PLN - Polski złoty
CHF
4,38
sobota, 20 lipca, 2024

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni – opinie i recenzja

Aktualizacja 3.05.2024 r. Publikacja 01.07.2021

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni to jedna z pierwszych kancelarii w Polsce, które podjęły walkę w sądach przeciwko bankom w sprawach na tle kredytów frankowych. Obecnie jedna z najbardziej znanych i doświadczonych kancelarii w Polsce. Założyciel kancelarii Adwokat Jacek Sosnowski zdobywał doświadczenie w renomowanych kancelariach na terenie Wrocławia i Warszawy, a już w 2013 roku rozpoczął prowadzenie sporów z bankami o kredyty frankowe. Obecnie sprawy frankowe to jedyna specjalizacja kancelarii. Kancelaria oferuje kompleksową usługę w tym zakresie i reprezentuje frankowiczów w sporach ze wszystkimi bankami w Polsce – obecnie kancelaria ma miano jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju. 

Wąska specjalizacja przekłada się na wyjątkowo bogate doświadczenie i liczne sukcesy Kancelarii. Kancelaria posiada wiele udokumentowanych sukcesów w postaci wyroków unieważniających i odfrankowiających umowy kredytowe, dotyczące także banków uznanych za najtrudniejsze np. Fortis Bank czy Deutsche Bank. Łącznie na stronach i kanałach internetowych Kancelaria prezentuje około 1700 spraw frankowych zakończonych korzystnie dla swoich klientów. Regularnie publikuje szczegółowe podsumowanie sukcesów z danego miesiąca na blogu https://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl – gdzie podaje sygnatury spraw oraz czas ich trwania. Od niedawna informacje o wygranych zamieszcza także na swoim profilu na Instagramie. Obecnie są to głównie krótki filmy informacyjne. Kancelaria prowadzi także swój profil na platformie Tik Tok.

Kancelaria co rok publikuje informacje i podsumowuje swoje dokonania. Na blogu opublikowała podsumowanie roku 2021 r. z którego wynika, że w 2021 r. wygrała 177 spraw frankowych w tym 14 wyroków jest już prawomocnych a także podsumowanie 2022 r. z którego wynika, że kancelaria wygrała 522 sprawy frankowe w tym 93 sprawy prawomocnie.

Ostatnio kancelaria opublikowała najnowsze podsumowanie sukcesów z 2023 roku z którego wynika, że rok 2023 był przełomowy dla Kancelarii, która umocniła swoją pozycję jako lidera w dziedzinie pomocy prawnej dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. W tym roku osiągnęła aż 815 korzystnych rozstrzygnięć dla swoich klientów, z czego 147 wyroków stało się prawomocnych. Jest to znaczący wzrost skuteczności w porównaniu do 431 pozytywnych wyroków w 2022 roku, co świadczy o rosnącej efektywności i przyspieszeniu procedur sądowych.

Kancelaria, skupiając się na ciągłym doskonaleniu i rozszerzeniu zakresu swoich usług, w 2023 roku poszerzyła działalność o sprawy związane z kredytami wiborowymi oraz sankcją kredytu darmowego. Dzięki zaangażowaniu zespołu, liczącego 29 adwokatów i radców prawnych, Kancelaria Sosnowski stała się jedną z największych indywidualnych kancelarii specjalizujących się w sporach frankowych.

Kancelaria prezentuje także opinie Klientów kancelarii w formie nagrań video.

Obszar działania kancelarii obejmuje cały kraj – biura i oddziały funkcjonują w Warszawie, Gliwicach, Krakowie i Szczecinie. W 2024 roku zespół Kancelarii tworzy grupa już 29 adwokatów oraz radców prawnych oraz prawie 20 osób personelu pomocniczego, co sprawia że jest to jedna z największych kancelarii prowadzących sprawy Frankowiczów. Wiedza i duże doświadczenie adwokatów oraz radców prawnych Kancelarii gwarantuje wysoki standard usług i indywidualne podejście do każdej sprawy. Wszyscy prawnicy posiadają bogate doświadczenie procesowe i specjalizują się w dochodzeniu roszczeń przeciwko bankom na tle kredytów walutowych, w prawie cywilnym, bankowym i prawie ochrony konsumentów. Poza pracą w renomowanych kancelariach prawnych, mogą się pochwalić doświadczeniem zdobytym w takich instytucjach jak m.in. banki, Ministerstwo Gospodarki czy biuro Rzecznika Finansowego.

Kancelaria jako pierwsza w kraju stworzyła Kalkulator dla Frankowiczów www.kalkulatorfrankowicza.pl , który pozwala wyliczyć i porównać korzyści z unieważnienia umowy kredytowej oraz jej odfrankowienia. Ostatnio dodany został moduł szacujący korzyści Frankowicza z ewentualnej ugody na warunkach KNF.

Drugim absolutnie innowacyjnym narzędziem stworzonym przez Kancelarię jest skanerchf.pl .

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji Skaner CHF samodzielnie weryfikuje umowę i w kilkanaście sekund wskazuje w niej klauzule niedozwolone, które mogą być podstawą do jej unieważnienia.

Kancelaria prowadzi na stronie internetowej blog firmowy oraz kanał na YouTube. Ze względu na merytoryczne i atrakcyjnie zaprezentowane treści kanał cieszy się sporą popularnością (ma prawie 2200 subskrybentów). Filmy podzielone są na kilka serii, w tym:

 • Nasze Wygrane – Kancelaria przedstawia w tej serii swoje wygrane i opisuje zwycięstwa
 • Z Życia Kancelarii – prezentacja jak wygląda praca kancelarii frankowej od środka
 • Frankowicze Q&A – odpowiedzi prawników Kancelarii na najważniejsze pytania Frankowiczów
 • Rekomendacje – w tym cyklu występują klienci kancelarii, którym udało się wygrać z bankami i przedstawiają opinie o Kancelarii
 • Nasze technologie – Kancelaria prezentuje stworzone przez nią narzędzia informatyczne dla Frankowiczów, m in. Kalkulator Frankowicza oraz Skaner CHF.

Co jeszcze wyróżnia Kancelarię Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni na tle innych kancelarii frankowych? Jakie informacje na temat kancelarii można znaleźć na internetowej stronie firmowej? Jak Kancelarię oceniają w internecie klienci? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

 

Źródło www.adwokatjsosnowski.pl

Jakie usługi świadczy Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni?

Działalność Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni skupia się na pomocy osobom poszkodowanych przez instytucje finansowe w szczególności przez banki. Kancelaria ściśle wyspecjalizowała się w pomocy osobom posiadającym tzw. kredyty we frankach

Kancelaria oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę prawną osób posiadających kredyty walutowe oraz osób poszkodowanych przez instytucje finansowe. W zakresie kredytów walutowych oferuje głównie pomoc w sprawach o unieważnienie umowy kredytu walutowego lub jej odfrankowienie. Kancelaria prowadzi sprawy dotyczące kredytów we frankach, ale także kredytów w innych walutach obcych (dolarach, jenach, euro), sprawy o zastosowanie sankcji kredytu darmowego oraz o unieważnienie wskaźnika WIBOR w umowach o kredyty w złotówkach. Zakres usług prawnych oferowanych osobom posiadającym kredyty frankowe i kredyty PLN jest kompleksowy. To m. in.: udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych, występowanie przed sądami i urzędami, skuteczna egzekucja wyroków po prawomocnym zakończeniu postępowań w sprawach frankowych

Duży zespół prawników i biura w Warszawie oraz innych miastach Polski, pozwalają na reprezentowanie klientów na terenie całego kraju. Dużym atutem kancelarii jest kadra składająca się jedynie z doświadczonych adwokatów i radców prawnych.

Sprawy sądowe, w których Kancelaria występuje w charakterze pełnomocnika kredytobiorców frankowych obejmują wszystkie banki posiadające portfele kredytów walutowych. Z danych zawartych na stronie internetowej wynika, że

Kancelaria posiada na koncie ok 1700 korzystnych dla Frankowiczów wyroków ( stan na 05.2024). Na swoim blogu umieszcza bardzo szczegółowe opisy spraw z których wynika, że sprawy prowadzi szybko i skutecznie. Kancelaria w sposób jasny i przejrzysty prezentuje wyroki ich baza jest regularnie publikowana na stronie https://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/baza-wyrokow/

W ramach pomocy kredytobiorcom frankowym Kancelaria oferuje bezpłatną analizę dokumentacji kredytowej, oszacowanie korzyści i bezpłatną konsultację z adwokatem.

Jak działa Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni?

Pierwszym krokiem w każdej sprawie frankowej prowadzonej przez Kancelarię jest kompleksowa analiza dokumentacji kredytowej, oszacowanie kwot możliwych do odzyskania oraz wycena prowadzenia procesu. Kancelaria oferuje bezpłatną analizę umowy kredytowej, z której można skorzystać wysyłając zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy lub na podany adres mailowy. Wysyłając formularz trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących m.in. takich kwestii jak ewentualne nadpłaty kredytu, wcześniejsze spłaty, przeznaczenie kredytu, wykorzystywanie nieruchomości pod wynajem lub działalność gospodarczą. Warunkiem niezbędnym aby przeprowadzić weryfikację dokumentacji kredytowej jest przesłanie skanu lub zdjęcia umowy kredytowej. Zespół Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni przeprowadza analizę w ciągu 3 dni roboczych. Obejmuje ona indywidualną ocenę dokumentów pod kątem występowania w nich postanowień niedozwolonych, a także określenie jakiego typu roszczenia wobec banku można wysunąć (unieważnienie umowy czy odfrankowienie).

Analiza finansowa daje natomiast odpowiedź na pytanie jaki wpływ mają zastosowane przez bank klauzule abuzywne na finanse kredytobiorcy. Dokumenty niezbędne do tej analizy to:

 1. zestawienie dat płatności rat wraz z oprocentowaniem zastosowanym przez bank do każdej raty
 2. zestawienie kwot pobranych przez bank – kwoty wyrażone w PLN (aż do momentu podpisania ewentualnego aneksu umożliwiającego spłacanie kredytu bezpośrednio we frankach), po podpisaniu takiego aneksu kwoty mogą być wyrażone w CHF
 3. informacja o wysokości transz kredytu oraz o dacie wypłaty każdej transzy (w PLN)

Informacje powyższe powinny być ujęte na zaświadczeniu od banku, o wydanie którego trzeba wystąpić samodzielnie i przesłać jego skan lub zdjęcie na adres mailowy Kancelarii. Na stronie internetowej w zakładce https://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/dokumenty/ odnaleźć można wzory wniosków o zaświadczenia dotyczące kredytów indeksowanych i denominowanych do kursu obcej waluty.

W ramach analizy pracownicy Kancelarii przygotowują także strategię działania w danej sprawie oraz oszacowują koszty prowadzenia całego procesu. Następnie możliwa jest bezpłatna konsultacja z adwokatem za pomocą telefonu, komunikatorów Zoom, WhatsApp, Skype, Google Meet lub bezpośrednio w siedzibie albo w oddziałach Kancelarii. Zlecenie analizy dokumentacji oraz przeprowadzenie konsultacji z prawnikiem nie zobowiązuje do podpisania umowy z Kancelarią.

Kancelaria Sosnowski posiada wypracowaną przez lata taktykę walki z bankami, którą dostosowuje indywidualnie do każdej sprawy. Szanse na sukces zwiększa zespół adwokatów i radców prawnych posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów z bankami.

Kancelaria przygotowała także formularze dla osób posiadających kredyty w złotówkach i chcących obniżyć swoje raty poprzez wyeliminowanie wskaźnika WIBOR a także dla osób posiadających kredyty konsumenckie do 255.000 zł i chcących skorzystać z Sankcji Kredytu Darmowego.

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni – opinie klientów

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni posiada na platformie Google wysoką notę ogólną 4,5 na 5 możliwych, wyliczoną na podstawie 108 opinii klientów. Są to w zdecydowanej większości opinie pozytywne. Klienci zwracają uwagę na takie aspekty pracy kancelarii, jak:

 • wysoki profesjonalizm i ponadprzeciętna jakość
 • duże doświadczenie prawników kancelarii
 • skuteczność w walce z bankami
 • dobra relacja: jakość – doświadczenie – cena
 • szybki czas reakcji na zgłoszenie oraz szybkie doprowadzanie spraw do korzystnego finału
 • profesjonalny i liczny zespół specjalistów od kredytów frankowych
 • duże zaangażowanie prawników
 • empatyczne i uczciwe podejście do klientów
 • trzymanie ręki na pulsie i dobre orientowanie się w sprawie
 • dobry kontakt telefoniczny i mailowy, a w razie potrzeby możliwość umówienia osobistego spotkania
 • działanie zgodnie z zasadami etyki

Z opinii zamieszczonych na platformie Google wynika, że Kancelaria Sosnowski doprowadziła do pomyślnego finału wiele spraw frankowych. Wśród klientów są tacy, dla których Kancelaria wywalczyła już korzystne wyroki, jak również klienci z sądowym zabezpieczeniem roszczenia (zawieszenie spłaty rat do momentu uzyskania prawomocnego wyroku). Podkreślany jest przede wszystkim wysoki standard usług oraz profesjonalizm zespołu prawników, którzy wykazują ponadprzeciętne zaangażowanie i pilotują sprawę do samego końca. Wiele osób uważa koszty obsługi sprawy przez Kancelarię za umiarkowane i adekwatne do jakości, chociaż zdarzyły się także opinie negatywne

Natomiast na stronie internetowej Kancelarii http://www.adwokatjsosnowski.pl/referencje/ znajdują się rekomendacje klientów Kancelarii w formie nagrania wideo.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

Co wiemy o Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni – informacje ze strony

Na stronie firmowej http://www.adwokatjsosnowski.pl/ można przeczytać o największych sukcesach Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni (a jest ich sporo), poznać sylwetki prawników wraz z ich dossier, zasięgnąć informacji o zakresie usług i sposobie działania w walce z bankami.

Kancelaria może się pochwalić tym, że sprawami frankowymi zajmuje się już od roku 2013, co jest jednym z dłuższych stażów na rynku. Wyroki sądowe uzyskane przez Kancelarię w sprawach frankowych są prezentowane w bazie wyroków na blogu firmowym. Znajdziemy tam około 1500 wyroków, wydanych w sprawach przeciwko takim bankom jak:

 • BGŻ
 • BPH
 • BPH GE Money
 • BRE Bank/ mBank
 • BZ WBK
 • Deutsche Bank
 • Getin Noble Bank
 • mBank
 • ING Bank Śląski
 • Multibank
 • Millennium
 • PKO BP
 • PKO BP Nordea
 • Raiffeisen Polbank
 • Santander

Wyroki i Wygrane Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria nie ukrywa sygnatur spraw, w sposób klarowny informuje o swoich wygranych w postaci unieważnienia umowy kredytowej lub jej odfrankowienia. Kancelaria na swoich blogach oraz kanale Youtube opisuje i podaje sygnatury ok 1600 wygranych przez siebie spraw.

Część z wyroków jest omówiona przez prawników Kancelarii na VideoBlogu. Przeglądając stronę dowiadujemy się, że Kancelaria posiada liczne prawomocne oraz nieprawomocne wyroki, także w sporach z bankami, które powszechnie uznawane są przez kancelarie prawne za trudne do walki w sądzie (np. Fortis Bank czy Deutsche Bank).

Co więcej, sprawy są prowadzone skutecznie i szybko – wyroki wydawane są nawet w kilka miesięcy, także w obleganych przez Frankowiczów sądach w Warszawie.

Na stronie internetowej można zlokalizować wiele informacji wskazujących, że wyroki w I instancji Kancelaria uzyskuje często w czasie poniżej roku, a rekordem jest unieważnienie kredytu w 3 miesiące od złożenia pozwu.

Także wyroki prawomocne w sprawach prowadzonych przez Kancelarię Sosnowski zapadają w bardzo szybkim tempie. Przykładem jest prawomocne unieważnienie umowy mBanku przez sąd w Warszawie w 2 lata, co jest jednym z najszybciej uzyskanych wyroków prawomocnych w kraju.

Źródło: Kanał YouTube Kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria sprawnie radzi sobie także z bankami po wyroku nakazującym odfrankowienie umowy, czego przejawem jest szybkie egzekwowanie od banków nowego harmonogramu spłaty kredytu. Kancelaria dysponuje know-how pozwalającym na przyspieszenie tej procedury, a dowodem jest uzyskanie nowego harmonogramu przez klienta Kancelarii w ciągu 80 dni.

Na stronie Kancelarii publikowane są też cenne porady dla Frankowiczów, np. od czego zacząć walkę z bankiem i co zrobić jeśli to bank złoży pozew.

Czego nie można się dowiedzieć ze strony Kancelarii Sosnowski. Na stronie brakuje informacji o kosztach powierzenia Kancelarii obsługi sprawy frankowej. Wiadome jest natomiast, że istnieje możliwość zapłaty wynagrodzenia dla Kancelarii w ratach, a analiza dokumentacji i pierwsza konsultacja z prawnikiem jest bezpłatna.

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni – podstawowe informacje kontaktowe

Siedziba Warszawa

ul. Grzybowska 4/135
00-131 Warszawa
(wejście przez główny hol budynku)

Sekretariat Warszawa: tel. 608-820-048, e-mail: sekretariat@adwokatjsosnowski.pl

Dział obsługi kredytów CHF:

tel. (22) 2951294
tel. kom. 662-739-378
tel kom: 509-127-276
e-mail: kredytywefrankach@adwokatjsosnowski.pl

Siedziba Śląsk

adres: ul. Zwycięstwa 8/5, 44-100 Gliwice
Sekretariat Gliwice, tel. (32) 7003566, (32) 7003420, tel. kom: 882-688-783

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni – mocne strony kancelarii

 • bardzo duża ilość wygranych spraw z bankami, wiele w rekordowo szybkim tempie
 • potwierdzone wygrane, trudnych, wymagających spraw frankowych, unieważnienia niestandardowych umów frankowych
 • kilkuletnie doświadczenie w sporach z bankami na tle kredytów frankowych
 • wąska specjalizacja ograniczona do obsługi sporów z instytucjami finansowymi
 • liczny i doświadczony zespół prawników składający się z adwokatów i radców prawnych
 • skuteczność i szybkość w uzyskiwaniu korzystnych wyroków
 • wypracowana taktyka w walce z bankami
 • liczne udokumentowane wygrane sprawy z bankami
 • potwierdzone wygrane ze wszystkimi bankami na rynku
 • przejrzysta polityka informowania o wygranych
 • w szybkim tempie egzekwuje od banków nowe harmonogramy spłat
 • prowadzi kanał na YouTube, który prezentuje merytoryczne informacje dotyczące kredytów frankowych
 • udostępnia w internecie darmowe narzędzia dla Frankowiczów
 • oferuje bezpłatną analizę dokumentacji kredytowej i pierwszą konsultację z adwokatem gratis
 • umożliwia zapłatę wynagrodzenia w ratach
 • nie współpracuje z pośrednikami ani z rzekomymi „kancelariami frankowymi” prowadzonymi w formie spółek akcyjnych lub spółek z o.o.
 • kancelarię pozytywnie ocenia ponad 90% klientów

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.1 / 5. Liczba głosów: 93

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze

Aktualizacja 3.05.2024 r. Publikacja 01.07.2021 Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni to jedna z pierwszych kancelarii w Polsce, które podjęły walkę w sądach przeciwko bankom w sprawach na tle kredytów frankowych. Obecnie jedna z najbardziej znanych i doświadczonych kancelarii w Polsce. Założyciel...Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni - opinie i recenzja