PLN - Polski złoty
CHF
4,54
sobota, 24 lutego, 2024

Pledziewicz Kancelaria – Recenzja i opinie

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz od 2015 roku zajmuje się ochroną klientów (zarówno na etapie reklamacyjnym, jak i w toku procesu sądowego) przed działaniami instytucji finansowych, banków, pożyczkodawców i funduszy sekurytyzacyjnych. Założycielką Kancelarii jest radca prawny Magdalena Pledziewicz, która w latach 2019-2020 pełniła funkcję eksperta zewnętrznego w Biurze Rzecznika Finansowego. Mec. Pledziewicz regularnie publikuje na łamach portalu Wprost, jak również występuje w charakterze eksperta od spraw kredytów frankowych w stacjach telewizyjnych i na łamach prasy.

Zdobyte doświadczenie w sprawach finansowych sprawiło, że Kancelaria z czasem zaangażowała się również w spory na tle kredytów waloryzowanych walutami obcymi, głównie frankiem szwajcarskim i EUR. Aktywność Kancelarii w zakresie spraw dotyczących kredytów walutowych rozpoczęła się jeszcze przed wyrokiem TSUE z października 2019 roku.

Jak podaje Kancelaria prowadzi obecnie około 200 spraw kredytów frankowych (na około 2,5 tys. wszystkich prowadzonych spraw), a miesięcznie przyjmuje około 30 nowych.

Kancelaria posiada siedzibę w Toruniu oraz oddział w Warszawie, jednak oferuje pomoc kredytobiorcom frankowym z całej Polski. Reprezentuje klientów m.in. przed sądami w Toruniu, Warszawie, Bydgoszczy, Włocławku, Koninie, Łodzi, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie, Gdańsku.

Podejmuje się obsługi spraw frankowych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych, czynnych i w całości spłaconych. W ramach usług dotyczących kredytów walutowych oferuje pomoc prawną w sytuacji gdy to klient pozywa bank, jak i wówczas gdy bank pozwie klienta.

Kancelaria Pledziewicz chwali się kilkunastoma pozytywnie zakończonymi procesami frankowymi. Na swojej stronie firmowej, jak i innych stronach (m.in. Facebook i Nawigator SBB) prezentuje informacje na temat  3 wywalczonych unieważnień umów kredytów powiązanych z CHF. Jako swój największy sukces w obszarze kredytów frankowych Kancelaria wskazuje oddalenie powództwa Getin Noble Bank na kwotę 4,2 mln złotych z uwagi na nieważność umowy kredytu indeksowanego do CHF (Wyrok SO w Warszawie III Wydział Cywilny z 24.06.2020 r., sygn. akt III C 1815/18).

Wśród innych wyroków Kancelarii dotyczących kredytów walutowych figurują nakazy zapłaty uzyskane w postępowaniu upominawczym, uchylenia nakazów zapłaty wydanych na rzecz banków oraz postanowienia o udzieleniu sądowego zabezpieczenia roszczeń.

Pomoc Frankowiczom nie jest jedyną specjalizacją Kancelarii Pledziewicz. Poza obsługą spraw dotyczących kredytów frankowych, Kancelaria oferuje także usługi w zakresie:

 • obrony dłużnika (antywindykacja)

 • dochodzenia roszczeń od instytucji finansowych
 • upadłości konsumenckiej

Kancelaria Pledziewicz współpracuje ze spółką Legal Media Sp. z o.o., która prowadzi serwis pod nazwą Zwroty z Banków. Spółka specjalizuje się w prowadzeniu antywindykacji dla osób indywidualnych i firm z całej Polski. Prezesem i założycielem spółki Legal Media jest Dominik Pledziewicz, wchodzący także w skład zespołu Kancelarii Pledziewicz Radca Prawny Magdalena Pledziewicz. Legal Media Sp. z o.o. – obok takich spraw jak sprzeciwy od nakazów zapłaty, powództwa przeciwegzekucyjne, podważanie umów kredytowych i tytułów wykonawczych (BTE), upadłość gospodarcza i konsumencka – oferuje również prowadzenie spraw frankowych.

Zespół Kancelarii Pledziewicz tworzy 11 osób, wśród nich 3 radców prawnych, 1 adwokat, 2 aplikantów radcowskich, 2 prawników, 2 opiekunów klienta i 1 analityk finansowy.

Wszyscy prawnicy Kancelarii deklarują specjalizację w zakresie sporów sądowych na tle umów kredytów waloryzowanych walutą obcą, a także sporów sądowych dotyczących dochodzenia roszczeń konsumenckich od instytucji finansowych (m.in. zwroty prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu), zagadnień związanych z nadmiernym zadłużeniem, upadłości konsumenckiej, dochodzenia roszczeń z odszkodowań komunikacyjnych, zwrotów z tytułu skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

Kancelaria posiada profil na portalu Facebook śledzony przez 4735 użytkowników, a także kanał na YouTube, gdzie zamieszczane są podcasty prezentujące przydatne dla Frankowiczów informacje. Na swojej stronie internetowej Kancelaria prowadzi Blog, na którym publikuje aktualności dotyczące orzecznictwa sądów w sprawach frankowych, komentarze i objaśnienia do wyroków TSUE i Sądu Najwyższego. W listopadzie 2019 r. Kancelaria Pledziewicz zorganizowała w Toruniu konferencję dla Frankowiczów z udziałem prelegentów m.in. ze stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu oraz firmy Zwroty z Banków.

Co jeszcze wyróżnia Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz?

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz oferuje kompleksową obsługę spraw z zakresu kredytów frankowych, podejmuje się obrony dłużników (antywindykacja) przed działaniami banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych, dochodzi roszczeń od instytucji finansowych (m.in. prowizji w związku z wcześniejszą spłatą kredytu), reprezentuje klientów w procesach przeciwko bankom o zapłatę, jak również prowadzi sprawy o upadłość konsumencką.

Obsługa spraw związanych z kredytami frankowymi obejmuje wystąpienie w imieniu klienta do banku z reklamacją, skierowanie do sądu pozwu, a następnie reprezentowanie klienta w toku procesu sądowego. Kancelaria reprezentuje klientów z całego kraju przed sądami w różnych miastach Polski.

Na podstawie danych ze strony Nawigator SBB można wywnioskować, że Kancelaria prowadzi sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF oraz EUR przeciwko następującym bankom:

 • BGŻ
 • BOŚ
 • BPH
 • BPH GE Money
 • BRE Bank/mBank
 • BZ WBK
 • Getin Bank/Dom Bank
 • Eurobank
 • Fortis/BNP Paribas/BGŻ
 • Getin Noble
 • Multibank
 • Millennium
 • PKO BP
 • Raiffeisen Polbank
 • Santander

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Jak działa Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz?

Sprawy związane z kredytami we franku szwajcarskim rozpoczyna analiza umowy kredytowej pod kątem klauzul, które sąd może uznać za abuzywne. Analiza jest wykonywana przez prawników Kancelarii Pledziewicz bezpłatnie i nie jest zobowiązująca. Można ją zlecić telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. W wyniku analizy klient dowiaduje się m.in. o podstawach do unieważnienia umowy, o szacunkowej wysokości roszczenia wobec banku oraz o kosztach prowadzenia sprawy. Po podjęciu decyzji o pozwaniu banku i powierzeniu obsługi sprawy Kancelarii Pledziewicz podpisywana jest umowa (zdalnie lub na spotkaniu w siedzibie Kancelarii).

W ciągu 7 dni od podpisania umowy Kancelaria wysyła w imieniu klienta reklamację do banku. Klient otrzymuje także wzór wniosku do banku o przedstawienie historii kredytu. Na podstawie zaświadczenia o dokonanych wpłatach biegły z zakresu ekonomii na zlecenie Kancelarii przygotowuje dokładne wyliczenia kwoty roszczenia na potrzeby pozwu.

W ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy składany jest w imieniu klienta pozew do sądu przeciwko bankowi. Klient zostaje powiadomiony o potrzebie wniesienia opłaty od złożenia pozwu.

Po złożeniu pozwu klient jest informowany o przebiegu sprawy (wymiana pism między stronami, termin pierwszej rozprawy, wezwanie do przesłuchania w charakterze strony). Jeżeli w toku procesu klient zaprzestanie spłacania rat i zostanie pozwany przez bank, Kancelaria prowadzi ten proces w cenie, którą już zapłacił za pozwanie banku.

Po zapadnięciu korzystnego wyroku Kancelaria Pledziewicz dba o to, aby bank rozliczył się z klientem zgodnie z orzeczeniem sądu.

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz – opinie klientów

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz uzyskała na platformie Google wysoką notę 4,9 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 30 opinii. Są to prawie wyłącznie najwyższe oceny w postaci 5 gwiazdek. Jedyna niska nota została dodana przez anonimową osobę i nie uzasadniona w formie opisowej. Klienci zwrócili uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • dobra obsługa
 • stały kontakt telefoniczny oraz przez internet
 • szybkie i skuteczne działania (także w zakresie kredytów frankowych)
 • profesjonalizm i wiedza merytoryczna
 • wykwalifikowany, młody i energiczny zespół prawników (konsekwentny i bez kompleksów)
 • wysoka jakość usług
 • cierpliwe, empatyczne i uczciwe podejście do klienta

Kancelaria została także oceniona na portalu Facebook najwyższą notą 5,0 wyliczoną na podstawie opinii 28 użytkowników. W zdecydowanej większości są to jednak opinie klientów, którym Kancelaria pomogła wyjść z zadłużenia (sprawy antywindykacyjne) i nie dotyczą spraw frankowych.

Co wiemy o Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://www.pledziewicz.pl/ zamieszczone zostały informacje dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki radców prawnych, adwokatów, prawników, jak również pozostałego personelu wraz z ich dossier.

Ze strony internetowej można się dowiedzieć, że Kancelaria Pledziewicz od 2015 roku zajmuje się obsługą sporów przeciwko instytucjom finansowym, a na długo przed słynnym wyrokiem TSUE w sprawie C–260/18 (Dziubak) z 3 października 2019 r. do Kancelarii zgłaszali się o pomoc Frankowicze.

Na stronie internetowej Kancelaria prezentuje pojedyncze wyroki w sprawach frankowych, nie podając sygnatur spraw.

Na fanpage’u Kancelarii widnieje informacja, że wszystkie uzyskane przez nią wyroki w sprawach dotyczących kredytów walutowych można prześledzić na stronie stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (Nawigator SBB).

Dane zamieszczone na tej stronie potwierdzają, że Kancelaria prowadzi kilkaset spraw dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych przeciwko różnym bankom,  na koncie 3 unieważnienia umów kredytowych, w tym jeden wyrok prawomocny (sprawy sygn. akt III C 1815/18 – umowa Getin Noble, wyrok 24.06.2020, SO Warszawa; I C 751/17 – umowa mBank/Multibank, wyrok prawomocny 21.09.2020, SO Opole; II C 102/19 – umowa Millennium, wyrok 31.05.2021, SR Warszawa-Mokotów).

Na stronach internetowych brak informacji odnośnie do prowadzonych przez Kancelarię Pledziewicz spraw, które zakończyłyby się odfrankowieniem kredytu.

Pozostałe wygrane Kancelarii dotyczą nakazów zapłaty wydanych w postępowaniu upominawczym, uchylenia nakazów zapłaty wydanych na rzecz banków, oddalenia powództwa windykatorów w związku z kredytami frankowymi i udzielania przez sądy zabezpieczenia roszczeń.

Największym sukcesem Kancelarii w sprawach frankowych jest oddalenie powództwa Getin Noble Bank na kwotę 4,2 mln złotych w związku z nieważnością umowy w nietypowej sprawie, gdzie kredytobiorcy występowali jako konsumenci i przedsiębiorcy (nieruchomość była przeznaczona na cele mieszkaniowe i na prowadzenie biznesu).

Czego nie można się dowiedzieć ze strony Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz? Na stronie brakuje danych na temat strategii wykorzystywanej przez Kancelarię w walce przeciwko bankom w ramach sporów dotyczących kredytów frankowych, modelu wynagrodzenia i wysokości stawek za obsługę sprawy frankowej. Wiadomo natomiast, że Kancelaria oferuje bezpłatną i niezobowiązującą analizę umowy kredytowej.

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz – podstawowe informacje kontaktowe

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz

ul. Prosta 19/8

87-100 Toruń

Oddział w Warszawie

ul. Pańska 96/83

00-837 Warszawa

tel. +48 534 556 515, +48 730 759 666 (CHF)

e-mail: biuro@pkancelaria.pl

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz – mocne strony kancelarii

 • wiedza ekspercka z zakresu sporów prowadzonych z instytucjami finansowymi i kredytów frankowych
 • zespół prawników złożony z radców prawnych i adwokatów
 • działa na terenie całej Polski
 • zamieszczanie porad dla Frankowiczów oraz merytorycznych opinii dotyczących orzecznictwa w sprawach frankowych
 • bezpłatna i niezobowiązująca analiza dokumentacji kredytowej
 • Kancelaria jest wysoko oceniana przez klientów na platformie Google i profilu Facebook

Pledziewicz Kancelaria Radca Prawny Magdalena Pledziewicz – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, antywindykacja, dochodzenie roszczeń od instytucji finansowych, upadłość konsumencka)
 • Kancelaria prezentuje niewiele korzystnych dla Frankowiczów wyroków, nie podaje sygnatur spraw, odsyła do innych stron internetowych

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 35

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze