dla kredytobiorców wyroków nieprawomocnych i prawomocnych, wydanych przez różne sądy w Polsce (m.in. Warszawa, Gdańsk, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Wrocław, Płock, Białystok). 

Obszar działania Kancelarii obejmuje cały kraj – siedziby funkcjonują w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Zespół Kancelarii tworzy grupa 14 prawników (6 adwokatów, 2 radców prawnych, 4 aplikantów adwokackich i 2 aplikantów radcowskich) oraz 4 osoby personelu pomocniczego, co sprawia że jest to jedna z większych Kancelarii prowadzących sprawy Frankowiczów.

Wszyscy prawnicy posiadają bogate doświadczenie zdobyte podczas współpracy z renomowanymi polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi. Specjalizują się w dochodzeniu roszczeń przeciwko bankom na tle kredytów walutowych, w prawie cywilnym, bankowym, gospodarczym i w ochronie konsumentów. Poza sprawami z zakresu kredytów walutowych, dodatkowo specjalizują się w dochodzeniu roszczeń w sprawach przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym, w sprawach o zapłatę roszczeń z tytułu polisolokat oraz w dochodzeniu roszczeń w związku z aferą Getback.

Kancelaria prowadzi popularny Blog Pomoc Frankowiczom, posiada profil na portalu Facebook śledzony przez ponad 14 tys. osób oraz prowadzi kanał na YouTube, który posiada obecnie 140 subskrybentów. Na swojej stronie internetowej udostępnia w programie Excel kalkulator przeznaczony dla kredytów w CHF i EUR służący do porównania możliwych sposobów rozliczenia kredytu (według wersji banku, na podstawie unieważnienia umowy, odfrankowienia umowy i ugody na warunkach KNF).

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Adwokacką dr Czabański i Partnerzy na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy?

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy jest ściśle wyspecjalizowana w obsłudze spraw z zakresu umów kredytów walutowych – głównie we franku szwajcarskim. Oferuje usługi kompleksowej obsługi prawnej spraw dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych kursem CHF, EUR, USD i JPY.

W imieniu swoich klientów domaga się przed sądami unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia. Prawnicy Kancelarii świadczą usługi zarówno w sprawach dotyczących kredytów aktywnych, jak i takich gdzie całość zobowiązania wobec banku została już spłacona.

Ponadto pomagają odzyskać koszty poniesione tytułem niskiego wkładu własnego, podejmują działania w kierunku uchylenia bankowego tytułu egzekucyjnego oraz skutecznie walczą o sądowe zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców. Z informacji, które dostępne są na internetowej stronie Kancelarii można wywnioskować, że prowadzi ona spory przeciwko takim bankom jak:

 • BNP Paribas BGŻ (w tym dawny Fortis Bank)
 • BPH (w tym dawny GE Money Bank)
 • Deutsche Bank
 • DNB Nord
 • EuroBank
 • Getin Noble Bank (w tym dawny Dom Bank)
 • mBank
 • Millennium
 • PEKAO oraz PEKAO Bank Hipoteczny
 • PKO BP (w tym dawny Nordea Bank)
 • Raiffeisen (w tym dawny Polbank EFG)
 • Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK, w tym dawny Kredyt Bank)
 • Santander Consumer Bank

Jak działa Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy?

Osoby zainteresowane wytoczeniem sprawy sądowej przeciwko bankowi i zleceniem obsługi prawnej Kancelarii Adwokackiej dr Czabański i Partnerzy w pierwszej kolejności muszą przesłać na adres mailowy Kancelarii skan umowy kredytowej wraz z ewentualnymi aneksami. Jak wynika z informacji zamieszczonych na portalu Facebook, do końca sierpnia 2021 r. w ramach drzwi otwartych Kancelarii istnieje możliwość umówienia się na 30 minutowe bezpłatne konsultacje z prawnikami, w ramach których:

 • przeprowadzana jest analiza umowy kredytowej pod kątem nieuczciwych zapisów
 • omawiany jest przebieg procesu sądowego
 • określane są koszty związane z procesem
 • przedstawiane jest orzecznictwo dla danego typu umów
 • określane jest ryzyko związane z prowadzeniem sprawy

Po zleceniu Kancelarii sprawy do prowadzenia i dostarczeniu niezbędnych dokumentów, wszelkie czynności w sprawie przejmują doświadczeni prawnicy Kancelarii. Dokonują oni wyliczenia wielkości roszczenia i przygotowują pozew przeciwko bankowi. Następnie prowadzą sprawę, na bieżąco informując klienta o toku procesu. W treści pozwu, w pierwszej kolejności Kancelaria zwykle podnosi argument nieważności umowy ze względu na liczne wady prawne umów kredytów indeksowanych i denominowanych. Jako roszczenie ewentualne w pozwie formułowany jest argument o bezskuteczności postanowień umownych w postaci klauzul indeksacyjnych, tj. Kancelaria domaga się odfrankowienia umowy.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy – opinie klientów

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy została oceniona na platformie Google przez 7 osób i uzyskała średnią notę 4,1 na 5 możliwych. Trzeba przyznać, że jak na tak doświadczoną i długo obecną na rynku Kancelarię liczba ocen i recenzji jest niewielka, a tylko trzy osoby uzasadniły swoją ocenę w formie opisowej. Kancelaria posiada wysoką notę 5,0 na 5 możliwych na portalu Facebook, wyliczoną na podstawie 5 opinii. Klienci zwracają uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • profesjonalne podejście do klienta
 • szybki czas reakcji
 • wysoka jakość usług
 • transparentność
 • wiedza ekspercka w zakresie kredytów frankowych i ochrony praw konsumenta
 • zamieszczanie w internecie pomocnych informacji

Co wiemy o Kancelarii Adwokackiej dr Czabański i Partnerzy – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://www.kancelariaczabanski.pl/ zamieszczone zostały informacje dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki prawników wraz z ich dossier. W zakładce Blog Pomoc Frankowiczom można znaleźć zarówno informacje na temat samej Kancelarii i uzyskiwanych przez nią wyroków, jak i wiele przydatnych dla Frankowiczów porad i aktualności dotyczących orzecznictwa sądów. Na stronie można skorzystać z darmowego narzędzia – kalkulatora kredytów w CHF i EUR, pozwalającego porównać potencjalne korzyści z unieważnienia umowy, jej odfrankowienia lub podpisania z bankiem ugody.

Kancelaria w sposób niezwykle przejrzysty, rzetelny i obiektywny informuje o efektach swojej pracy, omawiając wszystkie wyroki, które zapadają w prowadzonych przez nią sprawach, podając sygnatury spraw i inne szczegółowe informacje.

Czego nie można się dowiedzieć ze strony Kancelarii Adwokackiej dr Czabański i Partnerzy? Na stronie brakuje informacji na temat stosowanego modelu wynagrodzenia oraz wysokości stawek. Kancelaria informuje jednak, że wynagrodzenie za prowadzenie sprawy jest oparte o jasne zasady, a dodatkowo istnieje możliwość płatności w ratach. Nie jest natomiast wyjaśnione, czy analiza dokumentacji kredytowej przeprowadzana jest bezpłatnie, czy też jest to możliwe tylko czasowo w ramach akcji promocyjnych i drzwi otwartych Kancelarii.

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy – podstawowe informacje kontaktowe

Warszawa

ul. Hoża 64 lok. 2
00 – 682 Warszawa
tel. +48 690 835 405
e-mail: biuro@kancelariaczabanski.pl

Wrocław

ul. Rybacka 7 lok. 205
53-656 Wrocław
tel. +48 722 008 979, (71) 780 45 15
e-mail: wrocław@kancelariaczabanski.pl

Trójmiasto

Al. Niepodległości 696 lok. 1.3 (pierwsze piętro)
81-853 Sopot
tel. +48 697 577 100
e-mail: sopot@kancelariaczabanski.pl

Kancelaria dr Czabański i Partnerzy – mocne strony

 • kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • ścisła specjalizacja w zakresie kredytów walutowych
 • zespół prawników złożony wyłącznie z adwokatów i radców prawnych
 • wiedza ekspercka dotycząca kredytów powiązanych z obcą walutą oraz ochrony praw konsumenta
 • profesjonalna kompleksowa obsługa spraw
 • wysoka jakość usług
 • działalność na terenie całego kraju
 • skuteczność potwierdzona ilością prawomocnych i nieprawomocnych wyroków unieważniających i odfrankowiających umowy
 • jasne zasady płatności wynagrodzenia i dostępny system ratalny
 • publikowanie porad i informacji przydatnych dla Frankowiczów
 • udostępnianie kalkulatora kredytów w CHF i EUR
 • brak współpracy z pośrednikami i tzw. „kancelariami frankowymi” prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 27

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze

Kancelaria Adwokacka dr Czabański i Partnerzy od roku 2015 zajmuje się obsługą spraw kredytobiorców przeciwko bankom oraz obroną kredytobiorców przed roszczeniami banków, w tym o pozbawienie wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego. Jedyną specjalizacją Kancelarii jest obsługa sporów na tle kredytów powiązanych z kursem waluty obcej,...Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy - opinie i recenzja