PLN - Polski złoty
CHF
4,35
piątek, 19 kwietnia, 2024

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – Recenzja i Informacje

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń z siedzibą w Łodzi od kilku lat wspiera klientów w sporach z instytucjami finansowymi, w szczególności w zakresie tzw. kredytów frankowych oraz stosowania nieuczciwych praktyk w zawieranych umowach kredytowych. Kancelaria od wielu lat obsługuje Stowarzyszenie Na Rzecz Obrony Praw Konsumenta i Obywatela Pro Futuris Łódź, zrzeszające osoby pokrzywdzone przez banki i inne instytucje finansowe.

Już w 2014 roku Kancelaria zaczęła zajmować się analizą kredytów frankowych i udzielaniem pomocy Frankowiczom. Aktywność Kancelarii w zakresie kredytów we frankach szwajcarskich obejmuje zarówno umowy kredytowe indeksowane/waloryzowane, jak i denominowane, umowy aktualnie obowiązujące oraz umowy spłacone w całości, a także wypowiedziane przez bank.

Kancelaria domaga się na rzecz klientów unieważnienia umów, jak również zwrotu w postaci gotówki oraz zmniejszenia salda zadłużenia (tzw. odfrankowienie). Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń obsługuje klientów z całej Polski i umożliwia prowadzenie spraw zdalnie z wykorzystaniem technologii: telefonu, poczty elektronicznej oraz komunikatorów typu Zoom, Skype. Sprawy frankowe prowadzi przed sądami w różnych miastach m.in. w Łodzi, Warszawie, Sieradzu, Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim, Katowicach.

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń chwali się 50 wygranymi sprawami frankowymi (na 1500 spraw wygranych łącznie) oraz obniżeniem rat kredytów w CHF na kwotę ponad 25 mln złotych. Na stronie firmowej i innych stronach (m.in. stronie Nawigator SBB) Kancelaria podaje szczegóły dotyczące 44 wyroków w sprawach frankowych, z czego 40 to uznanie umowy za nieważną (w sprawach z powództwa kredytobiorców i powództwa banku), a 4 to wyroki odfrankowiające

W przypadku Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń, pomoc Frankowiczom to jedna z wielu specjalizacji Kancelarii, do których zaliczają się:

 • sprawy z zakresu prawa cywilnego 
 • kredyty CHF/Prawo bankowe
 • windykacja i oddłużanie 
 • odszkodowania i zadośćuczynienia
 • prawo karne 
 • bezpieczeństwo gospodarcze 

Zespół Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń jest nieliczny i składa się z 2 adwokatów, 1 aplikanta adwokackiego oraz 1 praktykanta.

Prawnicy Kancelarii deklarują specjalizację w zakresie prowadzenia spraw przeciwko instytucjom z sektora finansowego (w szczególności bankom), a także spraw związanych z kredytami we frankach szwajcarskich. Do ich specjalizacji zalicza się także prawo cywilne, gospodarcze i bankowe.

Kancelaria prowadzi na swojej stronie internetowej Blog prawniczy, na którym publikuje merytoryczne artykuły, przydatne dla Frankowiczów porady i komentarze do orzecznictwa TSUE oraz SN w sprawach frankowych. Kancelaria nie posiada profili w mediach społecznościowych.

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Adwokacką Oskar Miłoń na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania dalszą część naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń?

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń oferuje szeroki zakres usług, obejmujący nie tylko kredyty frankowe. Specjalizuje się w sześciu dziedzinach tj. w prawie cywilnym; prawie bankowym i kredytach CHF; windykacji i oddłużaniu; odszkodowaniach i zadośćuczynieniach; prawie karnym i bezpieczeństwie gospodarczym.

W zakresie pomocy Frankowiczom oferuje kompleksową obsługę sprawy na etapie postępowania przedsądowego, postępowania przed sądem I i II instancji. W imieniu swoich klientów występuje do Rzecznika Finansowego o istotny pogląd w sprawie, a także wdraża ewentualne postępowanie egzekucyjne przeciwko bankowi. Kancelaria zajmuje się kredytami we frankach szwajcarskich, zarówno w zakresie umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych, umów aktualnie obowiązujących oraz umów spłaconych, a także wypowiedzianych przez bank. Dzięki wykorzystaniu technologii komunikacji zdalnej (telefon, e-mail, komunikatory Skype i Zoom) Kancelaria świadczy usługi dla klientów z całego kraju.

Na podstawie danych zamieszczonych na stronie firmowej Kancelarii oraz stronie Nawigator SBB można wywnioskować, że Kancelaria prowadzi sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF przeciwko następującym bankom:

 • Getin Noble Bank
 • Getin/Dom Bank
 • mBank/Multibank
 • Raiffeisen/Polbank
 • PKO BP
 • PKO BP/Nordea
 • BPH/GE Money
 • Santander Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Bank Millennium
 • BOŚ
 • BZ WBK (dawny Kredyt Bank)

Jak działa Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń?

Osoby rozważające pozwanie banku i powierzenie obsługi sprawy frankowej Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń w pierwszej kolejności są proszone o przesłanie na adres mailowy Kancelarii skanu umowy kredytowej wraz z załącznikami i regulaminem, a także skanu ewentualnych aneksów (jeżeli takowe były podpisywane). Jeśli dokumentacja kredytowa jest niekompletna to należy przesłać te dokumenty, które są dostępne. Prawnicy Kancelarii wnikliwie analizują umowę i pozostałą dokumentację, a następnie udzielają merytorycznej odpowiedzi co do zasadności wystąpienia z powództwem przeciwko bankowi, zarówno w zakresie unieważnienia, jak również tzw. odfrankowienia kredytu. Przedstawiane są  także możliwe działania przeciwko bankowi wraz z ich ewentualnymi konsekwencjami. Analiza umowy jest bezpłatna.

Kolejnym etapem jest uzyskanie od banku stosownego zaświadczenia dotyczącego historii spłaty kredytu, w którym bank wskaże kwoty i daty w jakich został uruchomiony kredyt i po jakim kursie, a także wszelkie spłaty rat kredytu, oprocentowanie oraz koszt ubezpieczeń. Na życzenie klienta Kancelaria bezpłatnie przesyła wzór wniosku do banku. Powyższe zaświadczenie jest niezbędne do właściwego sprecyzowania roszczeń i wyliczeń nadpłat w kredycie.

W przypadku zdecydowania się na powierzenie Kancelarii prowadzenia sprawy, przygotowywana jest odpowiednia umowa, w ramach której Kancelaria reprezentuje Klienta począwszy od postępowania przedsądowego, przez postępowanie przed sądem I i II instancji, wystąpienie do Rzecznika Finansowego o istotny pogląd w sprawie, a także ewentualne postępowanie egzekucyjne przeciwko bankowi. W toku postępowania sądowego Kancelaria dochodzi unieważnienia umowy, jak również zwrotu w postaci gotówki oraz zmniejszenia salda zadłużenia (tzw. odfrankowienie).

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – opinie klientów

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń uzyskała na platformie Google wysoką notę 4,8 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 62 opinii. Są to w zdecydowanej większości oceny w postaci 5 gwiazdek. Klienci zwrócili uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • skuteczność (wyroki unieważniające umowy kredytów frankowych, w tym prawomocne)
 • błyskawiczny czas reakcji, szybkie uzyskiwanie korzystnych wyroków
 • profesjonalizm, wiedza merytoryczna, charyzma i zaangażowanie prawników
 • wysoka jakość obsługi
 • ponadprzeciętna kultura osobista mecenasów
 • rzetelność i odpowiedzialne podejście do każdej sprawy
 • dobry kontakt (także telefoniczny i mailowy) z personelem Kancelarii
 • opieka nad klientem
 • życzliwe, empatyczne podejście do klientów

źródło: Profil Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – Google moja firma

Większość klientów w samych superlatywach wypowiada się na temat mec. Oskara Miłonia, podkreślając jego skuteczność w walce z bankami, zaangażowanie w sprawy klientów, wiedzę merytoryczną z zakresu kredytów frankowych i wysoki poziom kultury osobistej. Wiele osób, które dodały swoje opinie, uzyskało dzięki Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń unieważnienie umowy frankowej. Wśród zadowolonych klientów są także osoby, którym Kancelaria pomogła w sprawach karnych i o odszkodowania.

Nieliczne niższe noty dodane zostały głównie przez osoby anonimowe, nieznane Kancelarii. Jedyna opinia negatywna (1 gwiazdka) dodana przez klienta znanego Kancelarii, w której zarzucił on długi czas oczekiwania na zaopiniowanie umowy kredytowej, została skonfrontowana z opinią właściciela Kancelarii, który wyjaśnił, że analiza została wykonana w najszybszym możliwym terminie.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Co wiemy o Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://kieler-milon.pl/ zamieszczone zostały informacje dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki adwokatów, jak również pozostałego personelu wraz z ich dossier. Ze strony internetowej można się dowiedzieć, że Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń już w 2014 roku zajmowała się analizą kredytów frankowych.

W zakładce Wygrane CHF prezentuje swoje sukcesy na tym polu, w postaci 36 korzystnych wyroków, wśród których są zarówno unieważnienia umów kredytowych, odfrankowienia, oddalenia powództwa banków, jak również uwzględnienie powództwa o zapłatę składek UNWW. Kancelaria prezentuje swoje wygrane w sposób przejrzysty, nie ukrywa sygnatur spraw i podaje inne szczegółowe dane. Natomiast na stronie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (Nawigator SBB) można prześledzić 44 wyroki Kancelarii dotyczące kredytów w CHF, z czego 40 to unieważnienia umów kredytowych, a 4 to odfrankowienia.

Czego nie można się dowiedzieć ze strony Kancelarii Adwokackiej Oskar Miłoń? Na stronie brakuje danych na temat stosowanego modelu wynagrodzenia i wysokości stawek za obsługę sprawy frankowej. Można zakładać, że honorarium dla Kancelarii jest ustalane każdorazowo w wyniku indywidualnej wyceny sprawy. Wiadomo natomiast, że Kancelaria oferuje bezpłatną analizę umowy kredytowej.

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń

ul. Piotrkowska 257A lok. U1

90-456 Łódź

tel. +48 694 505 273

e-mail: oskar@kieler-milon.pl

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – mocne strony kancelarii

 • kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • wiedza dotycząca kredytów denominowanych i indeksowanych kursem obcej waluty
 • zespół prawników złożony z adwokatów
 • działalność na terenie całej Polski
 • skuteczność potwierdzona ilością prawomocnych i nieprawomocnych wyroków
 • sześć prawomocnych wyroków unieważniających i odfrankowiających umowy kredytowe
 • zamieszczanie przydatnych dla Frankowiczów porad
 • wysoki standard usług
 • bezpłatna analiza dokumentacji kredytowej
 • Kancelaria jest wysoko oceniana przez klientów na platformie Google
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

Kancelaria Adwokacka Oskar Miłoń – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, prawo cywilne, prawo bankowe, windykacja i oddłużanie, odszkodowania, prawo karne, obsługa prawna przedsiębiorców)
 • Kancelaria dysponuje mało liczebnym zespołem prawników
 • Kancelaria nie jest obecna w mediach społecznościowych

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 24

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze