PLN - Polski złoty
CHF
4,35
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz Pasieka – Recenzja i Opinie

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka została założona w Krakowie w roku 2011 przez adwokat Beatę Broniewicz-Pasieka. Jest to jedna z pierwszych kancelarii prawnych na terenie Małopolski, która zaczęła reprezentować w sądach kredytobiorców posiadających kredyty denominowane i indeksowane kursem franka szwajcarskiego.

Już w roku 2015 Kancelaria reprezentowała w ramach pozwu zbiorowego grupę ponad 30 kredytobiorców banku PKO BP, pochodzących głównie z terenu Małopolski, ale także z terenu Dolnego Śląska i Pomorza. Kancelaria mec. Beaty Broniewicz-Pasieka może się pochwalić także precedensowym, pierwszym w Polsce prawomocnym wyrokiem nakazującym odfrankowienie kredytu banku BPH GE Money.

Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu zarówno sporów indywidualnych z bankami, jak i hybrydowych oraz zbiorowych. Według danych ze strony Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (Nawigator SBB), Kancelaria prowadzi aktualnie sprawy w ramach pozwów hybrydowych przeciwko bankom BPH GE Money, BZ WBK, Eurobank oraz przeciwko Bankowi Millennium, a także około 40 spraw z pozwów indywidualnych przeciwko niemal wszystkim bankom posiadającym portfele kredytów walutowych – także tym, których umowy są uznawane przez pełnomocników frankowych za trudne do zakwestionowania (np. Fortis Bank, Deutsche Bank).

Na stronie firmowej, profilu na Facebooku oraz na stronie Nawigator SBB Kancelaria prezentuje łącznie ponad 30 wyroków w sprawach frankowych, z czego 27 to unieważnienia umów kredytowych, a 4 to odfrankowienia kredytów. 

Kancelaria świadczy usługi na terenie całego kraju i reprezentuje klientów przed sądami w różnych miastach Polski, m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Kielcach, Wrocławiu, Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim i Katowicach. Posiada główną siedzibę w Krakowie oraz filię w Warszawie.

Reprezentowanie w sądach klientów frankowych to nie jedyna specjalizacja Kancelarii Adwokackiej Beaty Broniewicz-Pasieki. Kancelaria oferuje szeroki zakres usług prawnych, obejmujący różne gałęzie prawa, w tym:

 • prawo cywilne – szczególnie obsługa rynku nieruchomości, a także prowadzenie sporów sądowych i postępowań egzekucyjnych, jak również kompleksowa pomoc prawna w zakresie uregulowania stanu prawnego nieruchomości;
 • prawo spółek – pomoc w tworzeniu i rejestracji spółek, przekształcenia spółek, podziały, fuzje, procesy restrukturyzacyjne, likwidacyjne i naprawcze spółek, tworzenie regulaminów, organizowanie zgromadzeń wspólników i zebrań akcjonariuszy, projekty i negocjowanie umów, reprezentowanie spółek przed sądami i innymi organami państwowymi;
 • prawo bankowe – doradztwo prawne dla klientów banków w zakresie zawieranych umów i udzielanych zabezpieczeń prawnych, reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych związanych z prawem bankowym, doradztwo w zakresie produktów bankowych;
 • prawo pracy – przygotowywanie projektów umów o pracę, kontraktów menadżerskich, umów o zakazie konkurencji, tworzenie aktów związanych z prawem pracy na potrzeby wewnętrzne zakładów, reprezentowanie pracodawców i pracowników w sporach sądowych;
 • prawo konkurencji – reprezentowanie klientów przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przed sądami, opracowywanie pism do organów ochrony konkurencji;
 • prawo administracyjne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego – reprezentowanie klientów przed organami administracji publicznej w ramach postępowań o pozwolenie na budowę, wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, uzyskiwanie niezbędnych uzgodnień i opinii, doradztwo w zakresie decyzji administracyjnych i pozwoleń;
 • prawo energetyczne – doradztwo prawne dla sektora energetycznego, usługi prawne z zakresu ustawy prawo energetyczne, ustawy o OZE oraz innych regulacji z sektora energetyki, reprezentowanie klientów przed Prezesem URE i w postępowaniu odwoławczym przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów;
 • doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej;
 • doradztwo w bieżącej działalności;
 • kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych;
 • prawo rodzinne;
 • prawo karne i karnoskarbowe.

Kancelaria nie informuje jak liczny jest jej zespół prawny, kto go tworzy (poza założycielką Kancelarii adwokat Beatą Broniewicz-Pasieka) oraz w jakich dziedzinach specjalizują się prawnicy.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka posiada profil na portalu Facebook, śledzony przez 339 użytkowników, obecna jest także na Instagramie.

Dodatkowo, Kancelaria prowadzi kanał na YouTube posiadający 6 subskrybentów, który nie jest jednak poświęcony sprawom kredytów frankowych.

Na kanale tym Kancelaria zamieszcza cykl webinarów dotyczących reagowania biznesu w kryzysie i w dobie pandemii COVID-19. Kancelaria była inicjatorem interwencji do Rzecznika Finansowego oraz UOKiK w sprawie mało przejrzystych warunków tzw. „wakacji kredytowych” oferowanych przez banki w związku z pandemią COVID-19. Na Blogu firmowym Kancelarii figurują nieliczne omówienia wyroków w sprawach frankowych i pojedyncze komentarze do orzecznictwa SN.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka?

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka świadczy szeroki wachlarz usług prawnych skierowanych zarówno do klienta instytucjonalnego, jak i osób fizycznych.

Do głównych specjalizacji Kancelarii zalicza się m.in. prawo bankowe (w tym reprezentowanie kredytobiorców posiadających kredyty denominowane i indeksowane w CHF), prawo cywilne, prawo pracy, prawo spółek, prawo budowlane, prawo energetyczne, prawo konkurencji, prawo karne i karnoskarbowe, prawo rodzinne.

Kancelaria oferuje również doradztwo i bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych. W dobie pandemii COVID-19 ukierunkowała swoje działania na kompleksowe wsparcie przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji gospodarczej.

Kancelaria reprezentuje kredytobiorców frankowych w postępowaniach sądowych prowadzonych w ramach pozwów indywidualnych, zbiorowych i hybrydowych. Jak można wywnioskować z danych zamieszczonych na stronie Nawigator SBB, Kancelaria mec. Beaty Broniewicz-Pasieka prowadzi sprawy sądowe przeciwko następującym bankom:

 • BGŻ
 • BPH
 • BPH GE Money
 • BZ WBK (dawny Kredyt Bank)
 • Deutsche Bank
 • Eurobank
 • Fortis Bank/BNP Paribas/BGŻ
 • Getin Noble Bank
 • ING Bank Śląski
 • mBank/Multibank
 • Millennium
 • PEKAO z BPH
 • PKO BP
 • Raiffeisen-Polbank
 • Santander

Poza obsługą spraw sądowych, Kancelaria zgłasza także interwencje do Rzecznika Finansowego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak działa Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka?

Niewiele wiadomo na temat sposobu działania Kancelarii Adwokackiej Beata Broniewicz-Pasieka w sprawach frankowych.

Kancelaria nie posiada podstrony dedykowanej temu zagadnieniu, nie precyzuje jaki jest schemat działań w tego typu postępowaniach. Z Kancelarią można skontaktować się poprzez formularz kontaktowy na stronie firmowej, mailowo, telefonicznie lub poprzez komunikator Messenger.

Biorąc pod uwagę sporą liczbę wyroków w postaci unieważnienia umów kredytów CHF, należy zakładać że strategia procesowa Kancelarii opiera się właśnie o dążenie do ustalenia przez sąd nieważności umowy, a w drugiej kolejności do odfrankowienia kredytu.

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka – opinie klientów

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka uzyskała na platformie Google notę 4,1 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 14 opinii użytkowników. Klienci zadowoleni z usług Kancelarii podkreślali następujące aspekty:

 • profesjonalna obsługa prawna
 • duże doświadczenie i wiedza prawników
 • dobry kontakt mailowy i telefoniczny
 • duża ilość czasu poświęcana klientom przed rozprawami
 • empatyczne oraz indywidualne podejście do sprawy
 • skuteczność i liczne sukcesy w sprawach frankowych, w tym prawomocne wyroki i wygrane z „trudnymi” bankami

Wśród recenzji zamieszczonych w wizytówce Google można też przeczytać 3 negatywne opinie na temat pracy Kancelarii, w których klienci zarzucili m.in. brak profesjonalizmu, wysyłanie na rozprawy aplikantów i utrudniony kontakt z prawnikami.

Kancelaria nie posiada jeszcze ocen na portalu Facebook.

Co wiemy o Kancelarii Adwokackiej Beata Broniewicz-Pasieka – informacje ze strony

Strona firmowa Kancelarii https://www.bbroniewicz.pl/ jest bardzo słabo rozbudowana i nie aktualizowana.

Brakuje na niej istotnych informacji dotyczących pracy Kancelarii, takich jak prezentacja zespołu prawnego, opis kwalifikacji i doświadczenia prawników, sposób postępowania i argumentacja procesowa stosowana w sprawach frankowych.

Na blogu firmowym zaprezentowano zaledwie 5 wyroków w sprawach frankowych. Więcej danych na temat wygrywanych spraw Kancelaria prezentuje na swoim fanpage’u. Łącznie na różnych stronach internetowych podaje szczegóły dotyczące ponad 30 spraw prowadzonych na tle sporów dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych kursem CHF, z czego 27 zakończyło się unieważnieniem umów kredytowych, a 4 odfrankowieniem kredytów.

Czego jeszcze nie można dowiedzieć się ze strony Kancelarii? Na stronie brakuje informacji dotyczących stosowanego przez Kancelarię modelu wynagrodzenia i stawek za obsługę spraw frankowych. Nie wiadomo także, czy istnieje możliwość zlecenia drogą mailową analizy dokumentacji kredytowej i jaki jest jej koszt.

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Adwokacka Adwokat Beata Broniewicz-Pasieka

ul. Mogilska 120B/6

31-445 Kraków

tel. +48 694 803 502, +48 692 035 470, +48 692 032 386

e-mail: kancelaria@bbroniewicz.pl, pytania@bbroniewicz.pl

Filia w Warszawi

ul. Żelazna 87/301

00-879 Warszawa

tel. +48 539 344 600

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka – mocne strony kancelarii

 • długi staż w obsłudze spraw z zakresu kredytów denominowanych i indeksowanych
 • wiedza ekspercka dotycząca kredytów w CHF
 • reprezentowanie klientów z całej Polski, przed sądami w różnych miastach kraju
 • obsługiwanie pozwów indywidualnych, hybrydowych i zbiorowych
 • udokumentowane sukcesy w postaci unieważnienia i odfrankowienia umów kredytowych
 • pierwsze w Polsce prawomocne odfrankowienie kredytu BPH GE Money
 • Kancelaria nie ukrywa sygnatur spraw, szczegółowo omawia wyroki na Facebooku i stronie Nawigator SBB
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

Kancelaria Adwokacka Beata Broniewicz-Pasieka – słabe strony kancelarii

 • kredyty w CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • szeroki zakres specjalizacji (m.in. pomoc Frankowiczom, prawo cywilne, prawo nieruchomości, prawo budowlane, prawo spółek, prawo pracy, prawo administracyjne, prawo energetyczne, prawo rodzinne, prawo karne i karnoskarbowe oraz inne)
 • Kancelaria posiada słabo rozbudowaną stronę firmową, nie publikuje porad i nie udostępnia przydatnych narzędzi np. kalkulatorów
 • brak szczegółów na temat zespołu prawnego, kwalifikacji i doświadczenia prawników
 • brak danych dotyczących modelu wynagrodzenia i stawek za obsługę spraw frankowych
 • Kancelaria nie podaje szczegółów dotyczących schematu postępowania w sprawach frankowych

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 3.6 / 5. Liczba głosów: 16

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze