PLN - Polski złoty
CHF
4,54
środa, 21 lutego, 2024

Mazur i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych – opinie i recenzja

Przegląd kancelarii frankowych: Kancelaria Mazur i Wspólnicy

Mazur i Wspólnicy to kancelaria prawna działająca na rynku od roku 2011. Na początkowym etapie działalności kancelaria prowadziła sprawy gospodarcze (obsługa prawna przedsiębiorstw), następnie wyodrębniła dział obsługujący sprawy z zakresu prawa rodzinnego i karnego.

Od przełomu roku 2014/2015 kancelaria zaczęła się specjalizować w obsłudze sporów z bankami, prowadząc sprawy związane z kredytami frankowymi, polisolokatami, a także sprawy o unieważnienie niskiego wkładu własnego.

Po wyodrębnieniu praktyki adwokackiej mec. Izabeli Łebko-Mazur, która przejęła gałąź związaną z prawem rodzinnym, opiekuńczym i karnym, kancelaria Mazur i Wspólnicy zajmuje się tylko i wyłącznie kredytami frankowymi.

Kancelaria może się pochwalić pierwszym w Polsce prawomocnym „odfrankowieniem” kredytu już w roku 2016 i innymi prawomocnymi korzystnymi dla Frankowiczów wyrokami w sprawach prowadzonych przed różnymi sądami i przeciwko różnym bankom.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej zespół Kancelarii składa się z 7 Radców Prawnych, 3 Adwokatów, 1 Aplikanta radcowskiego, a także specjalistów odpowiedzialnych za analizy ekonomiczne kredytów pseudofrankowych. Wszyscy Mecenasi posiadają doświadczenie jako pełnomocnicy procesowi, specjalizują się głównie w kredytach pseudofrankowych, w prawie finansowym, bankowym i ochronie praw konsumenta. Kancelaria prowadzi cieszący się dużą popularnością kanał na YouTube, który obecnie ma około 2110 subskrybentów i od 2015 r. odnotował 219 868 wyświetleń.

Co jeszcze wyróżnia kancelarię Mazur i Wspólnicy na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Jakie usługi świadczy kancelaria Mazur i Wspólnicy?

Kancelaria Mazur i Wspólnicy specjalizuje się tylko i wyłącznie w kredytach frankowych, co jest najwyższym z możliwych stopni specjalizacji prawniczej. Kancelaria podejmuje się obsługi prawnej spraw z zakresu kredytów denominowanych i indeksowanych kursem CHF. W imieniu swoich klientów domaga się przed sądem unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia. Na koncie ma szereg nieprawomocnych i prawomocnych wyroków wydanych na korzyść swoich klientów. Prawnicy kancelarii oferują pomoc zarówno Frankowiczom, którzy nadal spłacają kredyt frankowy, jak i tym którzy spłacili już całość zobowiązania wobec banku. Z informacji, które uzyskamy na internetowej stronie kancelarii można wywnioskować, że prowadzi ona spory przeciwko takim bankom, jak:

 • mBank (dawniej BRE Bank, Multibank)
 • Millennium (dawniej Millennium, Euro Bank)
 • Getin (dawniej Getin Noble, Noble Bank, Dombank i inne)
 • PKO BP (dawniej PKO BP, Nordea Bank)
 • Raiffeisen – EFG Ergasias
 • BPH – GE Money
 • Santander Bank Polska (dawniej Kredyt Bank, BZ WBK)
 • ING Bank Śląski
 • BGŻ BNP Paribas (dawniej BGŻ)
 • Santander Consumer Bank (dawniej SCB, PTF Bank)

Z treści wyroków opublikowanych na stronie internetowej kancelarii wynika, że sprawy zakończone prawomocnym i korzystnym dla Frankowiczów wyrokiem prowadzone były zarówno w sądach rejonowych, jak i okręgowych w różnych miastach Polski.

  Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

  Kancelaria oferuje takie usługi jak:

  • analiza dokumentacji kredytowej,
  • obsługa sprawy na etapie przedsądowym (wezwanie banku do dobrowolnego uznania roszczeń i rokowań),
  • przygotowanie pozwu sądowego przeciwko bankowi i zastępstwo procesowe w toku sprawy.

  Jak działa kancelaria Mazur i Wspólnicy?

  Współpraca z kancelarią Mazur i Wspólnicy rozpoczyna się od analizy dokumentacji kredytowej, która jest niezbędna aby podjąć w imieniu klienta skuteczne działania przeciwko bankowi. W pierwszej kolejności kancelaria prosi o wypełnienie elektronicznego formularza, zawierającego 30 pytań dotyczących kluczowych kwestii w następujących obszarach:

  • podstawowe informacje o kredycie (bank, z którym kredyt został zawarty, cel/przeznaczenie, ilość kredytobiorców, data podpisania umowy, liczba posiadanych kredytów);
  • informacje ekonomiczne (wysokość kredytu w PLN/CHF, czy został już spłacony, czy raty były nadpłacane);
  • nieruchomość (czy była komuś wynajmowana, czy kredytobiorca mieszka w niej, czy została sprzedana);
  • poręczenia, żyranci oraz zmiany osobowe;
  • przekształcenia i aneksy do umowy;
  • pozycja prawna (ewentualne wcześniejsze zawezwanie do próby ugodowej, udział w pozwie zbiorowym, wypowiedzenie umowy przez bank);
  • działalność gospodarcza (czy kredyt lub nieruchomość była wykorzystywana na cel związany z działalnością gospodarczą);
  • status konsumenta (czy któryś z kredytobiorców był pracownikiem banku, doradcą podatkowym lub posiada wykształcenie prawnicze);
  • dane kontaktowe kredytobiorcy.

  W trakcie wypełniania ankiety aplikacja prosi o przekazanie w formacie PDF skanów umowy kredytowej wraz z załącznikami, regulaminu udzielania kredytów (jeśli takowy był dołączony do umowy), wszystkich aneksów (np. zwiększających kredyt lub zmieniających walutę spłaty). Zeskanowaną dokumentację można też przesłać oddzielnie na maila kancelarii (istnieje możliwość szyfrowania wiadomości za pomocą klucza publicznego) lub dostarczyć w formie papierowych kopii, na płycie CD lub pen-drive. Każde zapytanie otrzymuje indywidualną sygnaturę, na którą można powoływać się w dalszych kontaktach z prawnikami kancelarii. Kancelaria zastrzega sobie prawo do odpowiedzi na przesłaną ankietę w przeciągu 2-3 dni roboczych.

  Koszty analizy dokumentacji

  Jak można dowiedzieć się ze strony kancelarii Mazur i Wspólnicy, proces analizydokumentacji kredytów udzielonych na kwotę ponad 150.000 PLN (lub 60.000 CHF) jest bezpłatny. Analiza kredytów mniejszych (poniżej < 150.000 PLN lub poniżej < 60.000 CHF) jest odpłatna i kosztuje 393 zł brutto.

  Opłaty za analizę dokumentacji to praktyka rzadko stosowana – większość kancelarii frankowych oferuje opcję bezpłatną. Trzeba jednak zauważyć, że w przypadku kancelarii Mazur i Wspólnicy analiza ma charakter kompleksowy – poza samą dokumentacją, uwzględnia także inne okoliczności faktyczne, które mogą rzutować na powodzenie sprawy w sądzie. Potwierdza to, że kancelaria podchodzi do każdej sprawy indywidualnie i bada ją we wszystkich możliwych aspektach, a nie bazuje wyłącznie na istnieniu w umowie klauzul abuzywnych lub na popularnym, a nieprawdziwym stwierdzeniu, że „wszystkie umowy frankowe są takie same”.

  W przypadku, gdy weryfikacja prawna dokumentacji i innych okoliczności przejdzie pomyślnie, prawnicy kancelarii przedstawiają klientowi wstępne szacunki roszczeń wobec banku w ramach unieważnienia lub odfrankowienia umowy. Kancelaria przygotowuje papierową umowę obsługi prawnej, w której – jak twierdzi na stronie internetowej – warunki współpracy oraz zakres działań są określone w sposób przejrzysty. Umowa określa także wachlarz planowanych czynności, w celu uzyskania korzystnego dla klienta rozstrzygnięcia.

  Mazur i Wspólnicy – koszty prowadzenia sprawy

  Zarówno na stronie internetowej kancelarii, jak i w innych źródłach brak jest informacji na temat kosztów prowadzenia sprawy frankowej przez kancelarię Mazur i Wspólnicy oraz stosowanego przez nią modelu wynagrodzenia (opłata wstępna, success fee lub inny). Można zakładać, że wycena każdorazowo ustalana jest indywidualnie z klientem po dokonaniu analizy sprawy przez kancelarię.

  Mazur i Wspólnicy – opinie klientów

  Klienci kancelarii prawnych publikują w internecie opinie, które mogą być przydatne przy wyborze prawnika do obsługi sprawy frankowej. Nie zawsze są to jednak wiarygodne źródła informacji. Pozytywny wizerunek firmy często tworzą wynajęci spece od marketingu, a czarny PR może być wynikiem działania konkurencji. Warto zwracać uwagę na opinie podpisane imieniem i nazwiskiem oraz weryfikowane przez moderatora strony.

  Jednym z bardziej wiarygodnych źródeł opinii jest wizytówka w Google Moja Firma. Zastosowane narzędzia informatyczne pozwalają na automatyczny filtr spamu oraz usuwanie opinii podejrzanych.

  Kancelaria Mazur i Wspólnicy posiada na platformie Google wysoką notę ogólną 4,8 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 87 opinii klientów. W większości są to opinie pozytywne – klienci zwracają uwagę na takie aspekty pracy kancelarii, jak:

  • skuteczność (wyroki unieważniające umowę, odfrankowienia)
  • profesjonalny i doświadczony zespół prawników
  • z góry określony plan działania
  • indywidualne podejście do każdej sprawy
  • dbanie o szczegóły
  • wysoki standard usług
  • cena adekwatna do jakości, brak ukrytych kosztów

   

   

   

  źródło: wizytówka Google Kancelaria Mazur i Wspólnicy

  Z komentarzy w Google wynika, że kancelaria Mazur i Wspólnicy ma już na koncie wiele pozytywnie zakończonych dla klientów spraw frankowych. Nawet jeśli nie zalicza się do najtańszych, to posiadane know-how i skuteczność w walce z bankami są w pełni doceniane przez klientów. Kancelaria walczy do końca, broni swoich klientów w sądzie, dobiera trafne kontrargumenty dla strony przeciwnej. W wizytówce Google można znaleźć nieliczne negatywne opinie (4) na jej temat (wszystkie opinie na platformie Google można przeczytać tutaj). Na profilu Facebook figuruje za to tylko jedna rekomendacja – przyznane zostało 5 gwiazdek na 5 możliwych. Natomiast, na głównej stronie internetowej kancelarii można przeczytać wpisy czterech osób podpisanych z imienia i nazwiska, które polecają kancelarię.

  Co wiemy o Kancelarii Mazur i Wspólnicy – informacje ze strony

  Na stronie firmowej www.mazuriwspolnicy.pl odnajdziemy podstawowe dane o kancelarii Mazur i Wspólnicy, w tym sylwetki prawników wraz z ich dossier, informacje o zakresie usług, listę banków, z którymi walczy w sądach kancelaria oraz wzmianki o największych sukcesach.

  Kancelaria Mazur i Wspólnicy chwali się m.in. pierwszym w Polsce prawomocnym „odfrankowieniem” kredytu oraz sprawnym uzyskiwaniem od banków nowych harmonogramów. Jak możemy przeczytać „skrócił się okres wydawania przez banki nowych harmonogramów po wyroku sądowym”. 

  Kancelaria omawia na swojej stronie kilka spraw zakończonych sukcesami, podając ich sygnatury, prezentując skany prawomocnych orzeczeń sądów i odniesienia do uzasadnień wyroków w portalu orzeczeń Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Wyroki Kancelarii Mazur i Wspólnicy

  Z informacji zawartych na stronie wynika, że kancelaria Mazur i Wspólnicy wygrała prawomocnie w sądach następujące sprawy:

  • sprawa o odfrankowienie, sygnatura akt I C 145/16, Sąd Rejonowy w Świecku;
  • sprawa o odfrankowienie, sygn. akt I C 1774/16, Sąd Rejonowy w Świdnicy, apelacja sygn. akt II Ca 583/17 Sąd Okręgowy w Świdnicy;
  • sprawa o odfrankowienie kredytu zawartego z Kredyt Bank przeciwko BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska), sygn. akt I C 771/16, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim, apelacja sygn. akt V Ca 446/18 Sąd Okręgowy w Siedlcach;
  • sprawa o unieważnienie umowy kredytu zawartego z ING Bank Śląski, sygn. akt IV Ca 54/18 Sąd Okręgowy w Katowicach.

  Jeden z wyroków kancelarii Mazur i Wspólnicy – źródło www.mazuriwspolnicy.pl

  Zaprezentowane wyroki potwierdzają, że kancelaria doprowadza sprawy do korzystnego finału, nie rezygnuje z walki w sądzie, a jeżeli jest to konieczne sięga po możliwość wniesienia apelacji.

  Mazur i Wspólnicy – podstawowe informacje kontaktowe

  Mazur i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.p.

  Aleja Róż 12 lok. 6
  00-556 Warszawa

  Tel. +48 22 521 07 00, +48 796 245 059, +48 22 506 57 88

  e-mail: franki@mazuriwspolnicy.pl

  Mazur i Wspólnicy – mocne strony kancelarii

  • długa obecność na rynku – jedna z doświadczonych kancelarii frankowych
  • posiada tylko jedną specjalizację – kredyty pseudofrankowe
  • skuteczność kancelarii potwierdzona publikowanymi na stronie wyrokami
  • prowadzi cieszący się dużą popularnością kanał na YouTube, który prezentuje cenne i wartościowe informacje
  • nie współpracuje z pośrednikami i wątpliwej reputacji firmami oferującymi „pomoc Frankowiczom”, które prowadzone są w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
  • posiada unikatowe know-how w walce z bankami
  • dysponuje wykwalifikowaną kadrą adwokatów i radców prawnych, specjalizujących się w kredytach frankowych
  • kancelarię pozytywnie oceniają Klienci na platformie Google i Facebook

  W związku z powyższymi informacjami Kancelaria zasługuje aby znaleźć się w gronie wyspecjalizowanych kancelarii frankowych

  Zagłosuj na kancelarie

  Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

  Aktualna ocena 4 / 5. Liczba głosów: 27

  Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

  FrankNews
  FrankNews
  FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

  Related Articles

  Najnowsze

  Przegląd kancelarii frankowych: Kancelaria Mazur i Wspólnicy Mazur i Wspólnicy to kancelaria prawna działająca na rynku od roku 2011. Na początkowym etapie działalności kancelaria prowadziła sprawy gospodarcze (obsługa prawna przedsiębiorstw), następnie wyodrębniła dział obsługujący sprawy z zakresu prawa rodzinnego i karnego. Od przełomu roku 2014/2015 kancelaria zaczęła...Mazur i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych - opinie i recenzja