PLN - Polski złoty
CHF
4,35
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Skaner CHF i kalkulatory frankowe – przydatne narzędzia dla Frankowiczów

Przed wizytą w wyspecjalizowanej kancelarii frankowej i podjęciu walki z bankiem o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu, chciałbyś oszacować jakie rozwiązanie mogłoby być dla Ciebie najkorzystniejsze? Chciałbyś szybko sprawdzić czy Twoją umowę frankową można unieważnić? Teraz to możliwe! Sprawdź przydatne narzędzia dla Frankowiczów, które umożliwią automatyczne sprawdzenie każdej umowy frankowej przy użyciu sztucznej inteligencji oraz obliczenie kwot jakie można odzyskać od banku

Sztuczna inteligencja sprawdzi czy umowę można unieważnić

Dla frankowiczów, którzy chcieliby przeanalizować całą swoją umowę frankową, lecz nie wiedzą na jakie klauzule niedozwolone zwrócić uwagę doskonałym narzędziem okaże się www.skanerchf.pl stworzony przez Kancelarię Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

Skaner Chf – urządzenie do analizy umów frankowych oparte na sztucznej inteligencji

Dzięki niemu posiadacz kredytu we frankach może dosłownie w kilka minut sprawdzić, czy jego umowa posiada klauzule abuzywne, które mogą być podstawą pozwu o unieważnienie kredytu we frankach lub jego odfrankowienie. 

Jak to działa? 

Kredytobiorca musi wgrać zdjęcia lub skany umowy kredytowej do systemu, co ważne, nie muszą one zawierać danych osobowych, więc można je zakryć lub wymazać. System analizuje umowę przez algorytm oparty na bazie sztucznej inteligencji, który bada ją pod kątem niezgodności z prawem. Następnie frankowicz otrzymuje wynik wraz z raportem zawierającym informacje o zawartych w umowie klauzulach abuzywnych. 

Kancelaria przygotowała film w którym wyjaśnia zasady działania narzędzia

To narzędzie również jest w pełni bezpłatne. Dzięki niemu kredytobiorca dobrze wie, na jakich podstawach oprzeć swój pozew. To ważne, gdyż każdy pozew o kredyt frankowy opiera się na klauzulach abuzywnych nieuczciwie zastosowanych przez banki. Narzędzie to z pewnością nie zastąpi analizy wykonanej przez prawnika jednak wskaże wstępnie czy daną umowę frankową można unieważnić.

Kalkulatory frankowe- co to takiego?

Współpraca analityków finansowych, informatyków i prawników poskutkowała stworzeniem bardzo przydatnych dla frankowiczów narzędzi jakim są kalkulatory frankowe

Dzięki nim, kredytobiorca może przeanalizować, które z form pozbycia się frankowego problemu lepiej zastosować. Jak powszechnie wiadomo sposoby na zakończenie umowy kredytu we frankach są dwa: odfrankowienie umowy lub unieważnienie kredytu frankowego w całości. Te rozwiązania znacząco się od siebie różnią, toteż przynoszą różne skutki. W zależności od sytuacji, w której obecnie znajduje się frankowicz trzeba wybrać jedno z nich. 

Dużym ułatwieniem przed wniesieniem sprawy do sądu okazuje się kalkulator frankowicza. Jego głównym zadaniem jest szybkie i bezpłatne policzenie danych dotyczących kredytu na podstawie wprowadzonych przez kredytobiorcę informacji znajdujących się w umowie. 

Niektóre z kalkulatorów posiadają funkcję obliczenia korzyści płynących z ugody na warunkach KNF. Choć obecnie żaden bank nie proponuje takich rozwiązań Frankowicz otrzyma informacje jak duża jest różnica w korzyściach z drogi sądowej oraz ugody.

Kalkulator frankowy podaje tylko wstępne szacunki!

Wynik uzyskany w kalkulatorze podaje wyłącznie przybliżoną, orientacyjną kwotę, o jaką można zdecydować się ubiega składając pozew przeciwko bankowi. Przybliżona wartość, oznacza, że nie jest ona precyzyjnie wskazana i aby obliczyć ją dokładnie, należy stworzyć odrębne wyliczenia dla każdego przypadku kredytowego indywidualnie, biorąc pod uwagę informacje takie jak:

  • kurs stosowany przez bank w dniu spłaty każdej raty;
  • dokładne zmiany oprocentowania;
  • warunki umowne kredytu;
  • wcześniejsze spłaty kredytu;
  • nadpłacane raty;
  • spóźnienia w płatnościach poszczególnych rat;
  • i wiele innych.

Każdy frankowicz korzystający z bezpłatnych kalkulatorów frankowych musi mieć na uwadze, że dokładne wyliczenia może uzyskać wyłącznie gdy skontaktuje się z profesjonalną kancelarią prawną specjalizującą się w kredytach frankowych. Dane obliczone przez kalkulator jedynie obrazują sytuację frankową kredytobiorcy. 

Kalkulatory frankowe – wybrane narzędzia

Najciekawszymi obecnie kalkulatorami, z których mogą skorzystać frankowicze są:

pomocfrankowiczom.pl – jest to narzędzie wydane przez kancelarię Jacek Czabański i Partnerzy. Oparte jest na założeniach programu excel co może sprawić trudności w trakcie korzystania z niego przez niedoświadczonego użytkownika. Jest to narzędzie wykonujące bardzo zaawansowane obliczenia, oparte na wielu zmiennych. Użyte poprawnie może dość precyzyjnie oszacować nadpłaty kredytobiorcy. 

kalkulator dla Frankowiczów – Kancelaria Jacek Czabański i Partnerzy

kalkulatorfrankowicza.pl – Autorem tego kalkulatora jest kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni. Bardzo proste w użytku, ale również jego wyliczenia opierają się wyłącznie na najważniejszych zmiennych. Co ważne, posiada również wbudowany kalkulator ugód na warunkach KNF. Zapewni najważniejsze informacje dla każdego Frankowicza

Kalkulator Frankowicza – Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

kalkulatordlafrankowiczow.pl – Jego głównym atutem są wykresy graficzne, które doskonale obrazują wprowadzone dane. Posiada funkcję porównywarki korzyści wybrania odfrankowienia kredytu lub unieważnienia umowy frankowej oraz wbudowany kalkulator ugód frankowych. 

Kalkulator dla Frankowiczów – Franknews.pl

Co niezmiernie ważne, wszystkie z zaproponowanych wyżej kalkulatorów są bezpłatne. 

Po przeanalizowaniu umowy i nadpłaconych rat możesz sprawdzić która droga jest dla Ciebie najlepsza.

Unieważnienie umowy

Jeden z najczęściej stosowanych obecnie sposobów na zakończenie umowy frankowej. Sądy orzekają go najczęściej. Oznacza to, że umowa posiada tak wiele kluczowych postanowień nieważnych w świetle polskiego prawa, że nie ma prawa być uznana za wiążącą. W praktyce, oznacza to, że sąd orzeka o wzajemnym rozliczeniu stron. Bank zmuszony jest zwrócić kredytobiorcy całą kwotę, jaką wpłacono w ramach rat wraz z odsetkami i innymi składnikami. Frankowicz natomiast zobowiązany jest oddać całą kwotę, którą wypłacił mu bank w momencie podpisania wadliwej i niewiążącej umowy. Wskazać trzeba, że chodzi o faktycznie wypłaconą kwotę. Jeśli kredytobiorca otrzymał do dyspozycji 300 tysięcy złotych, to właśnie tyle musi zwrócić bankowi. Kwota ta nie jest powiększona o żadne odsetki ani prowizje. 

Odfrankowienie kredytu frankowego

Obecnie znacznie rzadziej stosowanym rozwiązaniem przez sąd jest odfrankowienie umowy kredytu walutowego. Stosuje się je w momencie, w którym umowa nie jest w pełni nieważna, a jej kluczowe postanowienia mogą funkcjonować bez tych nieważnych, uchylonych przez Sąd. Wówczas wyrok wskazuje na konieczność zwrotu nadpłaconych rat i dalsze funkcjonowanie umowy lecz już jako kredyt złotówkowy, gdzie raty są znacznie niższe i nie powiązane z obcą walutą. 

Ugody na warunkach KNF

Choć o ugodach proponowanych przez KNF było głośno przez kilka ostatnich miesięcy, do tej pory nie są one jeszcze zawierane. Pirwszym bankiem, który miał proponować takie rozwiązania był bank PKO BP, jednak nie doszło obecnie do zaproponowania przez banku ugód frankowiczom.

W teorii ugody pomiędzy bankiem a kredytobiorcami miałby skutek podobny do odfrankowienia umowy z tym, że ugody są znacznie mniej korzystne niż odfrankowienie. Oznacza to, że w skutek ugody ma dochodzić do rozliczenia pomiędzy stronami wzajemnych roszczeń a także uwolnienia kredytu od obcej waluty. Do ugody miałoby dojść przed sądem polubownym funkcjonującym przy KNF lub przed sądami powszechnymi w przypadku osób które już bank pozwały. W praktyce do tej pory jeszcze się to nie zdarzyło.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

3 KOMENTARZE

    • Nie, narzędzie pokazuje wstępnie. Sprawdza czy masz klauzule niedozwolone w umowie. To pierwszy jakby etap sprawdzenia. Następnie prawnik powinien ocenić jeszcze twoją sytuację indywidualnie bo np. możesz mieć w umowie klauzule niedozwolone ale możesz np nie mieć statusu konsumenta bo wynajmowałeś mieszkanie od samego początku.

Najnowsze