Lokalizacja: Kraków

Kancelarie frankowe Kraków
Nie ma co ukrywać. Sprawy frankowe to trudne procesy. Możesz jednak wygrać z bankiem jak inni, ale będzie to wymagało od ciebie oprócz oczywiście nakładów finansowych na opłacenie dobrej kancelarii frankowej, także poświęcenia czasu i zaangażowania aby wybrać dobrego i doświadczonego prawnika.

Dlaczego? Rynek spraw frankowych zwariował. Odkąd sprawy frankowe stały się popularne praktycznie każda kancelaria, spółka zajmująca się odszkodowaniami a nawet pośrednicy kredytowi kreują się na ekspertów od spraw frankowych obiecując łatwe pozbycie się kredytu we frankach i szybkie rozpoczęcie życia bez kredytu. Czy jest to jednak takie proste i bezpieczne jak zapewniają niektóre kancelarie oraz firmy? Czy czasami na frankowiczów nie czekają kolejne zagrożenia.

Jak wybrać kancelarie w Krakowie do sprawy frankowej?

Wybieraj tylko kancelarie, które publikują wyroki i sygnatury spraw na swoich stronach. Nie ufaj kancelariom, które podają „swoje” wygrane tylko w prywatnych wiadomościach szczególnie ceń kancelarie, które posiadają specjalizację tylko w sprawach frankowych oraz opisują jak toczyły się dane sprawy przed sądem oraz podają konkretne rozstrzygnięcia bądź czujny gdy kancelaria podaje „wygraliśmy 600 spraw” – nie ma obecnie takich kancelarii – najlepsze Kancelarie Frankowe mają po ok 1500 zwycięstw. Często kancelarie podają ilość spraw ale nie dodają czy chodzi o sprawy frankowe uważaj na kancelarie, które publikują NAKAZY ZAPŁATY w postępowaniach upominawczych wskazując, że to są sukcesy w sprawach frankowych
uważaj na kancelarie, które uzasadniają swoje doświadczenie tym, że prowadzą 300, 500, czy 1000 spraw. To ile dana kancelaria spraw prowadzi nie obrazuje tego jakimi są specjalistami.

Zagrożenia niestety są! Oczywiście najgorsze to wybranie mało doświadczonego prawnika i przegranie sprawy. Wybór dobrej kancelarii to zadanie trudne ponieważ na pierwszy rzut oka każdy w internecie jest specjalistą od spraw frankowiczów. Podejmując jednak pierwsze kroki, aby ułatwić sobie zadanie musimy przyjąć pewne założenia.

Recenzje Kancelarii Frankowych z Krakowa i innych miast

Kancelaria Adwokacka Adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria Adwokat Paweł Borowski 

✅ Kancelaria Radca Prawny Barbara Garlacz

 Mazur i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych

Po pierwsze wybieramy tylko kancelarie adwokacką, ewentualnie radców prawnych. Kontaktujemy się tylko z kancelariami, które same prowadzą rozmowy z klientami, nie korzystają z pośredników, handlowców, społeczności i innych form pozyskania klientów – np: zakładają spółki z o.o. lub s.a. pośredniczące w pozyskaniu Klienta. I choć czasami za takimi spółkami faktycznie stoją prawnicy, którzy znają się na sprawach frankowych, to tutaj na frankowiczów może czychać inne niebezpieczeństwo jakim jest bardzo wysoka prowizja od wygranej.

Z rynku dochodzą sygnały, że spółki podpisują z frankowiczami umowy z których niezbyt jasno wynika jakie koszty trzeba ponieść po wygranej sprawie na rzecz pełnomocnika. A są to czasami koszty idące nawet w setki tysięcy złotych!!!! Samo podpisywanie umowy za pośrednictwem spółki, nie ma innego uzasadnienia jak tylko ograniczenie odpowiedzialności prawnika lub też możliwość uzyskania ponadnormatywnie wysokiego wynagrodzenia przez kancelarie.

Jak widzisz zagrożeń jest sporo, a dobrych doświadczonych w sprawach frankowych kancelarii w Polsce tylko kilkanaście. W naszej bazie staramy się gromadzić informacje o doświadczonych kancelariach frankowych. Jest to jednak tylko drobna wskazówka. Sam musisz potwierdzić doświadczenie kancelarii, sprawdzić umowę i wynagrodzenie oraz sposób obliczenia premii za sukces. Wymaga to czasu ale jest konieczne. Lepiej poświęcić czas przed wyborem prawnika niż później martwić się przez cały proces lub zapłacić gigantyczne, nie przewidziane wynagrodzenie.

Kredyty frankowe wynagrodzenie kancelarii w Krakowie
Koszt prowadzenia sprawy frankowej przez profesjonalne kancelarie adwokatów i radców prawnych zawsze podawany jest po dokładnej analizie sprawy. Jest to normalne w tej branży. Trudno jest więc powiedzieć ile kosztuje prowadzenie sprawy frankowej przez kancelarie z Krakowa.

Z informacji uzyskanych na forach internetowych można wywnioskować, że jest on podobny do cen kancelarii w innych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław. Uważaj na sp. z o.o., które mają stałe ceny dla każdej sprawy i przedstawiają np 3 warianty wynagrodzenia do wyboru bez względu na to z jaką sprawą do nich przychodzisz.

Jest bardzo prawdopodobne, że wynagrodzenie za sukces rozliczane w tej formie jest bardzo wygórowane. Więcej o kwestii wynagrodzeń kancelarii możesz przeczytać w artykule Kredyty frankowe wynagrodzenie kancelarii – Czy premia za sukces zawsze liczona tak samo?

Zapoznaj się z pomocnymi artykułami:

Pokazuje 1 - 4 z 4
Kancelaria Adwokacka Teresa Majewska
ul. Radzikowskiego 3, 31-305 Kraków, Kraków
Kozak-Hamala Maciejowski - Radcowie Prawni
Bolesława Limanowskiego 46/2, 30-551 Kraków, Kraków
Czarniak Baszczyn Kancelaria Prawna s.c
rondo Mogilskie 1/516, 31-516, Kraków