PLN - Polski złoty
CHF
4,35
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Uchwała Izby Cywilnej Sądu Najwyższego 11.05.2021 r. Sygn. akt III CZP 11/21 – RELACJA

[artykuł aktualizowany – prosimy odświeżać stronę]

godz. 19.00

Przed godziną 19.00 rzecznik Sądu Najwyższego Aleksander Stępkowski poinformował o odroczeniu decyzji sądu. Nie podał jednak, kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie w tej sprawie.

Zapadło postanowienie o powiadomieniu o toczącym się postępowaniu Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka oraz o zwróceniu się do tych podmiotów o zajęcie stanowiska (…). Ponadto zwrócono się o takie samo stanowisko do prezesa NBP, do Komisji Nadzoru Finansowego oraz do Rzecznika Finansowego – powiedział Stępkowski.

Stępkowski poinformował, że nie jest ustalona konkretna data, kiedy Sąd Najwyższy ponownie zajmie się tymi zagadnieniami. – W zależności od tego, kiedy będą wpływać poszczególne stanowiska, w zależności od tego, kiedy kolejne czynności będą mogły być podjęte (…) tutaj bardzo trudno jest przewidzieć konkretny termin – powiedział Stępkowski.

Dodał, że instytucje te mają 30 dni na zajęcie stanowiska. – Stanowiska te trzeba będzie przeanalizować – wyjaśnił rzecznik.

godz. 15.15

Sędziowie wracają na salę. Obrady trwają dalej

godz. 15.00

Przerwa w obradach

godz. 13.00

Sąd rozpoczyna obrady

godz. 12.30

Posiedzenie jednak dziś

godz. 11.13

Prace służb w SN potrwają co najmniej do ok 12.30. Nadal jest szansa na podjęcie dziś uchwały

godz. 11.04

SN publikuje na swoim profilu FB informacje, która jest przyczyną opóźnienia

godz. 10.50

Sędzia SN podaje na Tweeterze, że posiedzenie się opóźni

godz. 10.30

We wtorek o godz 10.00 miało rozpocząć się posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w pełnym składzie, która ma odpowiedzieć na istotne dla Frankowiczów pytania. Posiedzenie miało zakończyć się wydaniem uchwały, która ostatecznie ma wyjaśnić wiele kwestii w sprawach frankowych.

Ok godz 10.00 na profilu Facebook SN pojawiła się informacja o ewakuacji SN

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze