Lokalizacja: Kraków

Kancelarie frankowe Kraków

Nie ma co ukrywać. Sprawy frankowe to trudne procesy. Możesz jednak wygrać z bankiem jak inni, ale będzie to wymagało od ciebie oprócz oczywiście nakładów finansowych na opłacenie dobrej kancelarii frankowej, także poświęcenia czasu i zaangażowania aby wybrać dobrego i doświadczonego prawnika.

Dlaczego? Rynek spraw frankowych zwariował. Odkąd sprawy frankowe stały się popularne praktycznie każda kancelaria, spółka zajmująca się odszkodowaniami a nawet pośrednicy kredytowi kreują się na ekspertów od spraw frankowych obiecując łatwe pozbycie się kredytu we frankach i szybkie rozpoczęcie życia bez kredytu. Czy jest to jednak takie proste i bezpieczne jak zapewniają niektóre kancelarie oraz firmy? Czy czasami na frankowiczów nie czekają kolejne zagrożenia.

Jak wybrać kancelarie do sprawy frankowej?

Zagrożenia niestety są! Oczywiście najgorsze to wybranie mało doświadczonego prawnika i przegranie sprawy. Wybór dobrej kancelarii to zadanie trudne ponieważ na pierwszy rzut oka każdy w internecie jest specjalistą od spraw frankowiczów. Podejmując jednak pierwsze kroki, aby ułatwić sobie zadanie musimy przyjąć pewne założenia.

Po pierwsze wybieramy tylko kancelarie adwokacką, ewentualnie radców prawnych. Kontaktujemy się tylko z kancelariami, które same prowadzą rozmowy z klientami, nie korzystają z pośredników, handlowców, społeczności i innych form pozyskania klientów – np: zakładają spółki z o.o. lub s.a. pośredniczące w pozyskaniu Klienta. I choć czasami za takimi spółkami faktycznie stoją prawnicy, którzy znają się na sprawach frankowych, to tutaj na frankowiczów może czychać inne niebezpieczeństwo jakim jest bardzo wysoka prowizja od wygranej.

Z rynku dochodzą sygnały, że spółki podpisują z frankowiczami umowy z których niezbyt jasno wynika jakie koszty trzeba ponieść po wygranej sprawie na rzecz pełnomocnika. A są to czasami koszty idące nawet w setki tysięcy złotych!!!! Samo podpisywanie umowy za pośrednictwem spółki, nie ma innego uzasadnienia jak tylko ograniczenie odpowiedzialności prawnika lub też możliwość uzyskania ponadnormatywnie wysokiego wynagrodzenia przez kancelarie.

Najważniejsze czynniki wyboru dobrej kancelarii:

  • wybieraj tylko kancelarie, które publikują wyroki i sygnatury spraw na swoich stronach
  • nie ufaj kancelariom, które podają “swoje” wygrane tylko w prywatnych wiadomościach
  • szczególnie ceń kancelarie, które posiadają specjalizację tylko w sprawach frankowych oraz opisują jak toczyły się dane sprawy przed sądem oraz podają konkretne rozstrzygnięcia
  • bądź czujny gdy kancelaria podaje “wygraliśmy 600 spraw” – nie ma obecnie takich kancelarii – najlepsze Kancelarie Frankowe mają po ok 100-150 zwycięstw. Często kancelarie podają ilość spraw ale nie dodają czy chodzi o sprawy frankowe
  • uważaj na kancelarie, które publikują NAKAZY ZAPŁATY w postępowaniach upominawczych wskazując, że to są sukcesy w sprawach frankowych

więcej informacji znajdziesz we wpisie Kryteria wyboru Kancelarii 

 

Jak widzisz zagrożeń jest sporo, a dobrych doświadczonych w sprawach frankowych kancelarii w Polsce tylko kilkanaście. W naszej bazie staramy się gromadzić informacje o doświadczonych kancelariach frankowych. Jest to jednak tylko drobna wskazówka. Sam musisz potwierdzić doświadczenie kancelarii, sprawdzić umowę i wynagrodzenie oraz sposób obliczenia premii za sukces. Wymaga to czasu ale jest konieczne. Lepiej poświęcić czas przed wyborem prawnika niż później martwić się przez cały proces lub zapłacić gigantyczne, nie przewidziane wynagrodzenie.

Na naszym portalu znajdziesz także pomocne informacje

Zapoznaj się z pomocnymi artykułami:

👉 Jak wybrać kancelarię do sprawy kredytu frankowego?

👉 Pytania do kancelarii frankowych przed rozpoczęciem sprawy.

👉 Pozew i pierwsze kroki frankowicza w sprawie o kredyt we frankach

👉 Kancelarie kredyt we frankach – na co uważać rozliczając się z prawnikiem?

Pokazuje 1 - 1 z 1
Kancelaria Adwokacka Teresa Majewska
ul. Radzikowskiego 3 , 31-305 Kraków, Kraków