PLN - Polski złoty
CHF
4,54
środa, 21 lutego, 2024

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – opinie i recenzja

Jakie usługi świadczy Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski?

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski oferuje kompleksową obsługę prawną spraw dotyczących kredytów frankowych, a także spraw na tle sporów windykacyjnych. Reprezentuje klientów w sporach przeciwko funduszom sekurytyzacyjnym, firmom windykacyjnym, bankom, firmom pożyczkowym i innym podmiotom na etapie polubownym, sądowym oraz egzekucyjnym. Dodatkowo zajmuje się windykacją należności. Obsługuje klientów z całej Polski i prowadzi sprawy przed różnymi sądami.

Obsługa spraw związanych z kredytami frankowymi obejmuje występowanie z powództwem przeciwko bankom w związku z kredytami indeksowanymi/waloryzowanymi, jak i denominowanymi. Kancelaria oferuje pomoc w rozwiązaniu sprawy frankowej w zakresie aktywnych umów kredytowych oraz zakończonych spłatą kredytu. Podejmuje się także obrony klientów w sytuacji gdy bank wypowiada umowę kredytową i kieruje sprawę do sądu. Kancelaria jako jedna z nielicznych, bazując na swoim dużym doświadczeniu w sporach z tego typu podmiotami, świadczy również skuteczną pomoc osobom, które zostały pozwane przez fundusze sekurytyzacyjne z tytułu niespłaconego kredytu frankowego zakupionego od banku.

 

Na podstawie Informacji zamieszczonych na stronie firmowej Kancelarii oraz stronie wygrywamyzbankami.pl można wywnioskować, że Kancelaria prowadzi sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF przeciwko następującym bankom:

 • Getin (Getin Noble, Noble Bank)
 • BPH (dawne GE Money)
 • mBank (BRE Bank, Multibank)
 • PKO BP (umowy PKO BP i Nordea Bank)
 • Raiffeisen (EFG Ergasias)
 • Millennium i Euro Bank
 • Santander Bank Polska (dawniej Kredyt Bank, BZ WBK)
 • BGŻ BNP Paribas
 • Santander Consumer Bank
 • ING Bank Śląski

Na stronie internetowej prezentowane jest 11 wyroków unieważniających umowy kredytowe. Brak informacji na temat spraw, które zakończyłyby się odfrankowieniem umowy oraz informacji o prawomocnych wyrokach uzyskanych przez Kancelarie.

Jako sukcesy Kancelaria prezentuje 7 nakazów zapłaty wydanych przez sądy w postępowaniu upominawczym. 

Pomoc Frankowiczom nie jest jedyną specjalizacją Kancelarii Radcy Prawnego Mateusza Płudowskiego. Poza obsługą spraw dotyczących kredytów frankowych, Kancelaria oferuje także usługi w zakresie:

 • spraw na tle sporów windykacyjnych
 • sporów dotyczących wierzytelności zabezpieczonych hipotecznie
 • windykacji należności

Kancelaria współpracuje także z firmą oddłużeniową SkutecznySprzeciw.pl, w której mec. Płudowski pełni funkcję głównego prawnika serwisu. Specjalizacją kancelarii oddłużeniowej jest pomoc osobom pozwanym przez firmy windykacyjne, banki, telekomy, fundusze sekurytyzacyjne i odzyskiwanie należności wyegzekwowanych przez komornika. Serwis SkutecznySprzeciw.pl oferuje także usługi związane z pomocą Frankowiczom.

Dodatkowo Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski ściśle współpracuje z firmą A&M Inwestycje Sp. z o.o., który za pośrednictwem serwisu wygrywamyzbankami.pl oferuje obsługę prawną spraw klientów, którzy zaciągnęli kredyt we frankach szwajcarskich.

Na stronie wygrywamyzbankami.pl zaprezentowane są te same wyroki w sprawach frankowych co na stronie Kancelarii Radcy Prawnego Mateusz Płudowski.

Zespół prawny Kancelarii Radcy Prawnego Mateusza Płudowskiego tworzy 6 radców prawnych, 1 aplikant adwokacki i 4 prawników. Wśród deklarowanych specjalizacji są kredyty frankowe, antywindykacja sądowa, obsługa sporów konsumentów z bankami, firmami windykacyjnymi i funduszami sekurytyzacyjnymi, prawo bankowe oraz funkcjonowanie rynku wierzytelności. Założyciel Kancelarii radca prawny Mateusz Płudowski występuje na łamach Newsweek Polska w charakterze eksperta od kredytów frankowych.

Kancelaria posiada profil na portalu Facebook śledzony przez 134 użytkowników, a także kanał na YouTube, który posiada 7 subskrybentów. Na swojej stronie internetowej udostępnia Poradnik Frankowicza, w którym odpowiada na najczęściej zadawane pytania w sprawach frankowych oraz publikuje cykl artykułów pod tytułem ABC Frankowicza.

Szukając pomocy kancelarii frankowej pamiętajmy, aby przed skorzystaniem z usług kancelarii dokonać weryfikacji kryteriów, które potwierdzają doświadczenie – niektóre pomocne kryteria oceny kancelarii znajdziesz w artykule: Kredyt we frankach kancelaria – KRYTERIA OCENY

 

Jak działa Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski?

Sprawy związane z kredytami we franku szwajcarskim rozpoczyna analiza umowy kredytowej wraz z załącznikami, regulaminem oraz aneksami (jeżeli umowa była aneksowana), przeprowadzana bezpłatnie przez zespół prawników Kancelarii. Osoby zamierzające pozwać bank w związku ze swoim kredytem i powierzyć obsługę sprawy Kancelarii Radcy Prawnego Mateusza Płudowskiego są proszone o przesłanie  na adres mailowy Kancelarii dokumentów do analizy w postaci skanów (maksymalna pojemność pliku 5 MB) wraz z telefonem kontaktowym.

Zgłoszenia mogą być także dokonane drogą telefoniczną lub poprzez formularz kontaktowy. Analiza umowy przeprowadzana jest zwykle w ciągu 1 dnia roboczego. Kancelaria obsługuje klientów z całego kraju – istnieje możliwość zdalnego rozpoczęcia i prowadzenia sprawy poprzez kontakt telefoniczny, mailowy lub skype.

 

Po dokonaniu analizy przesłanych dokumentów klient uzyskuje wyczerpującą odpowiedź w zakresie zasadności powództwa przeciwko bankowi i szans na odfrankowienie kredytu czy unieważnienie umowy kredytowej we frankach. Przedstawiana jest także ścieżka działania oraz konsekwencje przyjętej strategii procesowej.

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski do prowadzonych spraw podchodzi z dużym zaangażowaniem, indywidualnie dobierając strategię procesową. Każdy z klientów posiada dedykowanego do swojej sprawy radcę prawnego, co gwarantuje indywidualne podejście i opiekę nad powierzoną sprawą.

Po zakwalifikowaniu sprawy do prowadzenia, Kancelaria w imieniu klienta inicjuje proces sądowy. Podstawowym celem działań jest dążenie do całkowitego stwierdzenia nieważności umowy kredytu hipotecznego na etapie sądowym. Drugim równie korzystnym rozstrzygnięciem, którego domaga się w pozwie Kancelaria, jest odfrankowienie kredytu, czyli wyeliminowanie z umowy franka szwajcarskiego ze skutkiem od dnia podpisania umowy i przy zachowaniu oprocentowania przewidzianego w umowie (zwykle opartego o LIBOR).

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – opinie klientów

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski uzyskała najwyższą z możliwych notę na platformie Google 5,0 wyliczoną na podstawie 19 opinii. Klienci zwrócili uwagę na takie aspekty pracy Kancelarii jak:

 • szybkie doprowadzanie spraw do finału
 • skuteczność – uzyskiwanie korzystnych dla klientów wyroków w postaci unieważnienia umów kredytowych (także prawomocnie)
 • błyskawiczny czas reakcji na zgłoszenie
 • jasno wytyczona droga działania
 • nienaganny kontakt z prawnikami
 • profesjonalna wiedza prawników
 • konkurencyjne, niewygórowane ceny usług

Kancelaria została także oceniona na portalu Facebook najwyższą notą 5,0 wyliczoną na podstawie opinii 3 użytkowników.  

Co wiemy o Kancelarii Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – informacje ze strony

Na stronie firmowej https://kppp.pl/ zamieszczone zostały informacje dotyczące specjalizacji Kancelarii, zakresu oferowanych usług oraz zaprezentowano sylwetki radców prawnych, aplikantów i prawników wraz z ich dossier. Ze strony internetowej można się dowiedzieć, że Kancelaria od 2012 roku zajmuje się sprawami przeciwko instytucjom finansowym w związku z niedozwolonymi klauzulami umownymi, a od 2015 roku uczestniczy w sporach dotyczących kredytów frankowych.

Kancelaria twierdzi, że korzystne rozstrzygnięcia w prowadzonych przez nią sprawach zapadają na bieżąco. Podaje sygnatury 22 spraw prowadzonych przeciwko bankom, w których wyroki zapadły od czerwca 2018 roku do lipca 2021 roku. 11 wyroków zaprezentowanych przez Kancelarię to unieważnienia umów kredytowych.

Pozostałe wygrane Kancelarii dotyczą nakazów zapłaty wydanych w postępowaniu upominawczym lub oddalenia powództw banków przeciwko kredytobiorcom w związku z wypowiedzeniem umowy. Na stronie nie figurują informacje wskazujące na uzyskanie wyroków w postaci odfrankowienia umowy, jak również wyroków prawomocnych.

Z danych dostępnych na stronie wynika, że analiza umowy frankowej oraz wycena sprawy zawsze jest bezpłatna. Wynagrodzenie każdorazowo ustalane jest w oparciu o wycenę indywidualną i zależy od stopnia zawiłości sprawy oraz przewidywanego nakładu pracy Kancelarii.

W obsłudze sporów dotyczących kredytów frankowych Kancelaria stosuje najczęściej mieszany model wynagrodzenia, obejmujący podstawową stawkę ryczałtową oraz dodatkowe wynagrodzenie – tzw. success fee, otrzymywane wyłącznie w przypadku uzyskania pozytywnego zakończenia sprawy (klient ma do wyboru dwie opcje rozliczenia – wyższa opłata na początek lub wyższa opłata za sukces).

Szczegółowy cennik figuruje natomiast na powiązanej z Kancelarią stronie wygrywamyzbankami.pl.

Klienci mają tu do wyboru trzy warianty wynagrodzenia: 1000 zł brutto plus 12% premii za sukces liczonej od kwoty wypłaconego kredytu; 3000 zł brutto plus 8% premii za sukces oraz 5000 zł brutto plus 5% premii za sukces

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – podstawowe informacje kontaktowe

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski

ul. Gwiaździsta 10/10/1

53-413 Wrocław

tel. +48 608 649 107

e-mail: kancelaria@kppp.pl, m.pludowski@kppp.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – mocne strony kancelarii

 • kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych
 • wiedza dotycząca specyfiki sporów prowadzonych z instytucjami finansowymi
 • zespół prawników złożony z radców prawnych
 • działa na terenie całej Polski
 • wyroki unieważniające umowy
 • zamieszczanie porad dla Frankowiczów
 • bezpłatna analiza dokumentacji kredytowej
 • konkurencyjne ceny usług prawnych
 • Kancelaria jest wysoko oceniana przez klientów na platformie Google i profilu Facebook

Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Płudowski – słabe strony kancelarii

 • sprawy dotyczące kredytów denominowanych i indeksowanych do CHF nie stanowią jedynej specjalizacji Kancelarii
 • Kancelaria ściśle współpracuje z podmiotem oferującym pomoc Frankowiczom prowadzonym w formie spółki z o.o.

Zagłosuj na kancelarie

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4 / 5. Liczba głosów: 56

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze