PLN - Polski złoty
CHF
4,35
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Która kancelaria frankowa ma najwięcej wygranych?

Pierwsza połowa 2022 roku to dobry czas na podsumowanie pracy wiodących kancelarii frankowych za rok ubiegły, który był pomyślny dla wielu frankowiczów, odnoszących coraz liczniejsze zwycięstwa w sądach. Te sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez pomocy prawników, którzy od lat wkładają ogrom zaangażowania w dowodzenie nieważności umów kredytowych zawartych we franku szwajcarskim. Które kancelarie odniosły w 2021 roku najwięcej zwycięstw i co ma największy wpływ na jakość ich usług? Które Kancelarie Frankowe mają najwięcej wygranych na rynku?

Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?

W roku 2021 najwięcej zwycięstw nad bankami w sprawach frankowych odniosły następujące kancelarie:

  • Kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni z liczbą 177 wygranych
  • Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski z liczbą 143 wygranych
  • Kancelaria Prawna Barbary Garlacz z liczbą 141 wygranych

Poza podium, ale wciąż ze znakomitym wynikiem, uplasowała się Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy, mająca na swoim koncie 119 wygranych spraw frankowych w 2021 roku.

Wymienione kancelarie wiodły prym nie tylko w 2021 roku, ale należą do ścisłej prawniczej czołówki, jeśli chodzi o unieważnienia umów kredytowych we franku szwajcarskim. Posiadają one największe ilości wygranych z bankami i kształtuje się to następująco

  • Kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni z liczbą 270 wygranych 
  • Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski z liczbą 240 wygranych
  • Kancelaria Prawna Barbary Garlacz z liczbą 200 wygranych

Jaka kancelaria do kredytu frankowego?

Najważniejsze kryteria  przy wyborze pełnomocnika do sprawy sądowej o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu to:

  • wybrana kancelaria powinna mieć status kancelarii adwokackiej lub radców prawnych, nie spółki z .o.o., która jedynie współpracuje z prawnikami. To bardzo ważna kwestia, mogąca mieć wpływ zarówno na wynik sprawy, szybkość jej rozpatrzenia, jak i koszty obsługi prawnej
  • kancelaria powinna specjalizować się TYLKO w sprawach frankowych i mieć wieloletnie doświadczenie na tym polu, poparte sukcesami. Warto wybierać takie kancelarie, które pomagają frankowiczom od co najmniej 5 lat
  • dobra kancelaria udostępnia publicznie informacje o odnoszonych sukcesach, wraz z podaniem sygnatury sprawy, treści wyroku i czasu, w którym udało się wywalczyć dla klienta korzystny wyrok
  • rzetelnie działająca kancelaria pobiera od klienta rozsądne wynagrodzenie, które przeciętnie wynosi 3-6% kwoty wypłaconego kredytu. Pobieranie premii za sukces, wynoszących 20-30% wartości uzyskanych przez klienta korzyści jest charakterystyczne dla spółek z .o.o. i zdecydowanie nie jest standardem w branży

Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, kluczową kwestią w wiarygodności kancelarii frankowej jest dzielenie się swoimi wynikami z potencjalnymi klientami. Najlepsi na bieżąco publikują informacje o wygranych sporach frankowych na swoich stronach, blogach i mediach społecznościowych.

Aby takie zwycięstwo było brane pod uwagę, musi być udokumentowane – tzn. kancelaria lub reprezentujący ją prawnik/radca prawny powinien podać do opinii publicznej treść wyroku wraz z sygnaturą sprawy. Część wiodących kancelarii robi to bardzo skrupulatnie, co pozwala na porównanie osiąganych przez nie wyników.

Co wpływa na sukces wiodących kancelarii frankowych?

W sprawach frankowiczów ogromną rolę odgrywa bogate doświadczenie kancelarii  i zatrudnionych w niej specjalistów. Kancelarie adwokackie, które działają w obronie kredytobiorców nierzadko już od 2014 roku, mają za sobą wygrane spory z największymi bankami na polskim rynku. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim doskonałą znajomość specyfiki umów kredytowych, jakie przedstawiały te instytucje do podpisu swoim klientom. Dokładne zaznajomienie z klauzulami niedozwolonymi, a także treścią aneksów, regulaminów, tabel opłat i prowizji ma znaczący wpływ na obranie właściwej argumentacji w sądzie.

Zobacz: Unieważnienie kredytu we frankach – czy każdy kredyt można unieważnić?

Ale skuteczna praca prawnicza w sprawach frankowych to nie tylko zajmowanie się dokumentacją – to także analiza indywidualnej sytuacji klienta, celu, na jaki wziął kredyt oraz jego wiedzy na temat zasad działania produktów bankowych w momencie podpisywania umowy. Te kwestie z dużym prawdopodobieństwem będą poruszane w sądzie i dobry adwokat lub radca prawny musi mieć tego świadomość.

Dopracowane know how i doskonała argumentacja w sądzie

Dobry pełnomocnik w sprawach frankowych musi być zawsze o krok do przodu, planować swoje ruchy, a także odpowiednio przygotować klienta do procesu w sądzie. W przypadku kredytobiorców, którzy po latach walki z bankiem często są już u kresu sił, jest to szczególnie ważne.

Prawnik frankowy musi doskonale orientować się w prawie bankowym i inżynierii finansowej. Bardzo często zdarza się – zwłaszcza w przypadku spraw o unieważnienie kredytu – że sąd nie dopuszcza przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego. W takiej sytuacji dobra argumentacja prawnika i rzeczowe zeznania kredytobiorcy będą mieć fundamentalne znaczenie w sądzie i mogą doprowadzić do szybkiego zakończenia sprawy

Szybsze uzyskanie korzystnego wyroku dzięki doświadczeniu prawnika

Warto dodać, że doświadczona kancelaria  to nie tylko większe szanse na otrzymanie korzystnego wyroku, ale również na szybsze zakończenie sprawy sądowej. Najlepsi w branży są w stanie uzyskać zwycięstwo w sądzie I instancji już w mniej niż rok, natomiast prawomocne zakończenie sprawy uzyskać po ok 24 miesiącach.

Zobacz: Sąd w Warszawie przyznaje Frankowiczom z mBank racje bez rozprawy

Dobry prawnik jest w stanie wygrać dla klienta sprawę frankową nawet w niestandardowej sytuacji, np. gdy kredyt został spłacony już kilka lat temu lub kredytobiorca podpisał aneksy z bankiem. To dobra wiadomość dla tych frankowiczów, którzy nie mają już zobowiązań wobec banku, a chcieliby dochodzić swoich praw i odzyskać naprawdę duże pieniądze, zachęceni orzeczeniem TSUE z 2019 roku i sukcesami, jakie na masową skalę odnoszą kredytobiorcy w ostatnich latach.

Szacuje się, że obecnie nawet 95% spraw frankowych prowadzonych przez dobre Kancelarie Frankowe jest rozstrzygane na korzyść klientów. Równie istotne jest orzecznictwo, jakiego trzymają się w większości sądy w sprawach wytaczanych klientom przez bank o tzw. wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Powództwa te są oddalane przez sądy na bardzo dużą skalę, dlatego nie należy się bać procesu z bankiem i warto walczyć o swoje prawa.

FrankNews
FrankNews
FrankNews.pl składa się z ekspertów od spraw frankowych, prawników, dziennikarzy. Aktywnie śledzimy rozwój problematyki frankowej już od 2014 r, obserwujemy rozwój orzecznictwa oraz podmiotów oferujących pomoc prawną dla frankowiczów. Nasze artykuły regularnie publikowaliśmy w mediach oraz portalach internetowych. W 2020 r. postanowiliśmy stworzyć portal dzięki któremu każdy posiadacz kredytu frankowego znajdzie w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje. Tak powstał FrankNews.pl Materiały zamieszczone w serwisie Franknews.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad prawnych. Franknews.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie. Zamieszczone materiały są subiektywnymi wypowiedziami autorów.

Related Articles

Najnowsze