PLN - Polski złoty
CHF
4,58
sobota, 9 grudnia, 2023

Jak wybrać kancelarię do sprawy kredytu frankowego?

Uwolnienie się od kredytu frankowego jeszcze nigdy nie było tak proste jak obecnie, choć nadal, żeby pozbyć się ciążącego zobowiązania, konieczne jest przeprowadzenie trudnego postępowania sądowego.

W sądach doświadczone kancelarie frankowe wygrywają jednak w przeważającej większości, zaś przegranie procesu z bankiem jest w tej chwili obciążone najmniejszym ryzykiem w historii, dlatego też jeśli zastanawiasz się nad pozwaniem banku, to obecnie jest dogodny czas. 

Z tego artykułu dowiesz się m. in.

 • Jak ocenić doświadczenie kancelarii frankowej
 • Czy każda kancelaria frankowa to kancelaria
 • Jak dużą kancelarie najlepiej wybrać do sprawy
 • Jak ocenić jakość wyroków zdobytych przez kancelarie
 • Jak wygląda dobry pozew w sprawie o kredyt we frankach
 • Co nam mówi jak długo trwają sprawy prowadzone przez kancelarie
 • Czy warto korzystać z usług pośredników / przedstawicieli handlowych
 • Jak cena powinna wpływać na podjęcie decyzji o wyborze kancelarii
 • Dlaczego to takie ważne aby wybrać dobrą kancelarie frankową

 

Pomimo jednak tak korzystnej sytuacji dla frankowiczów, proces z bankiem sam się nie wygra, nie możesz więc skierować sprawy do sądu i liczyć na to, że sąd wyda korzystny dla ciebie wyrok niejako automatycznie, bez twojego zaangażowania.

Sprawy frankowe nie są nadal sprawami oczywistymi i sporo prawników nadal nie rozumie ich istoty poprzez co popełniają wiele błędów przed sądem. Często te błędy mają skutki tragiczne dla frankowiczów.

Jak ocenić doświadczenie kancelarii frankowej ?

Sukces w sprawie dotyczącej kredytu frankowego w głównej mierze zależy bowiem od sprawnego pełnomocnika, który w sądzie będzie cię reprezentować, dlatego z całą pewnością nie należy powierzać takiej sprawy pochopnie i bez dokładnego przemyślenia komu zlecić sprawę frankową.

Szukając prawnika powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii.

W przypadku spraw frankowych zasadnicze znaczenie madoświadczenie, największym więc doświadczeniem będą mogły pochwalić się te kancelarie, które sprawami frankowymi zajmują się od lat.

Po korzystnym dla frankowiczów wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z października 2019 roku, nastąpiła nie tylko lawina pozwów kierowanych do sądów oraz korzystnych dla kredytobiorców wyroków, lecz jak „grzyby po deszczu” zaczęły pojawiać się kancelarie, które twierdzą, że są w stanie zagwarantować pomoc kredytobiorcom na najwyższym poziomie.

Konkurencja z jednej strony jest dobra, gdyż wzrasta wówczas jakość świadczonych usług oraz teoretycznie spadają ceny, dla kredytobiorców pojawienie się nagle dużej liczby specjalizujących się w sprawach frankowych podmiotów może jednak oznaczać, że nie będą w stanie rozróżnić kancelarii rzeczywiście zajmującej się problematyką kredytów frankowych od lat, która ma duże doświadczenie w tym zakresie, od kancelarii, która dopiero w tym zakresie rozpoczyna działalność.

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej zwrócić więc należy uwagę od jak dawna dana kancelaria sprawami kredytów frankowych się zajmuje.

Przed wyrokiem TSUE z ubiegłego roku, spraw frankowych w sądach było oczywiście znacznie mniej, jednak to właśnie te nieliczne sprawy doprowadziły nas do miejsca w którym obecnie frankowicze się znajdują, i to właśnie prawnikom prowadzącym te pierwsze sprawy frankowe udało się doprowadzić do istnej wręcz rewolucji.

Jeśli szukasz doświadczonej kancelarii, zwróć uwagę czy zajmowała się ona prowadzeniem spraw frankowych od samego początku, czyli od około 2015-2016 roku. Takich kancelarii oczywiście jest niewiele, raptem kilkanaście, jednak wówczas będziesz mieć stu procentową pewność, że twoją sprawą zajmą się profesjonaliści.

Czy każda kancelaria frankowa to kancelaria ?

Zapoznając się natomiast z ofertami różnych kancelarii, oferującymi swoją pomoc kredytobiorcom, zwróć szczególną uwagę by nie były to kancelarie prowadzone w formie spółek kapitałowych, a więc spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) oraz spółki akcyjnej (s.a).

Powyższe wynika z faktu, że kancelarie tego rodzaju zaczęły powstawać przede wszystkim po korzystnym wyroku TSUE, nie są to więc podmioty, które w sprawach frankowych posiadają duże doświadczenie, a ich pojawienie się na rynku spowodowane zostało chęcią szybkiego i prostego zarobku, bo tak niestety niektórzy pomoc kredytobiorcom w sprawach frankowych zaczęli postrzegać.

Najistotniejsze jest jednak to, że takie kancelarie w większości przypadków nie są nawet prowadzone przez adwokatów czy radców prawnych, a przez „ekspertów z zakresu spraw frankowych”, czyli przez osoby, które tak naprawdę nigdy w sądzie sporu z bankiem nie toczyły ponieważ nie mają nawet takich uprawnień.

Takie kancelarie ukierunkowane są na ilość, a nie na jakość, brak jest więc indywidualnego podejścia do każdej sprawy, a duża ilość prowadzonych spraw powoduje, że każda prowadzona jest według tego samego schematu, efekt jest więc taki, że w jednym przypadku schemat ten się sprawdzi i kredytobiorca wygra z bankiem, lecz w drugim przypadku już nie i sprawa kończy się przegraną.

Wskazane kancelarie współpracują oczywiście z profesjonalnymi pełnomocnikami, bo w końcu w sądzie kredytobiorca może być reprezentowany tylko przez adwokata lub radcę prawnego, jednak posiadacz kredytu frankowego nie ma żadnego wpływu na wybór swojego pełnomocnika, nie wie jakie posiada doświadczenie i kompetencje w prowadzeniu spraw przeciwko bankom, nie wie na ile pełnomocnik zapoznał się z jego sprawą, a także nie może mieć pewności czy przez cały proces będzie reprezentowany przez tę samą osobę.

Ponadto, w przypadku zawarcia sprawy z pośrednikiem frankowicz nie ma bezpośredniego wpływu na pracę adwokata lub radcy prawnego, który zostanie wynajęty przez spółkę, która zleci sprawę ponieważ umowę ma zawartą z pośrednikiem, a nie z prawnikiem bezpośrednio.

Ciekawe informacje: SZTUCZNA INTELIGENCJA dla Frankowiczów sprawdzi w 2 min czy możesz pozwać bank

Kancelarie frankowe prowadzone w formie sp. z o.o. często zakładane są przez te same osoby co wcześniej oferowały produkty finansowe banków a nawet sprzedawały kredyty frankowe!

Obecnie działają jako pośrednicy poszukując klientów dla kancelarii, które wybrały taką formę pozyskania klienta. Zwrócić uwagę należy na to, że jeśli jakiś adwokat lub radca prawny decyduje się na taką współpracę ze spółką powinno nam to dać do myślenia.

Dobry prawnik od spraw frankowych nie narzeka zwykle na brak klientów a już na pewno nie musi ich pozyskiwać w sposób, który wprost jest zabroniony przez samorządy adwokackie oraz radców prawnych.

Wiele spółek prowadzących sprawy frankowiczów, choć posiadają bardzo profesjonalny marketing to jednak firmy które wcześniej dochodziły odszkodowań powypadkowych. Należy wiedzieć, że tego typu sprawy nie mają nic wspólnego ze sprawami dotyczącymi kredytów frankowych.

Ponadto, kancelaria działająca jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i zachowania tajemnicy zawodowej, a jej odpowiedzialność ograniczona jest do wysokości kapitału zakładowego, który zwykle ustalany jest na minimalnym poziomie, czyli 5 000 złotych.

Te wszystkie okoliczności powodują więc, że podjęcie współpracy z kancelarią prowadzoną w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej jest bardzo dla kredytobiorcy ryzykowne.

Poszukując odpowiedniej kancelarii powinieneś więc przede wszystkim zwrócić uwagę czy kancelaria jest prowadzona przez profesjonalnych pełnomocników ( czyli adwokata lub ewentualnie radcę prawnego) i na to jakie posiadają oni doświadczenie w sprawach dotyczących kredytów frankowych.

Jak dużą kancelarię frankową wybrać?

Na wybór odpowiedniej kancelarii do sprawy frankowej wpływ może mieć również trwająca epidemia koronawirusa, gdyż w obecnej sytuacji lepiej jest powierzyć swoją sprawę kancelarii w której pracuje większa liczba prawników, niż niewielkiej lub nawet jednoosobowej kancelarii.

Warto przed zleceniem sprawy zwrócić uwagę, że gdy zlecisz sprawę nieco większej kancelarii to w razie zachorowania twojego pełnomocnika, jest szansa, że inny prawnik z tej samej kancelarii zajmie się twoją sprawą i przejmie ją od kolegi.

Powyższe jest szczególnie istotne w przypadku stawienia się na rozprawę, gdyż chory pełnomocnik na rozprawę nie pójdzie, a odroczenie z tego powodu terminu wyznaczonego posiedzenia spowoduje kilkumiesięczne opóźnienie w rozpoznaniu sprawy, co nie jest dla ciebie korzystne.

W sytuacji, gdy twój pełnomocnik nie będzie mógł osobiście przyjść na rozprawę, z całą pewnością zorganizuje za siebie zastępstwo, lepiej jednak dla ciebie by była to osoba z tej samej kancelarii, gdyż być może będzie już znała twoją sprawę i ty również będziesz znać tego prawnika.

Nie ilość a jakość wyroków się liczy

Jak zostało powyżej wskazane, wybierając kancelarię do prowadzenia sprawy frankowej zwrócić należy przede wszystkim uwagę na doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju postępowań, a co za tym idzie, niezmiernie istotne są statystyki, a więc ile prowadzonych procesów z bankami dana kancelaria wygrała.

Oczywistym jest, że im więcej wygranych po stronie kancelarii tym masz większą pewność, że dobrze trafiłeś i jest większa szansa, że twoja sprawa również będzie mieć szczęśliwe zakończenie, przed podjęciem współpracy warto jednak uzyskane przez kancelarie wyroki przeanalizować.

Przeczytaj: Jak wyliczyć roszczenie kredyt we frankach – kalkulator dla frankowiczów.

Nie ulega wątpliwości, że kancelaria pełnych akt i wyroków ci nie pokaże i to bardzo dobrze o niej świadczy, gdyż można z tego wywieść, że kancelaria ta dba o poufność swoich klientów, jednak powinieneś się dowiedzieć jakie wyroki dana kancelaria uzyskuje, a więc czy o unieważnieniu umowy kredytu frankowego sąd orzekał w sentencji wyroku.

Unieważnienie jest obecnie najkorzystniejszym dla kredytobiorcy rozwiązaniem, dlatego też większość postępowań frankowych prowadzonych jest w tym kierunku, jeśli jednak w sentencji wyroku sąd nie stwierdzi nieważności umowy, lecz jedynie w uzasadnieniu wskaże pewne przesłanki, które za nieważnością mogą przemawiać, to wiedz, że nie jest to dla ciebie najlepsze rozwiązanie, bo w sumie to do końca nie wiadomo co z takim orzeczeniem zrobić.

Sentencja jest najistotniejszą częścią wyroku, w której sąd rozstrzyga wszystkie sporne kwestie, dlatego musi być ona precyzyjna i powinno w niej zostać wprost wyartykułowane to czego żądasz, kancelaria, której powierzysz swoją sprawę powinna więc umieć uzyskać dla ciebie taki wyrok.

Nawet porównując doświadczone kancelarie frankowe działające na rynku spraw frankowych od 4-5 lat można zauważyć, że niektóre z nich uzyskują wyroki szybciej i są one bardziej korzystne dla klientów.

Jak długi powinien być pozew sprawie frankowej ?

Kancelarie w różny sposób starają się przedstawić swoją działalność by zachęcić potencjalnego klienta do nawiązania współpracy, na pierwszym spotkaniu możesz się więc spodziewać, że jeśli nawet sam nie zapytasz to prawnik przybliży ci sukcesy kancelarii z zakresu spraw frankowych.

Niektórzy takie zachowanie mogą odczytać oczywiście jako przechwałki, wiedz jednak, że takie informacje również dla ciebie mają bardzo istotne znaczenie, gdyż znacznie ułatwią ci zapoznanie się ze sposobem działania i doświadczeniem danej kancelarii i dają wyjście do takiego poprowadzenia rozmowy by wszystkich najistotniejszych kwestii na temat profesjonalizmu danej kancelarii się dowiedzieć.

Niektóre kancelarie jednak nieco się „zapędzają” i na dowód swojego profesjonalizmu oświadczają, że składane przez nich pozwy liczą nawet 200-300 stron.

Bez wątpienia wskazana objętość może zrobić wrażenie, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że ktoś taki obszerny pozew musi napisać, druga strona medalu jest jednak taka, że sąd taki pozew będzie musiał przeczytać, a wówczas już tak dobrze to nie wygląda.

Sędziowie od dawna narzekają i zwracają uwagę, że tak długie pisma procesowe nie są potrzebne i tylko zaciemniają całą sprawę, gdyż mając długość książki jest spora szansa, że coś istotnego sądowi podczas czytania umknie.

W takich pozwach, idących na ilość, a nie na jakość, zwykle nie ma wskazanego jednoznacznego stanowiska, lecz jest wszystko i sąd ma sobie sam wybrać co mu najbardziej odpowiada, taki pozew nie świadczy więc o profesjonalizmie, lecz wręcz przeciwnie, bo jeżeli pełnomocnik nie potrafi powiedzieć czego żąda, to stanowisko przyjęte przez sąd nie musi być korzystne dla kredytobiorcy.

Popadanie z kolei w drugą skrajność, a więc sporządzając lakoniczny pozew, które nie jest dobrze uzasadniony również nie jest idealnym rozwiązaniem, pozew więc powinien być zwięzły, lecz musi wszystkie najistotniejsze kwestie zawierać, wtedy dopiero możemy powiedzieć, że dana kancelaria działa profesjonalnie.

Zwróć uwagę ile zwykle trwają sprawy prowadzone przez daną kancelarię

Jak powszechnie wiadomo, sprawy frankowe są postępowaniami skomplikowanymi i przede wszystkim długotrwałymi, gdyż na wydanie wyroku przez sąd drugiej instancji trzeba łącznie czekać nawet  3-4 lata, co z całą pewnością nie napawa optymizmem.

Na długość trwania sprawy z pewnością ma też znaczenie mocna i przemyślana argumentacja kancelarii prowadzącej sprawę.

Od około połowy 2020 r. najlepsze kancelarie frankowe zaczęły publikować informacje o nadzywaczjnie szybko wydanych wyrokach.

Pojawiły się informacje, że wyroki wydawane są po jednej rozprawie lub nawet bez przeprowadzenia rozprawy a czas od złożenia pozwu do wydania wyroku I instancji to nawet 3-4 miesiące.

Zobacz: Najszybsze unieważnienie kredytu frankowego w Polsce?

Kancelarie, które tak szybko uzyskują rozstrzygnięcia najprawdopodobniej posiadają bardzo dobre przygotowanie do procesów frankowych, a ich argumentacja jest bardzo przekonująca i wiedzą na jakie aspekty zwrócić uwagę by korzystny wyrok szybko uzyskać.

Wiele w takim przypadku zależy oczywiście również od sądu orzekającego, jednak szukając prawnika z całą pewnością warto zainteresować się kancelarią, która może pochwalić się takimi szybkimi procesami, bo to właśnie świadczy o jej profesjonalizmie.

Przedstawiciele handlowi proponujący usługi spółek pośredników

Niestety coraz częściej zdarza się również, że do kredytobiorców, którzy dopiero zastanawiają się nad pozwaniem banku, same zgłaszają się firmy, oferujące swoją pomoc w prowadzeniu postępowania przeciwko bankowi.

Kontaktują się z kredytobiorcami np. na prywatny numer telefonu, lub co gorsza, wysyłają swoich przedstawicieli by odwiedzili kredytobiorcę w domu. Pomijając już fakt, że zapewne samo zdobycie takich informacji nie odbyło się w sposób legalny, w końcu przedstawiciel firmy nie będzie chodził od mieszkania do mieszkania i dopiero wtedy pytał czy jesteś „szczęśliwym” posiadaczem kredytu frankowego, lecz on te wszystkie informacje już posiada i idzie do konkretnej osoby z kredytem, to nigdy z takimi podmiotami nie należy nawiązywać współpracy.

 

W sądzie możesz być reprezentowany tylko przez adwokata lub radcę prawnego, i tylko te osoby są w stanie zagwarantować ci właściwą pomoc, z poszanowaniem i ochroną twoich praw, a profesjonalny pełnomocnik z dobrą reputacją w zakresie prowadzenia procesu frankowego do ciebie do domu nie przyjdzie, a tym bardziej nie wyśle w tym celu żadnego swojego przedstawiciela.

Firmy trudniące się takimi czynnościami pragną jedynie wykorzystać trudną sytuację w jakiej się znalazłeś i w łatwy sposób na tobie zarobić, bo również banki nie wysyłają do swoich klientów handlowców by przedstawiali kredytobiorcom polubowne rozwiązania na uwolnienie się od kredytu frankowego, bez konieczności wszczynania postępowania sądowego.

Cena jako czynnik wyboru kancelarii do prowadzenia sprawy frankowej

Wybór kancelarii do prowadzenia sprawy frankowej nie powinien zależeć również tylko od wysokości wynagrodzenia prawnika, zatem na pewno dobrym pomysłem nie jest porównywanie cen kancelarii poprzez dedykowane temu porównywarki, a następnie podjęcie współpracy z tą najtańszą.

Przede wszystkim, kancelarie które zgadzają się by ceny oferowanych przez nie usług znalazły się w porównywarkach, gdzie występują razem ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością, naruszają zasady etyki, więc sama ta okoliczność nie wróży owocnej współpracy, a poza tym, najtaniej nie znaczy wcale najlepiej, a chyba właśnie na najlepszej pomocy ci zależy.

Wynagrodzenie za prowadzenie sprawy frankowej zależy od bardzo wielu czynników, m.in. od odległości pomiędzy siedzibą kancelarii, a siedzibą sądu do którego pozew zostanie złożony, jak również od stopnia skomplikowania sprawy, bo może się okazać, że kredytobiorca podpisał w międzyczasie niekorzystny dla siebie aneks. Prawnik koszty takiego procesu kalkuluje więc po pierwszym spotkaniu, kiedy już wie co w sprawie przyjdzie mu zrobić.

Dlatego też korzystanie z porównywarek cen nie jest miarodajne, gdyż wszystkich tych indywidualnych aspektów nie uwzględniają.

Nie jest również tajemnicą, że wynagrodzenie adwokata lub radcy prawnego jest z reguły wyższe niż kancelarii działającej jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a wynika to z faktu, że odpowiedzialność profesjonalisty jest większa i profesjonalista więcej czasu poświeci na twoją sprawę, a poza tym, on się w tych sprawach specjalizuje, więc i szanse na wygraną masz większe.

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie są z kolei ukierunkowane na wynik, lecz na liczbę prowadzonych procesów, być może więc zapłacisz mniej, lecz i jakość świadczonych usług będzie niższa.

Pamiętać również powinieneś, że rozmawiając z prawnikiem o wynagrodzeniu zawsze masz możliwość nie tylko negocjowania jego wysokości, lecz z całą pewnością ustalisz takie warunki płatności, które będą dla ciebie korzystne.

Bardzo często jest tak, że na początku postępowania wpłaca się jedynie zaliczkę, natomiast reszta wynagrodzenia jest płatna na poszczególnych etapach postępowania lub nawet po zakończeniu procesu, nie musisz więc obawiać się, że już na początku będziesz musiał zebrać całą kwotą odpowiadającą wysokości wynagrodzenia prawnika.

Adwokat/radca prawny to również jest człowiek i na pewno nie można się bać rozmawiać z nimi o pieniądzach, gdyż wypracowanie dla każdej ze stron korzystnych warunków finansowych jest jak najbardziej w każdym przypadku możliwe.

Dlaczego warto dobrze wybrać kancelarie frankową?

Wybór kancelarii do sprawy frankowej nie jest prostą sprawą i wymaga zaangażowania oraz czasu, warto jednak czynności tej poświęcić nieco uwagi, gdyż stawka w takich postępowaniach jest bardzo wysoka.

W dobie internetu i komunikacji na odległość możesz jednak wszystkie niezbędne czynności wykonać z domu, dlatego tym bardziej takie poszukiwania nie powinny stanowić problemu.

Choć po liczbie korzystnych dla kredytobiorców wyroków mogłoby się wydawać, że proces z bankiem to jedynie czysta formalność, to w rzeczywistości tak nie jest, nie zmniejszaj więc swoich szans na wygraną brakiem prawnika lub powierzeniem sprawy nieodpowiedniej osobie.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

12 KOMENTARZE

 1. Przydało by sie jeszcze mocne ostrzeżenie przed spółkami z o.o. udającymi sprawdzone kancelarie frankowe i to wcale nie ze względu na brak wiedzy czy umiejętności prowadzenia sprawy ale ze względu na gigantyczne koszty jakie proponują ukryte za premią za sukces. To jest teraz wręcz nagminne. Premie za sukces liczone od 10 do 20% od korzyści osiągniętych w sadzie. Ludzie nie rozumieją tych zapisów i kwoty te nie sa policzalne dokladnie w momencie popisania umowy a wychodza one nawet w setkach tysiecy zlotych. To jest właśnie powod dlaczego niektorzy prawnicy ukrywaja sie za spółkami i dlaczego spółki wlasnie przez handlowcow a nie prawnicy bezposrednio czy kancelarie pozyskuja swoich klientów. Takie spółki obiecuja cuda, ludziom marzy sie życie bez kredytu i pozbycie sie garba i nawet nie liczą ile to bedzie kosztować. Generalna zasada powinna byc taka, ze do sprawy frankowe wybieramy adwokata i radce prawnego i nawet też żadnej kancelarii co wspolpracuje z pośrednikami. Bo np we Wrocławiu sa kancelarie frankowe prowadzone przez radcow prawnych z doswiadczeniem ale tez biora sobie posrednikow aby kasowac klientow kwoty typu 4000zl + 10% na tych tez trzeba uważać

 2. Brakuje w artykule informacji o formach wynagrodzenia kancelarii, których należy unikać. Niestety są kancelarie profesjonalne i mające odpowiednią wiedzę merytoryczną ale stosujące rozliczenia ( zwłaszcza końcowe ), które podchodzą pod lichwę. To może być istotna informacja dla osób które nie do końca rozumieją co do nich mówi prawnik

  • Firmy ktore przerzucily sie z odszkodowań maja bardzo kiepskie opinie wsrod frankowiczow przewaznie. Sprawy frankowe to zupelnie co innego niz odszkodowania. Tu wymaga sie kreatywnosci i indywidualnego podejscia. W tych firmach o to bardzo trudno, choć handlowcow maja znakomitych i z pewnością potrafia czarować. Jednak tak spraw frankowych sie nie wygrywa

  • Dobra kancelaria frankowa vs spolka odszkodowqwcza to jak szybki fast food obslugujacy setki klientow i dobra restauracja. W jednym w i w 2 zjesz. Ale w 1 masz wieksze szanse ze zle sie to odbije na twoim zdrowiu. Od razu lub nieco pozniej….

  • Prawomocnie raczej ciężko bo by musiał wygrać w I instancji dość szybko i jeszcze bank by musial uznać, ze prawnik ma tak silne argumenty, ze nawet nie ma sensu składać apelacji. Jeszcze takich przypadkow nie ma aby banki tak się poddawały. Prawomocna wygrana szybko to jest 2 lata. Tak trzeba zakładać.

Najnowsze