PLN - Polski złoty
CHF
4,38
niedziela, 21 lipca, 2024

Kancelaria GRYF Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – opinie i recenzja

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski posiada siedzibę w Szczecinie, a jej profil działania jest mocno ukierunkowany na region tzw. aglomeracji szczecińskiej. Kancelaria koncentruje się na aktywności dotyczącej spraw na linii konsument – instytucja finansowa (bank, parabank, towarzystwo funduszy inwestycyjnych i inne). Prowadzi spory z bankami, funduszami skupującymi wierzytelności i ubezpieczycielami na tle kredytów powiązanych z walutami obcymi – zwłaszcza CHF, a także USD, JPY, EUR.

W zakresie kredytów frankowych Kancelaria reprezentuje klientów z całej Polski w sprawach o unieważnienie umowy, odzyskanie nadpłat, uchylenie BTE i w sprawach z powództwa banku. Zajmuje się także odzyskiwaniem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW).

Z danych zamieszczonych na stronie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu wynika, że Kancelaria GRYF prowadzi około 290 spraw na tle kredytów denominowanych i indeksowanych kursem obcej waluty przeciwko niemal wszystkim bankom posiadającym portfele kredytów walutowych.

Na stronie firmowej i fanpage’u prezentuje około 40 wyroków, które zapadły od listopada 2018 roku w sprawach prowadzonych przez Kancelarię, z czego 27 wyroków stanowią unieważnienia umów kredytowych, w tym 3 prawomocne.

Zdecydowana większość z tych wyroków wydana została przez sądy w Szczecinie. Pozostałe wyroki zapadły w sprawach o wydanie nakazu zapłaty m.in. przed sądami w Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Częstochowie.

Kancelaria ma także na koncie prawomocne postanowienia o udzielenie zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców poprzez zawieszenie obowiązku spłaty rat.

Ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Stop Bankowemu Bezprawiu oraz ze szczecińską Fundacją Pomocy Prawnej GRYF, oferującą bezpłatną pomoc dla osób pokrzywdzonych przez banki, firmy pożyczkowe, firmy windykacyjne, ubezpieczycieli i inne instytucje.

Kredyty frankowe to jedna ze specjalizacji Kancelarii GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski. Kancelaria świadczy także usługi w następujących dziedzinach:

 • sprawy majątkowe (rozwody, sprawy spadkowe, spory sąsiedzkie, podział majątku, dochodzenie roszczeń od wierzycieli lub dłużników, darowizny, sprzedaż, wynajem majątku)
 • sprawy upadłościowe i oddłużeniowe (postępowania upadłościowe, ogłoszenie upadłości, negocjacje z wierzycielami, zabezpieczenie majątku, zwolnienie majątku spod egzekucji, antywindykacja)
 • nieruchomości (współpraca z pośrednikami obrotu nieruchomościami, deweloperami, obsługa procesów budowlanych i inwestycyjnych, obsługa wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, negocjacja kontraktów budowlanych, zarządzanie gruntami, obiektami prywatnymi i komercyjnymi)
 • Stowarzyszenia i Fundacje (pomoc w zakładaniu, rejestrowaniu i prowadzeniu fundacji oraz stowarzyszeń, przygotowywanie projektów regulaminów, statutów i uchwał)

Zespół Kancelarii GRYF tworzą 1 radca prawny, 1 prawnik, 2 asystentów prawnych oraz 1 osoba z obsługi administracyjnej.

Założycielem Kancelarii jest radca prawny Sylwester Kasprzewski – członek Forum Prawników Finansowych, organizacji skupiającej radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w sporach z bankami na tle kredytów frankowych, obligacji korporacyjnych i  polisolokat.

Mecenas Kasprzewski jest także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB) oraz członkiem Rady Fundacji Pomocy Prawnej GRYF. Od kilku lat zajmuje się ochroną praw konsumenta, prawem bankowym i relacjami na linii przedsiębiorca – konsument, a w skali ogólnokrajowej broni praw Frankowiczów, w tym w ramach działalności pro bono.

Pozostali prawnicy Kancelarii również specjalizują się w sprawach dotyczących ochrony praw konsumenta i w kredytach frankowych, zarówno w wymiarze praktycznym, jak i naukowym (autorzy prac dyplomowych poświęconych ochronie praw konsumenta w Polsce i podstawom nieważności umów kredytów indeksowanych/denominowanych do walut obcych).

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Członkowie zespołu prawnego Kancelarii uczestniczą w ogólnopolskich projektach wsparcia dla konsumentów, takich jak m.in. „Program wsparcia dla Frankowiczów”, „Grudniowy cykl bezpłatnych porad prawnych” oraz „Edukacja finansowa w cyberprzestrzeni”. Z ramienia SBB oraz we współpracy z miejskimi rzecznikami praw konsumenta, organizują konferencje, webinary on-line oraz spotkania dla Frankowiczów.

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski prowadzi stronę dedykowaną sprawom frankowym https://pokredycie.pl/,poprzez którą można zlecić darmową analizę dokumentacji kredytowej. Ponadto posiada profil na portalu Facebook, śledzony przez 872 użytkowników i kanał na YouTube posiadający 104 subskrybentów, na którym zamieszczane są merytoryczne filmy na temat kredytów CHF. Na firmowym Blogu Kancelaria publikuje przydatne dla Frankowiczów informacje i komentarze do orzecznictwa TSUE i SN. 

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat Kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania dalszej części recenzji.

Jakie usługi świadczy Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski?

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski specjalizuje się w obsłudze sporów na linii konsument – instytucje finansowe, w tym w reprezentowaniu kredytobiorców frankowych, jak i posiadających kredyty w innych walutach obcych. Dodatkowo, Kancelaria oferuje usługi z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego, spraw majątkowych, spraw upadłościowych i oddłużeniowych, dotyczące nieruchomości, jak również wsparcie prawne przy zakładaniu i prowadzeniu stowarzyszeń oraz fundacji.

Kancelaria pomaga także klientom w umawianiu wizyt u innych specjalistów, np. u notariusza, doradcy podatkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami lub rzecznika patentowego.

W ramach obsługi spraw dotyczących kredytów walutowych Kancelaria zajmuje się kredytami denominowanymi i indeksowanymi do CHF, USD, JPY i EUR. Oferuje następujące usługi:

 • reprezentowanie klientów w sprawach o unieważnienie umowy kredytowej
 • pomoc w zwrocie nadpłat z tytułu zawyżonych rat kredytowych
 • uchylenie BTE
 • prowadzenie spraw wytoczonych z powództwa banków
 • przerwanie terminu biegu przedawnienia roszczeń
 • odzyskanie składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW)
 • uzyskanie sądowego zabezpieczenia roszczeń kredytobiorców (zawieszenie spłaty rat)
 • skargi nadzwyczajne do Rzecznika Finansowego na prawomocne niekorzystne wyroki w sprawach frankowych

Kancelaria GRYF podejmuje się spraw przeciwko niemal wszystkim bankom posiadającym kredyty walutowe, także tym których umowy uznawane są przez prawników za trudne do podważenia (np. Deutsche Bank, Nordea). Według danych ze strony stowarzyszenia SBB, aktualnie prowadzi sprawy przeciwko następującym bankom:

 • BGŻ
 • BPH (w tym GE Money)
 • BRE Bank
 • BZ WBK (w tym dawny Kredyt Bank)
 • Deutsche Bank
 • Getin Bank (w tym Getin Noble oraz Dom Bank)
 • Eurobank
 • Fortis Bank/ BGŻ BNP Paribas
 • ING Bank Śląski
 • mBank/Multibank
 • Millennium
 • PEKAO S.A./BPH
 • PKO BP
 • PKO BP Nordea
 • Raiffeisen – Polbank
 • Santander

Jak działa Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski?

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski na swojej stronie internetowej oraz Facebooku nie informuje na temat schematu działania, strategii i argumentacji wykorzystywanej w sprawach frankowych.

Pomimo że deklaruje gotowość do obsługi klientów frankowych z całej Polski, jednocześnie ukierunkowana jest na klientów ze Szczecina i woj. zachodniopomorskiego.

Kontakt z Kancelarią można nawiązać drogą telefoniczną lub poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Możliwość zlecenia analizy dokumentacji kredytowej drogą elektroniczną istnieje poprzez powiązaną z Kancelarią stronę pokredycie.pl. Poprzez tę stronę można zamówić bezpłatną analizę dokumentacji kredytowej, wypełniając formularz kontaktowy i wysyłając cyfrową kopię umowy oraz innych dokumentów.

Następnym krokiem jest ustalenie warunków współpracy z Kancelarią, wyliczenie kwoty roszczeń wobec banku, przygotowanie i złożenie pozwu w sądzie.

Na podstawie wyroków zapadłych w sprawach frankowych prowadzonych przez Kancelarię GRYF można zakładać, że strategia procesowa opiera się na dążeniu w pierwszej kolejności do unieważnienia umowy kredytowej, a jako roszczenie ewentualne Kancelaria domaga się tzw. odfrankowienia kredytu i zwrotu nadpłat z tytułu zawyżonych rat.

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – opinie klientów

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski nie posiada opinii na platformie Google. Na profilu Facebook Kancelaria została oceniona wysoką notą w postaci 5 gwiazdek na podstawie 1 recenzji użytkownika. Zwrócono uwagę na profesjonalne, skrupulatne, a zarazem szybkie podejście do tematu.

Kancelaria GRYF została również doceniona najwyższą notą 5 gwiazdek na stronie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, za działalność społeczną, udzielanie porad pro bono i wsparcie działań stowarzyszenia.

Co wiemy o Kancelarii GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://kancelaria.gryfpro.pl/ zamieszczone zostały dane dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz działalności społecznej w obszarze przeciwdziałania nieuczciwym praktykom banków.

Zaprezentowane tam zostały także sylwetki prawników wraz z ich dossier. Kancelaria w sposób przejrzysty i rzetelny informuje na temat rezultatów prowadzonych spraw frankowych, publikuje i omawia wyroki, nie ukrywa sygnatur spraw.

Z danych zamieszczonych na stronie oraz profilu Kancelarii na Facebooku wynika, że ma ona na koncie co najmniej 40 wyroków w sprawach frankowych począwszy od listopada 2018 roku.

Początkowo Kancelaria uzyskiwała nakazy zapłaty w sprawach frankowych, a od roku 2020 udało jej się wygrać co najmniej 27 spraw o unieważnienie umów frankowych różnych banków. Kancelaria może się także pochwalić 3 prawomocnymi wyrokami:

 • unieważnienie umowy mBank, wyrok SA w Szczecinie z 16.07.2021, sygn. akt I ACa 224/21
 • unieważnienie umowy BPH, wyrok SA w Szczecinie z 22.04.2021, sygn. akt I ACa 405/20
 • unieważnienie umowy Getin Noble Bank, wyrok SA w Gdańsku, sygn. akt V ACa 466/20

Kancelaria GRYF uzyskuje również na rzecz swoich klientów postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia roszczeń, poprzez zawieszenie spłaty kredytu do czasu uzyskania prawomocnego wyroku w sprawie.

Czego nie można dowiedzieć się ze strony Kancelarii? Na stronie brakuje informacji dotyczących sposobu postępowania w sprawach dotyczących kredytów walutowych. Nie zostało także sprecyzowane jaki model wynagrodzenia i stawki Kancelaria stosuje za obsługę spraw frankowych.

Wiadomym jest, że niektóre postępowania (np. wytoczoną przeciwko kredytobiorcy przez Raiffeisen Bank International AG sprawę o sygn. akt I C 639/20 zakończoną unieważnieniem umowy), Kancelaria prowadziła pro bono.

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski

ul. Bolesława Krzywoustego 15/4

70-250 Szczecin

tel. +48 661 329 563

e-mail: kancelaria@gryfpro.pl

e-mail dla Frankowiczów: chf@gryfpro.pl

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – mocne strony kancelarii

 • specjalizacja w sprawach na linii konsument – instytucje finansowe
 • Kancelaria prowadzona przez radcę prawnego
 • wiedza ekspercka w zakresie kredytów walutowych
 • kilkadziesiąt udokumentowanych wyroków w sprawach frankowych, w tym blisko 30 unieważnień umów kredytowych
 • 3 prawomocne unieważnienia kredytów frankowych
 • obsługa spraw przeciwko różnym bankom, w tym uchodzącym za „najtrudniejsze”
 • działalność społeczna w obszarze przeciwdziałania nieuczciwym praktykom banków i współpraca ze stowarzyszeniem SBB
 • prowadzenie spraw frankowych i porad pro bono
 • organizowanie konferencji i webinarów poświęconych kredytom frankowym oraz ochronie praw konsumenta
 • zamieszczanie przydatnych dla Frankowiczów informacji
 • cieszący się dużą popularnością kanał na YouTube
 • brak współpracy z pośrednikami i podmiotami oferującymi pomoc Frankowiczom, prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.

 

Kancelaria GRYF – Radcy Prawni Sylwester Kasprzewski – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • nieliczny zespół prawników, w skład którego wchodzi tylko jeden radca prawny
 • na Facebooku Kancelaria wskazuje jako swoje sukcesy również nakazy zapłaty
 • Kancelaria nie posiada opinii na platformie Google

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 3.5 / 5. Liczba głosów: 46

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze