Lokalizacja: Gdańsk

Kancelarie frankowe Gdańsk

Czy już jest dobry czas aby pozwać bank za kredyt we frankach? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam, ale aby to zrobić trzeba poznać specyfikę spraw frankowych oraz aktualności ze świata frankowiczów.

Jedno jest pewne, sprawy frankowe nie są proste ani oczywiste. Nie wygrywają się same. Dlaczego o tym warto napisać? Sprawy frankowe są popularne od jakiegoś czasu, zapewne każdy słyszał o wyroku TSUE z października 2019 r. Wcześniej przed tym wyrokiem mało który prawnik zajmował się sprawami frankowymi, właściwie w całej Polsce było tylko kilkunastu specjalistów – adwokatów i radców prawnych. Kancelarie te wypracowały sposoby na pokonanie banków w sądzie. Po wyroku TSUE wielu frankowiczów zainteresowało się tematem pozwania banku. Rynek to zauważył i wielu prawników bez doświadczenia wkroczyło na rynek spraw frankowych. Dodatkowo pojawiło się wiele firm, spółek wcześniej oferujących odzyskiwanie odszkodowań, które także z dnia na dzień stały się specjalistami od spraw frankowych.

Doprowadziło to do sytuacji, że na rynku mamy bardzo wiele podmiotów bez doświadczenia. Duże zamieszanie i wielość reklam powoduje także, że komuś kto od dawna nie śledzi tematu spraw frankowych, trudno ocenić który prawnik ma odpowiednie doświadczenie.

Jak wybrać prawnika do sprawy frankowej w Gdańsku?

W naszym portalu staramy się zgromadzić bazę najlepszych kancelarii frankowych w kraju. Jest to jednak tylko wskazówka. Aby dobrze wybrać kancelarie do sprawy frankowej musisz poświęcić czas, musisz zrozumieć istotę spraw frankowych oraz możliwe sposoby ich prowadzenia. Przed podpisaniem umowy z prawnikiem sprawdź jego doświadczenie, jak długo kancelaria prowadzi sprawy frankowiczów, upewnij się czy umowa jest dla Ciebie zrozumiała oraz kwestie wynagrodzenia prawnika są dokładnie ustalone.

Najważniejsze czynniki wyboru dobrej kancelarii frankowej:

  • wybieraj tylko kancelarie, które publikują wyroki i sygnatury spraw na swoich stronach
  • nie ufaj kancelariom, które podają „swoje” wygrane tylko w prywatnych wiadomościach
  • szczególnie ceń kancelarie, które posiadają specjalizację tylko w sprawach frankowych oraz opisują jak toczyły się dane sprawy przed sądem oraz podają konkretne rozstrzygnięcia
  • bądź czujny gdy kancelaria podaje „wygraliśmy 600 spraw” – nie ma obecnie takich kancelarii – najlepsze Kancelarie Frankowe mają po ok 100-150 zwycięstw. Często kancelarie podają ilość spraw ale nie dodają czy chodzi o sprawy frankowe
  • uważaj na kancelarie, które publikują NAKAZY ZAPŁATY w postępowaniach upominawczych wskazując, że to są sukcesy w sprawach frankowych

więcej informacji znajdziesz we wpisie Kryteria wyboru Kancelarii 

Pamiętaj, że sprawy frankowe to trudne sprawy. Aby były dobrze poprowadzone musi Cię reprezentować dobry prawnik, uważaj na pośredników i sp. z o.o. współpraca z takimi podmiotami przez wiele osób jest źle postrzegana.

Zapoznaj się z pomocnymi artykułami:
? Jak wybrać kancelarię do sprawy kredytu frankowego?
? Pytania do kancelarii frankowych przed rozpoczęciem sprawy.
? Pozew i pierwsze kroki frankowicza w sprawie o kredyt we frankach

Pokazuje 1 - 1 z 1