Lokalizacja: Wrocław

Kancelarie frankowe Wrocław

W naszym serwisie internetowym znajdziesz dokładnie opracowane zestawienie renomowanych kancelarii frankowych działających we Wrocławiu. Wybierając współpracę z doświadczonym adwokatem lub radcą prawnym, znacznie zwiększysz swoje szanse na uzyskanie korzystnego rozstrzygnięcia. Nasza baza zawiera wyłącznie kancelarie, które specjalizują się w obsłudze kredytobiorców frankowych od momentu, gdy pojawiły się pierwsze procesy frankowe w polskich sądach. Wśród nich znajdują się adwokaci i radcy prawni z bogatym doświadczeniem, którzy mogą pochwalić się licznymi wygranymi w sądach, zarówno na etapie pierwszej instancji, jak i w orzeczeniach prawomocnych przeciwko bankom. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą ekspertów w dziedzinie kredytów we frankach i wybrania odpowiedniego reprezentanta, który profesjonalnie poprowadzi Twoją sprawę w sądzie.

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową we Wrocławiu?

3 października 2019 roku stanowi przełomową datę dla kredytobiorców posiadających kredyty we frankach. W tym dniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok, który korzystnie zmienił sytuację wielu frankowiczów, ułatwiając im dochodzenie swoich praw przed polskimi sądami. W latach 2022-2023 TSUE wydał szereg korzystnych wyroków dla Frankowiczów w wyniku czego pozywanie banków i prowadzenie spraw frankowych stało się bardzo popularne. W wyniku tego, obserwujemy znaczący wzrost liczby kancelarii prawnych oferujących pomoc w sprawach związanych z kredytami frankowymi. Ważne jest jednak, aby podchodzić ostrożnie do wyboru prawnika. W związku z rosnącą popularnością tych spraw, niektóre kancelarie, które wcześniej nie zajmowały się tego rodzaju sprawami, szybko zaczęły deklarować specjalizację w obszarze kredytów frankowych na swoich stronach internetowych. Nasza baza gromadzi tylko zweryfikowanych prawników z solidnymi dowodami na ich doświadczenie w sprawach frankowych.

Podczas poszukiwań godnej zaufania kancelarii frankowej we Wrocławiu, należy zachować szczególną ostrożność wobec spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie mogą oficjalnie świadczyć usług prawniczych. Współpracując z takimi podmiotami, narażasz się na ryzyko trafić pod opiekę pośredników, a nie doświadczonych adwokatów. Tacy pośrednicy często współpracują z prawnikami, którzy mogą nie mieć odpowiedniego doświadczenia w prowadzeniu spraw frankowych, a ich wynagrodzenia bywają znacznie zawyżone.

Czym się kierujemy tworząc bazę kancelarii frankowych?

  • W szczególności zwracamy uwagę czy jedyną specjalizacją kancelarii są sprawy frankowe,
  • Sprawdzamy czy jest to kancelaria adwokacka czy radców prawnych
  • jak długo kancelaria specjalizuje się w sprawach frankowych czy kancelaria posiada korzystne wyroki w sprawach frankowych oraz publikuje ich sygnatury,
  • staramy się w miarę możliwości ustalić czy kancelaria nie stosuje wygórowanych wynagrodzeń zwłaszcza w zakresie premii za sukces.
  • Nie akceptujemy w bazie spółek lub kancelarii korzystających z pośredników
  • Sprawdzamy czy kancelaria przedstawia wyniki swoich prac, wyroki w sposób jasny i transparentny dla Klientów

Szczegółowe kryteria ocen kancelarii frankowych znajdziesz tu – Kryteria oceny kancelarii 

Nr Kryterium Opis
1 Specjalizacja w sprawach frankowych Kancelaria powinna specjalizować się wyłącznie w sprawach frankowych, posiadając wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu problemów związanych z kredytami we frankach.
2 Doświadczenie prawników Zespół prawników powinien być wyspecjalizowany w sprawach frankowych i mieć doświadczenie w sporach sądowych z bankami.
3 Transparentność działania Kancelaria powinna publikować wyniki swoich spraw, w tym wyroki korzystne dla klientów, oraz szczegółowo opisywać te przypadki.
4 Szybkość prowadzenia spraw Kancelaria powinna efektywnie przeprowadzać postępowania, unikając zbędnych opóźnień.
5 Staż w sprawach frankowych Kancelaria powinna posiadać długoterminowe doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych, co można zweryfikować poprzez historię publikacji i działalności.
6 Zwięzłość i celność pism Dokumenty przygotowywane przez kancelarię powinny być zwięzłe, celne i skoncentrowane na istotnych aspektach sprawy.
7 Selekcja informacji Kredytobiorcy powinni być ostrożni wobec opinii znalezionych w internecie i dokładnie weryfikować informacje na temat kancelarii.
8 Rekomendacje Warto zwracać uwagę na rekomendacje od klientów, szczególnie te podpisane imieniem i nazwiskiem oraz dotyczące konkretnych spraw frankowych.
9 Sposób działania kancelarii Uważać na kancelarie działające jako spółki z o.o. lub akcyjne oraz na te, które intensywnie poszukują klientów poprzez reklamę lub pośredników.
10 Zakres działania Preferować kancelarie działające na szerszym obszarze, w różnych regionach kraju.
11 Wstępna rozmowa z prawnikiem Zaleca się spotkanie z prawnikiem, który będzie prowadzić sprawę, aby ocenić jego kompetencje i poczuć zaufanie do jego osoby.

Kancelarie frankowe z Wrocławia

Chociaż wyrok TSUE z 2019 r. wiele ułatwił, nadal musisz ubiegać się o sprawiedliwość przed polskim sądem. Z tego powodu opłaca się wybrać pełnomocnika, który ma na swoim koncie wygrane sprawy frankowe. Jest to najlepszy dowód, że dana kancelaria orientuje się w skomplikowanych zagadnieniach prawnych związanych z tą dziedziną. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia stron internetowych poszczególnych adwokatów i radców prawnych z Wrocławia proponowanych na naszym portalu. Znajdziesz na nich więcej informacji dotyczących doświadczenia danego prawnika.

Przeglądając witryny internetowe prawników z Wrocławia pewnie spodziewałeś się, że wybór kancelarii frankowych jest ogromny. Jednak wcale tak nie jest. Choć wielu prawników we Wrocławiu twierdzi, że posiada ogromne doświadczenie w sprawach frankowych, to faktycznie kancelarii legitymujących się potwierdzonymi sukcesami oraz odpowiednim know how w sprawach frankowych jest bardzo mało. Nie tylko we Wrocławiu ale w całej Polsce. I choć ostatnimi czasy temat kredytów we frankach stał się bliski wielu prawnikom to niestety nie zdążyli oni nabyć jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Najbardziej doświasczone kancelarie frankowe to te, które sprawami frankowymi zajmowały się na długo przed tym jak to było modne. To właśnie te kancelarie samodzielnie rozpracowały problematykę spraw frankowych. Obecnie wiele nowych kancelarii na rynku jedynie wzoruje się na ich wyrokach

Zapoznaj się z bazą dostępną na Franknews.pl i wybierz kancelarię, która będzie reprezentować Cię przed sądem. Przed nawiązaniem współpracy z pełnomocnikiem zachęcamy do przeczytania informacji o sprawach frankowych, które udostępniamy na naszym portalu internetowym. Znajomość podstawowych zagadnień prawa w tym zakresie pozwoli Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą współpracy z adwokatem i przygotować się na nadchodzącą sprawę sądową. Pamiętaj, że nasza baza to jedynie wskazówka – aby wybrać dobrze pełnomocnika musisz samodzielnie zweryfikować doświadczenie prawnika oraz dokonać niezbędnych analiz.

Zapoznaj się z pomocnymi artykułami:

Jak wybrać kancelarię do sprawy kredytu frankowego?
Pytania do kancelarii frankowych przed rozpoczęciem sprawy.
Pozew i pierwsze kroki frankowicza w sprawie o kredyt we frankach

Pokazuje 1 - 1 z 1
Adwokat Paweł Borowski
3.4103
Władysława Sikorskiego 3H lok 104, 53-659, Wrocław