PLN - Polski złoty
CHF
4,38
czwartek, 18 lipca, 2024

Nowe statystyki wygranych Frankowiczów, szanse na wygraną w sądzie i unieważnienie kredytu we frankach w 2023 r.

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś kroków prawnych w sprawie swojego kredytu frankowego koniecznie zapoznaj się z najświeższymi statystykami wyroków za pierwsze półrocze 2023. Pokazują one miażdżącą przewagę w sądach Frankowiczów nad bankami. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. zapadło przynajmniej 8,1 tys. wyroków w sprawach frankowych, z czego kredytobiorcy wygrali ponad 7,9 tys. spraw (97 proc.) a wśród korzystnych rozstrzygnięć sądów dominowały unieważnienia wadliwych umów kredytowych w całości, czyli najbardziej pożądany z punktu widzenia kredytobiorców wariant rozwiązania sporu. Sukces Frankowiczów to efekt pracy najlepszych kancelarii frankowych, które mogą pochwalić się niemal 100-procentową skutecznością.

  • Osoby wciąż wahające się czy pozwać bank w związku z kredytem frankowym powinny prześledzić statystyki wygranych Frankowiczów w pierwszym półroczu 2023 roku, które są imponujące.
  • Kredytobiorcy frankowi wygrali w I poł. 2023 roku ponad 7,9 tys. spraw (97 proc.), z czego około 7,6 tys. wyroków to unieważnienia wadliwych umów frankowych w całości.
  • Rośnie liczba prawomocnych rozstrzygnięć – w pierwszym półroczu sądy wydały 1.611 prawomocnych orzeczeń, z czego Frankowicze wygrali 1.599 razy. Odsetek prawomocnych wygranych sięga zatem 99 proc.
  • Niemal 100-procentową skutecznością mogą pochwalić się nieliczne kancelarie frankowe, zaliczające się do krajowych liderów i prekursorów jeśli chodzi o reprezentowanie w sądach Frankowiczów. Dwie z nich tj. Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski oraz Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni mają już na koncie każda po 1.000 wygranych spraw. W I półroczu br. obie kancelarie wygrały po ponad 400 spraw frankowych.

Już ponad 8.000 wyroków w sprawach frankowych zapadło w tym roku!

Jak mocno sądy przyspieszyły z orzekaniem w sprawach frankowych świadczy fakt, że w ciągu sześciu pierwszych miesięcy tego roku zapadło przynajmniej 8.129 wyroków w tego typu sprawach, podczas gdy w całym minionym roku było ich niewiele więcej, bo 9.596. Nie są to pełne dane z uwagi na brak ogólnopolskiej bazy wyroków dotyczących sporów na tle kredytów w CHF, zatem liczba orzeczeń była jeszcze większa.

Najwięcej rozstrzygnięć sądy wydały w sprawie umów frankowych następujących banków: mBank (1.437 wyroków, z czego przegrana banku w 1.411 przypadkach), Bank Millennium oraz PKO BP (po około 1.210 wyroków, z czego wygrane w około 20 sprawach), BPH (989 wyroków), Raiffeisen (886 wyroków) oraz Getin Noble Bank (795 wyroków).

Z roku na rok można zaobserwować wzrost liczby wydanych przez sądy wyroków o kilkaset procent. W 2019 roku sądy wydały zaledwie 332 wyroki w sprawach frankowych, w 2020 roku było ich 955, a w 2021 roku już 2.780. Jeżeli tak dalej pójdzie to w 2023 roku padnie kolejny rekord i liczba wyroków przekroczy granicę 20.000. Warto także dodać, że aż 1.611 wyroków z I połowy br. miało charakter prawomocny.

Cieszy nie tylko rosnąca liczba wydanych przez sądy wyroków, ale także bardzo wysoki odsetek wygranych kredytobiorców, który ogółem sięga 97 proc. Natomiast jeśli chodzi o wyroki prawomocne, to odsetek zwycięstw nad bankami jest jeszcze wyższy i wynosi 99 proc. Na 8.129 rozstrzygniętych w pierwszej połowie tego roku spraw aż 7.904 (97 proc.) zakończyło się wygraną Frankowiczów, banki były górą tylko w 199 postępowaniach (ok. 2,5 proc.), zaś w 26 sprawach sądy odwoławcze przekazały sprawę do ponownego rozpoznania sądom I instancji.

Wśród korzystnych orzeczeń zdecydowanie dominują unieważnienia umów kredytowych w całości – w pierwszej połowie 2023 roku takich wyroków zapadło aż 7.628, co stanowiło 96,5 proc. wszystkich wygranych kredytobiorców. Wyroki odfrankowujące kredyty, które również oznaczają wysokie korzyści finansowe dla Frankowiczów, zapadły w 2.764 sprawach.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i ZAWSZE otrzymuj jako pierwszy najważniejsze informacje! 

Ogromne sukcesy kancelarii frankowych w I połowie 2023 roku

Wzrost liczby wyroków w sprawach frankowych oraz bardzo wysoki odsetek wygranych kredytobiorców to efekt wytężonej pracy najlepszych w kraju kancelarii frankowych. Przez wiele lat prowadzenia w sądach spraw Frankowiczów kancelarie te dopracowały do perfekcji argumentację przemawiającą za nieważnością umów frankowych, co dzisiaj przekłada się na konkretne ilości wygranych spraw.

Natomiast perfekcyjnie przygotowywane pozwy i wybór odpowiednich strategii procesowych przynoszą efekty w postaci znaczącego skrócenia czasu trwania postępowań, a to z kolei znajduje odzwierciedlenie w coraz większej liczbie wydawanych przez sądy orzeczeń.

Zobacz jakie sukcesy odniosły w pierwszym półroczu 2023 r. dwie bardzo doświadczone kancelarie frankowe – które właśnie opublikowały listy wygranych spraw.

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski – 409 wygranych spraw frankowych w I poł. 2023

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski zanotowała w pierwszym półroczu 2023 rewelacyjny wynik – wygrała aż 409 spraw frankowych, z czego 108 wyroków miało charakter prawomocny. Łącznie kancelaria ta ma już na koncie ponad 1.000 wygranych z bankami w sprawach dotyczących kredytów w CHF i tym samym zalicza się do elitarnego grona najlepszych w kraju kancelarii reprezentujących Frankowiczów.

Kancelaria mec. Borowskiego wyróżnia się na tle innych ekspresowym tempem uzyskiwania wyroków. Wiele wyroków uzyskała w rekordowo krótkim czasie. Wygrywa z łatwością z wszystkimi bankami frankowymi w sądach na terenie całego kraju, m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Sieradzu, Gdańsku, Opolu, Łodzi, Rybniku, Świdnicy, Gliwicach oraz w wielu innych sądach w mniejszych i większych miastach Polski.

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni – 407 wygranych spraw frankowych w I poł. 2023

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni może pochwalić się imponującymi rezultatami pracy za pierwszą połowę 2023 roku. Od początku stycznia do końca czerwca kancelaria uzyskała dla swoich klientów aż 407 korzystnych wyroków, z czego 76 było prawomocnych. Łącznie wygrała już z bankami ponad 1.000 razy.

Kancelaria mec. Sosnowskiego wygrywa sprawy z wszystkimi bankami frankowymi, także te bardziej skomplikowane i dotyczące trudniejszych do zakwestionowania wzorców umów. W I połowie br. najwięcej korzystnych wyroków uzyskała w sprawach dotyczących umów frankowych następujących banków: mBank (pokonany 76 razy), PKO BP (60 korzystnych wyroków), Bank Millennium (58 wygranych), Santander Bank (27 korzystnych rozstrzygnięć), Getin Bank (27 wygranych), Raiffeisen (53 korzystne wyroki) oraz bank BPH (37 wygranych spraw). Kancelaria wygrywała w sądach na terenie całego kraju, w tym w Warszawie, Sosnowcu, Poznaniu, Zamościu, Lublinie, Katowicach, Częstochowie, Krakowie, Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Opolu, Gdańsku oraz w innych miastach Polski.

Subskrybuj nas także na Facebooku oraz Twitter i ZAWSZE otrzymuj jako pierwszy najważniejsze informacje! 

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze